זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

ראיון עם ניצן רותם

תאריך: 
08.02.09

08.02.2009 - ראיון עם ניצן רותם

ניצן רותם

השחקן המצטיין של המחזור ה- 7

בליגה האזורית בכדורסל 2008/9

מאת - ינאי שחם

ריקו אנטריקוט בפינה

השחקן המצטיין זכה בארוחה זוגית פלוס שתייה ב- ריקו אנטריקוט בפינה

גם לאחר שכבר החליף קידומת, ניצן רותם (בן 32) הוכיח לכולם שיש לו עוד הרבה מה לתרום בליגה, כשהיה בורג משמעותי בניצחון הגדול על דן/הגושרים 42-71 במסגרת המחזור השביעי. שחקן בגובה 1.86 מ' המשחק בעמדת הפורוורד שגם מתמצא נהדר בריבאונד ההתקפה וגם יודע לקלוע מעבר לקשת, הוא יתרון גדול לכל קבוצה. ניצן סיים את המשחק עם שיא עונה של 18 נק' (כולן בשלושת הרבעים הראשונים) באחוזים מצוינים, כולל יד לוהטת עם 3 שלשות, בתוספת לעשר 'אשכוליות' עסיסיות.
 
ניצן (חבר קיבוץ שמיר) נשוי לגלית ולאחרונה הפכו השניים להורים צעירים לבנם 'שני' (4 חודשים). ניצן מנהל את חברת 'שמיר מוצרים' בקיבוץ שמיר, שהיא חברת הבת של 'שמיר אופטיקה'.5# - ניצן רותם

ניצן רותם - מצטיין גם בכדורסל וגם בכדורגל 
"אם אתה זורק הרבה, אז בסוף אתה גם קולע..."
לניצן זו השנה השלישית בליגה ומאז העונה השנייה (2003/4) ועד למשחק האימון שהיה בדן בתחילת השנה הוא לא דרך במגרשי הכדורסל. בנוסף, הוא מעולם לא למד את היסודות, אלא רכש את הידע מניסוי וטעייה. "לזרוק לסל ולשחק תמיד אהבתי ואם אתה זורק הרבה, אז בסוף אתה גם קולע... אבל אני בכושר בעיקר בזכות הכדורגל. אף פעם לא שיחקתי כדורסל בקבוצה מסודרת. בכיתה י"א התחלתי לשחק לראשונה בקבוצה של ביה"ס 'עינות ירדן' ועם שמיר בליגה ג'. באותה התקופה הייתי בכושר פיזי מעולה, בגלל ששיחקתי בקבוצות הנוער והבוגרים של קרית שמונה, עד שהתגייסתי לצבא".
 
 
על האווירה בקבוצה ובליגה כולה
בשמיר/עמיר לא עשו אף אימון במשך כל העונה, בגלל שרוב השחקנים הם או סטודנטים או חיילים או מאוד עסוקים, כך שהקבוצה מתבססת בעיקר על תיאום טבעי שיש בין השחקנים. "השנה אני ממש נהנה מהליגה. יש אווירה טובה מאוד בקבוצה שלנו, וברור לי שלניצחונות שלנו יש תפקיד מרכזי בעניין", אומר ניצן.
על הקשר בין שני הקיבוצים אומר ניצן: "יש חיבור טוב בין קיבוץ שמיר לקיבוץ עמיר ויש גם איזון מושלם בתוך הקבוצה, המבוסס על הותיקים – אביעד, זיו, דרורי ואני, עם השחקנים הצעירים. עם דרורי שיחקתי שנים רבות בליגה האזורית בכדורגל, זיו שנתון מתחתי, אביעד שנתון מעלי, ובמשך שלוש שנים הדרכתי את נדב, תמיר וגיש כשעבדתי עם הנעורים של שמיר".
על האווירה בליגה עצמה אומר ניצן: "אני חושב שגם בליגה כולה ישנה אווירה טובה מאוד. בסופו של דבר, כולם חברים של כולם".
 


ליגה אזורית בכדורסל: שמיר/עמיר 2008/9 - סגל הקבוצה

ניצן (שורה ראשונה משמאל) עם סגל קבוצת שמיר/עמיר - עונת 2008/9

 

על המשחק מול דן/הגושרים
"אני חושב שבגלל שדן היא האלופה של שלושת השנים האחרונות וגם בגלל ששחקנים רבים מהקבוצה שלנו שחקו שם במשך אותן השנים, היה לחבר'ה שלנו הרבה מה להוכיח. אבל מה שניצח לנו את המשחק היתה ההגנה, בעיקר ברבע השלישי בו שמרנו בצורה מדהימה (החזיקו את דן/הגושרים על 6 נק' בלבד). למרות הכל, אני חושב שהתוצאה הסופית משקרת בגדול. הפער בין הקבוצות הוא לא מה שהראה לוח התוצאות. לנו היה משחק טוב מאוד ולדן/הגושרים לא הלך כלום. לי באופן אישי היה מיוחד לשחק מול יוני גבעוני, שהיה איתי ב'עינות ירדן' בתקופת המוסד".
 
 
ציפיות לקראת הסיבוב השני
"אני מקווה שהסיבוב השני יהיה מוצלח לפחות כמו הסיבוב הראשון. אבל אולי כדאי שנפסיד איזה משחק או שניים לפני הפיינל-פור, מכיוון שזה לא בריא להגיע לשלבים המכריעים ללא אף הפסד. שלא יקרה לנו מה שקרה לניו אינגלד בסופרבול של השנה שעברה".פנדל רביעי לזכות שמיר/להבות - ניצן רותם מול יוסי ראוך (תמונה 2/3)

ניצן מכניע את השוער המהולל יוסי ראוך בדרך לניצחון 2-3 בפנדלים

בגמר טורניר הותיקים לזכרו של בני רזון (2008) 
על השיפוט
"יש הרבה מאוד תלונות על השופטים בליגה. השופטים הם ברמה של השחקנים והם עושים את המקסימום בדיוק כמו השחקנים עצמם. זה מאוד קשה, בטח לשופט אחד, לראות את כל הדברים הקטנים במשחק שהוא בדרך כלל כל כך אינטנסיבי ואגרסיבי. השחקנים צריכים לזכור לפני, תוך כדי ואחרי המשחק, שהשופטים עושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר".
 
 
אחד הבלמים הבולטים בליגה האזורית בכדורגל
ניצן הוא לא רק כדורסלן, אלא גם כדורגלן בחסד. בשנה שעברה הוביל את שמיר למקום הראשון בבית א' ונבחר על ידי אתר גליל עולה לאחד משבעת השחקנים המצטיינים של העונה כולה! השנה לא נמצא מישהו משמיר שיקים את הקבוצה, אז החולט להתאחד עם קבוצת שניר. בינתיים האיחוד לא עולה על הציפיות, כאשר הקבוצה הפסידה בשני המשחקים שלה עד כה. "אין לנו כמעט שחקנים ועד עכשיו אנחנו דיי חלשים. משמיר משחקים יחד איתי רק אילן אדוט ועמית צור, שהם סטודנטים שלא מצליחים להגיע באופן קבוע. כל הקבוצות הן באותה הרמה פחות או יותר, והליגה עוד ארוכה כאשר בסופה יהיה פיינל-פור, כך שאנחנו לא הרמנו ידיים. היום אני נמצא במקום שאני בא בשביל ליהנות מהליגה, בשביל לרוץ ובשביל לפגוש חבר'ה וזה מאוד נחמד. זה בכלל לא פשוט לשלב בין הליגה האזורית בכדורגל לליגה בכדורסל. היה צריך לנסות לעשות איזשהו תיאום בין שתי הליגות, מכיוון שכך ישנם מס' שחקנים שמתפקששים. לדוגמא, תמיר כהן לא מצליח לשחק בשתי הליגות, אלא רק בכדורסל, וזה חבל לי מאוד".
 
 

ניצן רותם שוער שמיר/גליל עליון סוגר את השער

אוהב מאוד לשחק גם כדור מים

ניצן סוגר את השער בטורניר ההתישבות העובדת בשמיר (2008)שתי הקבוצות של שמיר לא משחקות מול הקהל הביתי
בשמיר יש תלונה רצינית מקרב החברים ששתי הקבוצות לא משחקות במגרש הביתי, גם בכדורסל (עמיר) וגם בכדורגל (שניר). "לא השקיעו אצלנו במגרש הכדורגל, ולכן גם בשנה שעברה לא שיחקנו בבית, אלא בקיבוץ עמיר. היום זה לא אתי לשתול דשא, אז כרגע זהו המצב הטוב ביותר מבחינתנו. למרות המרחק, הקהל שלנו מגיע לתמוך בנו בשתי הליגות. אנשים מדברים על הקבוצות ברחבי הקיבוץ, אבל לא כמו שהיו מדברים אם היינו משחקים בשמיר. זה קצת חבל מבחינתי. יכול להיות שבסיבוב השני של ליגת הכדורסל אנחנו נקיים לפחות משחק אחד בשמיר", אומר ניצן.
 
 
משהו לסיכום
"אחד הדברים שתורמים רבות להצלחת הליגה הוא אתר גליל עולה. האתר תורם מאוד גם לעניין בליגה וגם לסוג של ביחד. מהות האתר היא לדחוף קדימה את הספורט התחרותי ואת הספורט העממי שיש לנו באזור – לילדים, לנוער ולבוגרים. זה ממש יפה שיש לנו בגליל אתר מסוג זה. אני שומע המון תגובות מאנשים שונים הנכנסים לאתר ואני חושב שהאתר שדרג משמעותית את רמת המעורבות של הציבור כולו בכל הספורט שיש לנו בגליל העליון. כמו שאני רואה את האתר, הוא אמור להוות מנוף ותמיכה לספורט באזור כולו", אומר ניצן.
על רעיונות לעתיד ממליץ ניצן: "אחד הדברים שהייתי רוצה לראות בעונה הבאה בליגה האזורית בכדורסל זה משחק אולסטאר כלשהו, אולי בין כוכבי הצפון לכוכבי הדרום, בתוספת של תחרות שלשות. זה יכול להיות מפגש חברתי מצוין ולהתפתח למסורת נהדרת".
 
 

___1024_03

לפי ארבעה חודשים הפך לאבא טרי - ניצן עם בנו המקסים שניחברו לקבוצה תמיר כהן:
"באופן אישי אני יכול להגיד שניצן הוא אחד האנשים שאני יותר אוהב ומעריך בשמיר ובכלל – הוא פשוט בנאדם ענק! מאוד הושפעתי ממנו בזמן שהוא היה מדריך נעורים שלי בשמיר וכולם בקיבוץ ובקבוצה מתים עליו. למדתי ממנו המון ואני ממשיך ללמוד ממנו כל הזמן.
אני משחק עם ניצן כבר שנים רבות בליגה האזורית בכדורגל ומה שמדהים אצלו הוא שבאופן קבוע ככל שהליגה מתקדמת, כך הוא משתפר ונהיה טוב יותר. דבר נוסף שמדהים אצלו זה שהוא יחסית מבוגר לליגה ועבר אין ספור פציעות, אבל למרות הכל הוא משחק בהצלחה רבה עם חבר'ה שלרוב צעירים ממנו בהרבה. ניצן משחק חזק מאוד, עושה הגנה טובה, נע מצוין בלי כדור וכשצריך הוא גם יודע לקלוע. יש לו המון ניסיון והוא תורם לנו רבות בכל תחומי המשחק.
בפעם האחרונה שהוא שיחק כדורסל זה היה לפני 5 שנים ומדהים אותי לראות איך הוא מצליח להשתלב ולתרום לקבוצה. זה מראה שהוא ספורטאי גדול בעל חוכמת ספורט, היכול להביא אותה לידי ביטוי בכל ענף".
 
 
חברו לקבוצה גדעון ורדי:
"ניצן הוא קודם כל חבר. תמיד אפשר לפנות אליו והוא עושה מה שהוא יכול בשביל לעזור. הוא גם 'המבוגר האחראי', אבל גם יודע להשתטות ו'להריץ קטעים'. זו ברכה גדולה לכל אחד להכיר את ניצן ולהיות חבר שלו".מאמן שמיר/עמיר וחברו לקבוצה אביעד דינור:
"הדבר הבולט ביותר במשחק של ניצן מול דן/הגושרים היה שהוא לא התבלט. אפילו יש לי טיפת קנאה אליו בזמן שאני ישבתי על הספסל וראיתי אותו משחק כל כך טוב. יש ילדים שלא מבינים שלשחקנים שעברו את גיל ה- 30 קשה מאוד להתמודד עם שחקנים הצעירים מהם ב- 10 שנים או יותר. מול דן/הגושרים ניצן היה זה שעשה אצלנו את השינוי".
__1024_03

ניצן עם שר האוצר רוני בראון בסיור במפעל 'שמיר מוצרים'___810

ניצן עם אשתו גלית במשחק בייסבול בארצות הברית___1024_05

ניצן מתכונן לקראת אחד המשחקים בליגה האזורית בכדורגלעומרי וניצן רותם

ניצן עם אחיו עומרי בטורניר הותיקים לזכרו של בני רוזן
נועם רוזן וניצן רותם

ניצן עם נעם רוזן בטורניר הותיקים לזכרו של בני רוזן

חזרה ל "ליגה אזורית בכדורסל 2008/9" שלח תגובה
חזרה לראש הדף
התגובות שלכם
1.   ללא נושא
  מאת , נשלח בתאריך 09-02-2009
2.   ללא נושא
  מאת יונתן פורת, נשלח בתאריך 10-02-2009
3.   לא סתם שחקן...
  מאת , נשלח בתאריך 10-02-2009

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital