השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

רוכבים מהנשמה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
10.09.13

רוכבת שמתגברת על מחלת הסוכרת, רוכבת שהתאוששה מתאונת דרכים, רוכב בן 7 שמאוהב ברכיבה, ורוכב שמגיע מהפסגות של בית ג'אן. קבלו את ספורטאיי השנה בענף האופניים.

ענף הרכיבה על אופניים הוא אחד מהענפים שלאורך השנים האחרונות הפך לספק מצטיין של זוכים במדליות, הן בזירה המקומית והן בזירה הבינלאומית. החיבור של רבים ורבות מרוכבי ורוכבות האופניים בגליל לענף טומן בחובו הרבה סיפורים אנושיים מעוררי השראה, כאלה שקשה לעמוד אדישים כשנחשפים אליהם. אז אחרי שבחודש שעבר אירחנו בפינת "ספורטאי החודש" את הנציג שלנו באולימפיאדת החירשים, אורן דבוסקין, ממועדון "בשביל האופניים", אנו שמחים להציג בפניכם שתי רוכבות עם סיפור חיים מדהים – האחת סובלת ממחלת הסוכרת, השנייה התאוששה מתאונת דרכים קשה. הרוכבות המצטיינות ועוד שני רוכבים שגם מאחוריהם מסתתרים סיפורים מעניינים, הם ספורטאיי השנה שלנו. 

אילת נדלר
אילת נדלר, בת ה-30, במקור מחיפה, אך מתגוררת במחנה הצבאי מחווה אלון בו היא משמשת כקצינת חינוך, עברה שנה לא פשוטה. ביולי 2012 אילת עברה תאונת דרכים בזמן אימון בוקר. מאז, הכל השתנה. אילת שכבה ברמב'ם מונשמת ומורדמת למשך כ 10 ימים. אף אחד לא חזה את ההתאוששות והשיקום המהיר שהיא עברה. הכל התחיל מאפס. הליכה, קריאה, כתיבה, דיבור. חוץ מאופניים. אילת חזרה לעצמה מהר מאוד ותוך חצי שנה היא כבר יכלה לעמוד באתגר השנתי של המועדון - מחנה האימונים, 900 ק'מ בחמישה ימים. קרן שפירא, חברתה לקבוצה המשמשת כמדריכת רכיבה, מספרת על אילת: "מדובר ספורטאית בנשמה. לא נשברת משום מכשול, וככל שהאתגר יהיה קשה יותר, היא תדבוק במטרה. תנו לה אופניים, והיא תהייה מאושרת. גם הרופאים שטיפלו בה עמדו פעורי פה מקצב ההחלמה וההצלחה שלה. אנו מאחלים לאילת שנה טובה, מלאה בהצלחות וניצחונות,  מלאה באתגרים קשים ומהנים".

 


להוריד את הכובע ולהצדיע לה. אילת נדלר בפעולה

שאדי חלבי
שאדי חלבי, בן ה-37, עושה את הדרך לאימוני קבוצת "בשביל האופניים" בעמק החולה, מבית ג'ן הרחוקה. לענף האופניים הוא נגלה לפני 5 שנים, בעת ביקור בקיבוץ צבעון, שם מתגורר מאמן הקבוצה, עידו סירקין, שמשחזר את הדייט: "זה התחיל ככה. שאדי נדלק ומכאן התחיל דיאלוג. שאדי אמר: "אני רוצה לרכב במועדון אופניים. שאלתי אותו: "אתה יודע מה זה מועדון אופניים?" שאדי ענה: "לא, אבל יש לי תחושה טובה שהדרך חיים שיש במועדון אופניים ובתחרויות אופניים ייתן לי ביטוי חזק לחיי". כך שאדי הצטרף לספורט האופניים. יתכן ויכול היה להיות בכל מועדון אופניים אחר ולהצליח לא פחות אבל התחושה הראשונה של חיבור כל כך חזק לספורט ולחיי קבוצה הם מה שמשכו אותי לשאדי". מאז עברו הרבה מים בירדן, שאדי חלבי התקדם מרמת הספורט לרמת העלית הגבוהה, והוא הרוכב הדרוזי היחיד בדרג המקצועי של ישראל. שאדי חלבי נמנה על קבוצת רוכבי העילית, בין המבוגרים בקטגוריה, ולמרות כל זאת ממוקם מקום 27 בדירוג השנתי בכביש, ומקום 9 בליגת נגד השעון. השנה שאדי השתתף ב 14 תחרויות אופניים, שיפר את הישגיו, וצבר עוד ניסיון והפך מספורטאי ברמת חובב למקצוען. עידו סירקין מסכם: "שאדי הוא מעמודי התווך של נבחרת העלית של מועדון בשביל האופניים בגליל.כולנו חייבים לו ובגדול על היותו לצידינו בתחרויות ובאימונים. הישגיו של שאדי עוד יגיעו ובגדול. שאדי סבל השנה מפציעות וחוסר מזל ודווקא בשנה כזו כל ספורטאי נבחן באמת. על כן בחרתי בשאדי כספורטאי השנה של המועדון. ההתמדה והמלחמה העיקשת באימונים שעוד תניב פרי בעתיד. שאדי משמש דוגמא לכך שרק באימונים קשים ובהתמדה לאורך זמן יחד עם בחינה של כל ההצלחות והאתגרים תבוא ההצלחה. והיא עוד תגיע". לראיון עם שאדי חלבי באתר הספורט "שוונג" לחץ כאן.
 

 


מהפסגה לעמק ובחזרה. שאדי חלבי וסיפור האהבה עם האופניים

 
רחל (קוקי) רודנברג
לפני שלוש שנים, בימי הראשונים באתר "גליל עולה", זכיתי שאחת מהמרואיינות הראשונות שלי באתר ובפינת "ספורטאית השנה" תהיה רחל (קוקי) רודנברג ממושב שעל. למה זכיתי ? כי במשך וחצי שנותיי במדיות התקשורת השונות, סיפור ההתמודדות של רוכבת האופניים, שאז הייתה בת 52 לצד מלחמה במחלת הסוכרת, מהווה עבורי עד היום כאחד מהסיפורים המרתקים והמרגשים בהם נתקלתי.  בכתבה עימה סיפרה רודנברג כיצד הפכה את המגבלה והקושי לאתגר, וגוללה סיפור שיכול להוות השראה לכל ספורטאי ולכל אדם. שלוש שנים חלפו ואנו שמחים על בחירתה של רודנברג לספורטאית השנה מטעם מועדון TNTאופניים. רודנברג המשיכה גם בשנה האחרונה להגיע להישגים אישיים כבירים, אך בעיקר המשיכה להוכיח דבר שרבים לא מצליחים להוכיח – שאין דבר העומד בפני הרצון. תומר בארי, מאמנה של רודנברג, מפליג בשבחים: "קוקי מתאמנת במועדון מזה שנים רבות, בעלת נחישות בלתי רגילה, כוח רצון, התמדה, השקעה, דבקות במטרה. קוקי תמיד מוסיפה אווירה חברתית חיובית לקבוצה- פועלת רבות למען גיבוש הקבוצה, קבלת מצטרפים חדשים בידיים פתוחות, פרגון רב לחבריה למועדון. כמו כן, מוסיפה קוקי תחושה אימהית לשאר הרוכבים- דואגת ועוזרת, תומכת בכל. קוקי מתחרה שנים רבות, ונותנת את כולה בכל תחרות ואימון על אף שהיא חולת סכרת- אין זה עומד בדרכה. קוקי הינה הוכחה מובהקת לאהבה לספורט האופניים, אנו גאים בה מאוד, אוהבים ושמחים שהיא חלק כה חשוב ומרכזי במועדון שלנו".
 

 


כל הסיבות להצדיע לה. חברי מועדון TNT ורחל רודנברג (במרכז התמונה) במרוץ למען חולי סוכרת

 

 
יובל מרגלית
אחרון חביב הוא הספורטאי הצעיר ביותר בתולדות הפינה, קבלו את יובל מרגלית בן ה-7 מקיבוץ כפר בלום. כבר בגילו הצעיר מסומן יובל החמוד כאחד מהכוחות העולים במועדון האופניים TNT, והפך לדמות אהודה ואהובה על חברי המועדון, כפי שמתאר מאמנו תומר בארי: "יובל הצטרף אלינו לפני כמעט שנה. מאז , יובל מגיע בהתמדה לכלל הפעילויות השונות וימי האימונים ולא מחסיר מפגשים. כבר בגיל כה צעיר הוא מתמודד יובל עם מכשולים קשים בענף האופניים ומצליח להתגבר עליהם בדיוק כמו שאר הילדים הבוגרים ממנו בקבוצתו. הוא משתלב בצורה נהדרת בקבוצה מכל הבחינות- חברתית, מקצועית.. תמיד מפגין נחישות, התמדה, מסירות, השקעה ועזרה לחברי הקבוצהץ כמו כן, הוא מפגין כישרון רב והבנה של הרכיבה. יובל ממשיך להתפתח ולהתקדם בצעדי ענק,  כרגע הוא אמנם צעיר מדי להשתתף בתחרויות, אך בקרוב מאוד תשמעו רבות על הישגיו. אנו גאים בו מאוד, ושמחים שהוא חלק ממשפחת TNTגליל עליון".

 


הקטן שעוד גדול יהיה. יובל מרגלית בפעולה

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital