עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

קבוצת החודש של גליל עולה 11.2009 - קבוצת נוער ארצית הפועל גליל עליון בכדורסל

מאת: 
אלמוג יעקובי
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
11.01.10
 
 

תנועת נוער

 
אם מחפשים מילה אחת לתאר את קבוצת הנוער ארצית של הפועל גליל עליון עולה רק מילה אחת לראש: ביחד.
הליגה הארצית לנוער היא ליגה קשה עם הרבה קבוצות איכותיות ששואפות גבוה. בתוך כל הסבך הזה מופיעה שבוע אחר שבוע קבוצת הנוער ארצית של הפועל גליל עליון ועושה כמיטב יכולתה. לצד מספר הפסדים נרשמו העונה כבר כמה נצחונות מרשימים במיוחד.
מי שמסתכל על הקבוצה הזו לא יכול להתעלם מהגיבוש הקבוצתי המיוחד. כמעט אף שחקן בקבוצה לא נקרא בשמו האמיתי והחברים בקבוצה הדביקו אחד לשני כינויים כיד המלך. רוצים דוגמא? באחד המשחקים עלו בחמישייה פיסוס (איתי שמיר), טרלר (ניר הלר), אלונזו (אלון חזן), פצ'קו (דרור יצחק) וריקו (תומר קדם). דוגמא קטנה לחברות והגיבוש הקבוצתי המיוחד עליו אחראי המאמן איתמר דוד.
איתמר, שהגיע רק העונה לגליל אסף תחת שרביטו את השחקנים, הפך אותם ליחידה אחת מגובשת (דבר שמאפיין שנים רבות את קבוצות הגליל) וגרם להם להבין ש"אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד" זו לא רק סיסמא אלא דרך.
השחקנים המובילים בקבוצה הם איתי שמיר (הלא הוא פיסוס) וניר הלר (טרלר) שאחראים במרבית המשחקים על עיקר הנקודות של הקבוצה.
הלר, "זקן" השחקנים בקבוצה הוא מכונה משומנת של כוח מתפרץ, יכולת לייצר נקודות ושמירה בלתי מתפשרת.
איתי שמיר, אחד מבן רבים משכבה י"א בסגל נותן יכולת התקפית משובחת וקליעה יפה מכל הטווחים.
סגל הקבוצה שמורכב רובו מתלמידי כיתה י"א הולך ומתגבש ממשחק למשחק ובמחלקת הכדורסל מקווים שאת חלקם נראה בשנה הבאה בקבוצה הבכירה של המחלקה: נוער לאומית.


עומדים מימין: איתמר דוד (מאמן), יוני הלר, איתי שמיר, ניב מורג, ניר הלר, מתן קליין וטל כהן.
כורעים מימין: נעם צור, תומר קדם, רון מרדכי, אלון חזן, אלעד שושני ושגיב שטיינר.

תגובות

מאמן הקבוצה איתמר דוד:
"הבחירה בקבוצה שלנו לקבוצת החודש של גליל עולה היא יפה מאוד מכיוון שנבחרנו בגלל התהליך שעברנו, ולא רק בגלל ההצלחה הספורטיבית. השחקנים, ההורים, המערכת ואני כמאמן נתקלנו בלא מעט קשיים שהתעוררו כחלק מתהליך הבנייה שעברה הקבוצה.
אני רוצה לציין את השחקנים בקבוצה שעשו במהלך הדרך שינויים ברמה האישית כדי לגלות סבלנות והבנה לגבי המצב שנוצר.
אני מרגיש שהתבגרנו מאד כקבוצה בחודשים האחרונים, זה אחד הדברים המשמעותיים ביותר עבורי כמאמן שעוסק בספורט.
חשוב לי להדגיש שהדרך עוד ארוכה, אנחנו נמצאים בתוך תהליך שרחוק מלהסתיים. אני מעודד את השחקנים בקבוצה להתאמן במלוא הרצינות ולהיענות לאתגרים הרבים שעומדים ועוד יעמדו בפנינו כקבוצה".
 

 

המנהל המקצועי של מחלקת הכדורסל בגליל עליון, זיו ברתנא:
"קבוצת הנוער ארצית עשתה בשנתיים האחרונות שדרוג גדול. זה התחיל מהמאמץ הגדול לעלות ליגה לפני שנה (נעם כהן וחבריו עמדו בצורה מרשימה במשימה) וזה ממשיך השנה בליגה הארצית לנוער.
הקבוצה מבוססת השנה על שחקנים שהיו בנערים לאומית ומתמודדת בליגה מאוד חזקה, מול קבוצות שחלקן ברמה של ליגת הנוער לאומית. אחרי חבלי לידה לא קלים, הצליח איתמר דויד, מאמן הקבוצה, לייצב אותה. היום הקבוצה מתנהלת בצורה מקצועית ביותר, ובכך הפכה להיות חלק חשוב מאוד בפירמידת הכדורסל בגליל.
צריך להוריד את הכובע בפני השחקנים, שעושים עונה יפה ומייצגים את הפועל גליל עליון בכבוד רב. ההשקעה של הילדים גדולה, הדרישות מהם דומות מאוד לדרישות משחקני הנוער לאומית שלנו, ואני בטוח ששחקנים מהקבוצה הזו יהיו חלק משמעותי ביותר בקבוצת הנוער לאומית שלנו וקבוצת ביה"ס "עמק החולה" בשנה הבאה.
צריך גם לתת מילה טובה להורי השחקנים, שבאים למשחקים, מעודדים, מעורבים בצורה חיובית, ובכך עוזרים להפוך את הקבוצה הזו למה שהיא צריכה להיות: קבוצת הנוער השנייה שלנו, קבוצה תחרותית המכשירה שחקנים לנוער לאומית ולליגת העל לבתי הספר".

רכז מחלקת הכדורסל של הגליל העליון, ניר יהלום:
"קבוצת הנוער הארצית של הגליל סבלה בשנים האחרונות מסדרה של כישלונות. מידי עונה השחקנים נאבקו על ההשארות בליגה עד שלפני שנתיים החרב אמרה את דברה ונגזר דינה לשחק במחוזית. רגע זה היה רגע מכונן במחלקה והקבוצה הפכה להיות קבוצת מטרה בראייה המחלקתית. מינוי נעם כהן היה הצהרת כוונות ראשונית וחיזוק הקבוצה עם שחקני הנערים לאומית כעזרה לעליה לליגה הארצית היה המשך טבעי. העונה, לראשונה בארבע העונות האחרונות, סגל הקבוצה מונה מניין שחקנים של 12 שחקני נוער ואינו נשען על עזרה מהותית של שחקני נערים. שחקנים שפרשו וראו כי טוב החליטו לחזור לשחק.
למרות הגרלה קטלנית בתחילה ופגיעה בהכנות כתוצאה מליגת העל, הצליחה הקבוצה להתייצב ולהגיע למקום שממנו אפשר קצת לנשום אוויר.
להצלחת הקבוצה שותפים 4 גורמים - השחקנים, בני המשפחה, איתמר המאמן והמעטפת המקצועית ארגונית של המחלקה. אין לי ספק שהחיבור האנושי והמקצועי בקבוצה הזאת יעשה סיבוב שני מעולה וקבוצה זו תהווה מגדלור של התנהגות לקבוצת נוער בגליל עליון לעתיד".

 


חברי הקבוצה זכו במשחק באולינג בחסות "באולינג הגולן והגליל"

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital