כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
DA-Vision
view counter

קולע מהקווים

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
09.05.16
מאמן הכדורסל אופיר בלחנס מסיים עונת כדורסל מוצלחת, במחלקת הנוער של מ.ס צפת ובקבוצת הבוגרים של הפועל ראש פינה. בשני המועדונים מרעיפים שבחים על המאמן הצעיר, שזוכה לתואר "מאמן החודש".

עונת הכדורסל באזורנו הגיעה לקו הסיום. בתקופה הקרובה נפרסם ראיונות סיכום עונה עם המאמנים של קבוצות הדגל באזורנו. את הסדרה הזו אנו שמחים לפתוח עם "מאמן החודש" 

– אופיר בלחנס – בן 35, נשוי ואב לשניים שמתגורר בצפת, כשבמקביל לעבודתו כמורה לחינוך גופני בבית הספר היסודי "ויקומיץ" בראש פינה, שימש העונה כמאמן בקבוצות הקט סל והנערים של מ.ס צפת וקבוצת הבוגרים של הפועל ראש פינה.

ההישגים של בלחנס לא מתבטאים בתארים, כמו בהנחלת ערכים מיוחדים לשחקנים, כפי שמספר שי קדוש – מנהלה המקצועי של מחלקת הנוער של צפת: "אופיר הוביל את שתי הקבוצות לעונה מוצלחת שבה השחקנים התקדמו מאוד, אבל מעבר לכל הצד החינוכי והערכי בולט אצלו. החינוך לערכים הוא מעל הכל עבורו. אנחנו שמחים שמאמן ברמתו מאמן אצלנו".

בלחנס מצידו משיב בטבעיות לדברים: "תפיסת העולם שלי גורסת שברוב המקרים רמת החינוך והערכים של ילדים שעוסקים בספורט גבוהה יותר משל ילדים שלא עוסקים בספורט. הפעילות הספורטיבית מעניקה הרבה ערכים טובים לחיים, לכן אני מאוד מקפיד על דגשים חינוכיים בעבודתי 

במיוחד בגילאי הקט סל. הערכים שאתה מטמיע בילדים ממשיכים איתם הלאה. לילד יותר קל להתקדם שיש לו הרגלים טובים של משמעת והתנהגות".

בלחנס לא שוכח להודות למי שהוא מכנה "מורו ורבו" – עומר טל, מאמן שלוחת חולתה ומבוא גליל במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון: "זכיתי לשחק אצל מאמן נדיר באיכויותיו כמו עומר, זכיתי גם לאמן במקביל אליו. אני מכיר אותו מגיל 15 כשהוא אימן אותי. אימנתי שתי עונות בגליל עליון קבוצות קט סל ונערים ארצית, הייתי מתייעץ איתו ולומד ממנו המון. אין הרבה מאמנים עם ידע וניסיון כמו שלו. הוא רמה בפני עצמה באימון ילדים ונוער. הידע שיש לו בראש עצום וזאת זכות גדולה".

 

ערכים מעל הכל. אופיר בלחנס, במדי מ.ס צפת.
ערכים מעל הכל. אופיר בלחנס, במדי מ.ס צפת.

אחרי שנים רבות בהן שיחק בקבוצות בוגרים מהליגות הנמוכות, משלב אופיר בלחנס בשנים האחרונות אימון במחלקות נוער. אחרי שעבד במחלקות הנוער של הפועל גליל עליון והפועל ראש פינה, העונה עבר בלחנס למחלקת הנוער של מ.ס צפת, אחרי שהיה שותף כשחקן להעפלה עם הקבוצה מליגה ב' עד הליגה הארצית. בלחנס התאהב בקסם הצפתי ונשאב גם למחלקת הנוער של המועדון.

את העונה הזו הוא מסיים בחיוך גדול: "בקט סל זו עונה ראשונה שלי, אחרי הרבה שנים שלא אימנתי גילאים כאלה. העבודה היא בעיקר על יסודות ולימוד. הניצחונות הם לא פקטור במשוואה. הדרך, הלמידה והתקדמות כיחידים וקבוצה הם החשובים ביותר. לא ניצחנו הרבה העונה, אבל כשאני רואה היכן הילדים היו בנקודת ההתחלה והיכן הם היום, אז יש סיפוק ואנחנו יודעים שתהיה המשכיות טובה. יש לי קבוצת נערים נהדרת – למרות שהפסדנו את האליפות בליגה המחוזית בגלל הפסד אחד. חבורה מגובשת של גברים, מעודדים אחד את השני בכל מצב, הם נשארים ביחד בכל מצב, תמיד מכבדים אחד את השני. כשלקחתי את הקבוצה שי אמר לי שמדובר בקבוצה מיוחדת, רק שהתחלתי לאמן הבנתי עד כמה. העונה הזו רוב השחקנים היו צעירים מגיל השנתון, בעונה הבאה הם יהיו בגיל המתאים והם ימשיכו איתי, והמטרה תהיה לעלות ליגה".
 
הערכה גדולה רוחש אופיר בלחנס לנפשות הפועלות במועדון והוא לא חוסך בשבחים: "שי קדוש עשה עבודה מדהימה בזה שהקים את מחלקת הנוער. היא נמצאת במקום טוב, למרות הזמן הקצר שהיא קיימת. את שי אני מכיר שנים רבות, גרנו יחד בקצרין, שיחקנו יחד בקצרין ובגליל עליון. התגלגלנו לצפת, כשקראו לי לבוא להיות שחקן סגל בליגה ב' וליגה א'. יש דגשים ברורים לגבי מה שאנחנו רוצים: לגייס ילדים, שייהנו מהפעילות, ואם אנחנו מנצחים אז זה בונוס. הנוער עלו ליגה וזה הדובדבן שבקצפת".

בלחנס מפרגן להצלחה היחסית של הקבוצה הבוגרת – שסיימה במרכז טבלת ארצית צפון: "אני בקשר טוב עם מאמן הקבוצה הבוגרת "פופי" חדד, במשחקי בית השתדלתי להיות נוכח ולעזור מהצד במה שאני יכול. הם עשו עונה טובה בסך הכל, אחרי קיץ של חוסר וודאות. נבנתה קבוצה ברגע האחרון, יחסית לסיטואציה עשו עונה מאוד טובה. הכדורסל בצפת התעורר וצריך לראות את היציעים במשחקים כדי להבין. חוויתי את זה בליגה ב' עם עשרות בני נוער שהיו מגיעים ועשו אווירה מדהימה, העונה כבר מאות אוהדי כדורסל הגיעו והייתה תפוסה גבוהה ביציעים".

 

מפרגן לבוגרים. אופיר בלחנס (מימי) עם שחקני קבוצת הבוגרים בעונה שעברה והמאמן "פופי חדד".
מפרגן לבוגרים. אופיר בלחנס (מימי) עם שחקני קבוצת הבוגרים בעונה שעברה והמאמן "פופי חדד".

לאופיר בלחנס הייתה זו גם עונה ראשונה באימון בוגרים. בלחנס אימן את הפועל ראש פינה מליגה ב', וגם כאן קיימת שביעות רצון הדדית משני הצדדים: "העונה הזו היא התנסות ראשונה שלי עם בוגרים. לדעתי, הייתה עונה טובה. מדובר בקבוצה שאין בה לחץ, כולם רוצים ליהנות מהפעילות. מגיעה תודה גדולה לאבי לוגסי ועודד אילת מההנהלה שנתנו בי את האמון. השחקנים קלין שפירא שכל הזמן עודד אותי ופרגן, משה אלמישלי שעזר עם הניסיון שלו, גל קאלו שדאג שהכל יתקתק. למדתי המון מהעונה הזו בהתנהלות מול בוגרים. אנחנו אמורים לשבת בתקופה הקרובה ואני אשמח לאמן עונה נוספת".

משה אלמישלי, שבעונות קודמות שימש כמאמן/שחקן, מפרגן בגדול לבלחנס: "אופיר עשה עונה טובה, למרות שסבלנו מלא מעט היעדרויות של שחקנים במהלך העונה יש לו את הכישרון להיות מאמן, רואים שהוא פתוח לשמוע וללמוד, הוא עושה הרבה השתלמויות ורעב להצליח. אופיר הגיע לתפקיד עם ניסיון כשחקן, הוא מבין את נפש השחקן, הוא רוצה לקדם את השחקנים, יש לו טביעת עין טובה. מדובר במאמן טוב בתחילת הדרך. אם הוא ימשיך ויתמיד בדרכו, צפוי לו עתיד מוצלח בכדורסל".

על קו הסיום של העונה ושנת הלימודים, מוצא בלחנס לנכון לפרגן לאוהדים השרופים שלו: "לא פשוט לשלב כל כך הרבה פעילויות, זה דורש הרבה היעדרויות מהבית. מגיע לרעייתי תודה גדולה על העזרה והפרגון, על ההקרבה והתמיכה. עכשיו זה הזמן שאני מתמסר כמה שאני יכול לאישה וילדיי האהובים".

 

גם הם מפרגנים ומצדיעים לו. שחקני הפועל ראש פינה ואופיר בלחנס.
גם הם מפרגנים ומצדיעים לו. שחקני הפועל ראש פינה ואופיר בלחנס.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital