זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

ערעור של קבוצת דן על החלטת ועדת משמעת בנוגע להרחקתו של אייל טולדו

תאריך: 
15.04.08

15.04.2008 - ערעור של קבוצת דן על החלטת ועדת משמעת בנוגע להרחקתו של אייל טולדו
לכבוד: ניר יהלום וועדת המשמעת של הליגה האזורית בכדורסל
 
 
הנדון:- ערעור של קבוצת דן על החלטת ועדת משמעת בנוגע להרחקתו של אייל טולדו
 
 
אייל טולדו משחק בדן בשנתיים האחרונות והינו שחקן מוביל בקבוצה ודמות מרכזית בצד החברתי. השנה קיבל אייל את תפקיד הקפטן, אותו הוא מיישם למופת. בתקופה זו לא היתה כלפי אייל שום תלונה התנהגותית והוא לא קיבל אף עבירה טכנית. אייל גדל במחלקת הנוער של האגודה והינו בעל ערכים גבוהים מאוד ומכבד את ערכי הספורט.

לצפייה בקטע וידאו מהתרחשות האירוע לחץ כאן...
 
התרחשות האירוע (יש תיעוד בוידאו) לפי איך שאני ראיתי את הדברים.
01:33 דקות לאחר תחילת המחצית השנייה ספג אייל עבירת תוקף. מאמן הקבוצה דרור שאודר ביצע בשבילו חילוף ובדרכו לספסל התגלגל לעברו כדור המשחק. שופט המשחק מוני הראל, ביקש את הכדור והושיט את היד לכיוון אייל. אייל מסר לו כדור קשתי מ- 10 מטר (כדור שיצא מלמטה, כפי שמקובל כאשר מוסרים לשופט) ואמר לו "תודה רבה". מוני פירש את ה"תודה רבה" לחוצפה ונתן לו על כך עבירת טכנית, שהיתה העבירה החמישית שלו. אייל התיישב בקצה הספסל ולא אמר אף מילה. לפי תנועות הידיים של מוני הוא סימן עבירה טכנית והוא לא ביצע הנפת שני אגרופים, כפי שמקובל כאשר מרחיקים שחקן. בטופס המשחק נרשמה לאייל עבירה טכנית (סימון האות ט' ולא האות ה').
 
05:47 דקות לסיום הרבע השלישי פתאום מוני עצר את המשחק וביקש ממני שאייל יעבור לשבת ביציע. שאלתי אותו: למה? אתה לא הרחקת אותו, בסך הכל נתת לו עבירה טכנית". הוא ענה לי: "אתה רוצה שאני ארחיק אותו?". הודעתי על כך לאייל ומייד הוא עבר לשבת ביציע והוא היה בשקט במשך כל המשחק.
בסיום המשחק מוני כתב על הטופס: "שחקן מס' 9 אייל טולדו הורחק מהמשחק לאחר שזרק עלי כדור משחק".
 
מוני הרי הושיט את היד לעבר אייל וביקש ממנו את הכדור ואייל מייד מסר לו. לקרוא לזה "זרק עלי את הכדור" זאת האשמה חמורה ביותר. האירוע כפי שמוני מתאר אותו לא היה ולא נברא.
 
מנהל הליגה ניר יהלום, ישב במזכירות ורשם את הטופס. הוא וכל מי שנכח באולם יודע את האמת.
 
 
 
תגובת אייל טולדו
לא עשיתי דבר שדורש הרחקה. אני משחק בליגה הזאת בשביל הכיף כבר 6 שנים (מאז שהליגה קמה) ובחיים לא עשיתי משהו מלוכלך.
מוני הראל ביקש ממני את הכדור, הוא היה איתי בקשר עין, מסרתי לו כדור קשתי ואמרתי לו "תודה רבה". הוא ראה את הכדור, אבל הוא לא תפס אותו בכוונה ואז הוא נתן לי עבירה טכנית.
בסיום המשחק אבישי פלג (השופט השני) אמר לי שאין לו מוסג למה מוני הרחיק אותי והוא שאל אותי אם אני יודע, אבל לא היתה לי תשובה בשבילו.
כל מי שנכח באולם יודע בדיוק מה קרה שם ושזה לא מצדיק הרחקה. לפעמים שופטים טועים, אבל לא צריך לגרור את השגיאה שלהם למשחק הבא.
 
 
 
תגובת מנהל אולם הספורט בהר-וגיא צביקה קנר, שהיה אחראי על אירוח חצי הגמר.
מאוד הופתעתי שאייל הורחק. אייל לא קילל את השופט, לא היה שום דבר חריג ולפי דעתי לא היתה שום סיבה להרחיק אותו ליציע. אני הייתי ליד המזכירות והאירוע התרחש בצד הקרוב אלי ואני שמעתי שאייל לא קילל את השופט, הוא בסך הכל מסר לו את הכדור ואמר לו תודה. מוני לא סימן הרחקה (הנפת שני אגרופים) וגם הוא לא נתן לו שתי עבירות טכניות (המובילות להרחקה), כך שלא היתה סיבה להרחיק אותו.
 
 
 
לסיכום
בועדת המשמעת של איגוד הכדורסל מזמינים את אלו שהיו מעורבים באירוע ורק אז מקבלים החלטות.
ועדת המשמעת של גביע המועצה לא התכנסה כדי לדון באירוע, כפי שמקובל, אלא הסתפקה בשמיעה טלפונית וקריאת דו"ח השופט, ולא מצאה לנכון לשמוע גם את השחקן הנאשם ומנהל קבוצתו.
 
בשם קבוצת הפועל דן, אני מערער על החלטה זו ומבקש להיפגש עם הועדה בהקדם האפשרי. אני מבקש להביא מס' עדים לישיבה ושהועדה תצפה באירוע כפי שהונצח במצלמת הוידאו.
 
 
 
 
בברכה
 
 
                                                                                                       ינאי שחם
                                                                                                    מנהל הקבוצה
                                                                                                ורכז ספורט קיבוץ דן
חזרה ל "ליגה אזורית בכדורסל 2007/8" שלח תגובה
חזרה לראש הדף

    כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
    תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital