השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

עמוס בכוונות טובות

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
19.01.13
גלריית תמונות:
הכר את הספורטאי - נתן עמוס  צילום: 

אחרי קריירת רוגבי בינלאומית מרשימה הנפרשת על 11 שנים בליגות מובילות בעולם, חוזר נתן עמוס, האח של... לכור מחצבתו בכפר בלום, כדי לסייע בתקומתו של הענף. ראיון מרתק עם אדם בעל חזון גדול, ואיך אפשר בלי כמה מילים על האח המפורסם.
 
משך שנים רבות ענף הרוגבי היה פופולארי מאוד בגליל העליון, בני נוער ומבוגרים כאחד היו מכורים למשחק שאמנם בארץ אינו זוכה לפופולאריות גדולה, אך נחשב לאחד מענפי הספורט הפופולאריים בעולם. במשך השנים האחרונות חלו דעיכה וכרסום במעמד הענף בגליל העליון, עד כי פעילותו התפוגגה מעולם הספורט בגליל. בתקופה האחרונה כמה "משוגעים לדבר", בראשות המאמן עמירם פורת (כפר בלום) והשחקן יניב גרטי (כפר גלעדי), פועלים במרץ על מנת להחזיר את הרוגבי לפעילות מבצעית בגליל. עד כה, עושה רושם שהיענות מתחילה להיווצר. נכון לחודש שעבר התהוו להן שתי קבוצות – נוער עם 15 שחקנים ובוגרים עם 25 שחקנים, מהם גם סטודנטים ממכללת תל חי. לאחרונה זוכה המאמץ לתקומת הרוגבי בגליל בשחקן חיזוק משמעותי – נתן עמוס, 33, ששב הביתה, לכפר בלום, אחרי קריירה בינלאומית מרשימה של 11 שנים במדינות מובילות כמו גרמניה, אירלנד וקנדה. עמוס, שחקן נבחרת ישראל, שעדיין לא יודע באיזה קבוצה ישחק, נרתם למאמצים להחזרתו של הענף לפעילות בגליל, והוא האורח שלנו בפינת "הכר את הספורטאי".
 
 

 


חוזר הביתה אחרי קריירה מרשימה. נתן עמוס

 

 
למרות שהרוגבי אינו נחשב לענף מפותח במיוחד במדינת ישראל, הסיפור המדהים של נתן עמוס, בחור צעיר שהחליט כנגד כל המוסכמות לארוז את הפקלאות ולעבוד קשה כדי להתפרנס וכדי לשאוב סיפוק מהדבר שהוא הכי אוהב, הוא בהחלט מעורר השראה והתפעלות, כפי שהוא מתאר: "מכיוון שגדלנו בדרום אפריקה טרם עלייתנו ארצה, ושם הרוגבי נחשב לענף פופולארי, הענף הזה לא היה זר לנו. עד גיל 15 ניסיתי את עצמי בכל מיני דברים, שיחקתי כדורסל בהפועל גליל עליון, אבל הבנתי שכדורסל זה לא השטח שלי. באותה תקופה נפתחה קבוצה בקיבוץ שמיר ונשאבתי מהר מאוד לפעילות, וגם הצלחתי להדביק ב"חיידק" כמה מחבריי וביניהם עמירם פורת, שלקח צעד קדימה את האהבה והפך למאמן. בגיל 22 החלטתי שאני רוצה מאוד להתפתח בענף, יצרתי קשר במיילים ובפקסים עם מועדונים באירופה, הגעתי לאירלנד ושם הייתה לי תקופה ארוכה ומפוארת של 9 שנים, בהם שיחקתי בשני מועדונים שונים. לאחר מכן היו לי פרקים קצרים בגרמניה ובקנדה, שיחקתי במעמדים גדולים ולעיני קהל גדול, במדינות שבהן הענף זוכה לפופולאריות ולסיקור תקשורתי. בהחלט כיף גדול".
 
במשך השנים שירת נתן עמוס את הנבחרת, שנוטלת חלק במשחק קדם אליפות העולם 2015. לדבריו, הנבחרת נמצאת בהתקדמות גדולה בשנים האחרונות: "קודם כל, זה כבוד ללבוש את מדי הנבחרת ולייצג אותה, תמיד זה כיף לחזור מחו"ל ולהיפגש עם החברים ולהתכונן יחד למשחקים. בסך הכל במשך השנים יש התקדמות גדולה. בעבר הלא רחוק היינו מדורגים במקום ה-94 והיום אנחנו במקום ה-50, כאשר רוב המדינות שמקדימות אותנו הן כאלה שיש בהן מסורת, תשתיות ותהודה הרבה יותר גדולה מאשר אצלנו. אני מאמין שאנחנו בכיוון הנכון".
 

 


שואפים למעלה. נבחרת ישראל ברוגבי
צילום: איגוד הרוגבי הישראלי

 

 
ציונות, זו ההגדרה הטובה ביותר כדי לתאר את הסיבה שבגללה חזר נתן עמוס ארצה: "איגוד הרוגבי עמל כדי לפתח את הענף בארץ, הרגשתי שזה הזמן המתאים ביותר עבורי לחזור לישראל ולנסות לתרום את חלקי בעידוד לעיסוק ברוגבי. אני מתכוון להמשיך ולשחק, עדיין לא יודע באיזה קבוצה, אבל הדבר שהכי חשוב לי הוא לעזור לספורט הזה להתפתח מבחינת היקף פעילות ומבחינת הישגים, אני אתן מה שאוכל לשם כך. כמובן שכמי שחי בגליל מאוד חשוב לי שהספורט הזה יזכה לעדנה מחודשת. אני באופן אישי מזמין כל מי שרוצה להתנסות בספורט הזה, ואני מבטיח הנאה גדולה. בניגוד לענפים אחרים, ברוגבי לא צריך תכונות מיוחדות או כושר גופני מעל הממוצע כדי לקחת חלק בפעילות ולהשפיע. לצערי הרב, בארץ אין תרבות ספורט, אין פתיחות ליותר מדי ענפים, זו הסיבה שגם הענף הזה וגם אחרים לא זוכים לפופולאריות גדולה. איגוד הרוגבי נלחם כדי לקיים את הענף הזה, מתקשה בהשגת תקציבים. אני מאוד מקווה שזה ישתנה עם הזמן".
 
לדבריו של נתן עמוס, אירועי הרוגבי הגדולים הבינלאומיים בהשתתפות קבוצות ונבחרות זוכות לפופולאריות ולרייטינג שיפתיע רבים מקוראי שורות אלה: "כאן בארץ הספורט לא מפותח ולכן יש נטייה לחשוב שהוא גם לא פופולארי במקומות אחרים, אבל יש מדינות כמו באי הבריטי ובקנדה למשל, שבהן יש קהל גדול במגרשים, תקשורת מאסיבית והרבה עניין. הרייטינג וכמות הקהל שמגיעה למשחקים האלה היא מספר שלוש במדרג התחרויות, אחרי המונדיאל והאולימפיאדה".
 
כשמדברים עם נציג של משפחת עמוס מכפר בלום, אי אפשר להתעלם מהייחוס המשפחתי. למי שעדיין לא הבין, נתן עמוס הוא אחיו של שוער אלופת המדינה, דני עמוס, שהפך בשנה האחרונה בזכות יכולותיו המדהימות לשוער מוביל. האח הגדול מפרגן ובגדול: "אני מאוד שמח על ההצלחה של דני, זה מגיע לו. הוא בחור שעבד ועובד קשה כדי להצליח. לאורך כל השנים עקבתי אחריו מרחוק, אבל באדיקות גדולה, עכשיו אני שמח שאוכל לעקוב אחריו מקרוב יותר. אגב, דני בצעירותו היה שחקן רוגבי מצוין, אין לי ספק שאילו היה פונה לדרך הרוגבי הוא היה שחקן מוביל. גם היום לא מאוחר...".
 

 


משפחה של ספורטאים. נתן עמוס עם האחים דני ומיכה

 
 
 
וכעת, הזדמנות להתוודע לצדדים נוספים באישיותו של נתן עמוס, במשחק האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול: "זכייה באליפות אירלנד בשנת 2006".

רגע ספורטיבי מאכזב: "במכביה האחרונה שהפסדנו במשחקים על מקומות 3-4 לנבחרת אנגליה".

חלום ספורטיבי גדול: "להצליח עם הנבחרת באליפות העולם".

ענפי ספורט נוספים מלבד רוגבי: "קריקט זו האהבה הכי גדולה אחרי הרוגבי, לכדורגל התחברתי בעיקר בגלל דני. אני אוהב גם אתלטיקה, אגרוף וכמובן שכדורסל".

כפר בלום בשבילי: "בית חם, משפחה חמה, חברים טובים".

אולם הפיס בשבילי: "מקום ששיחקתי בו, מקום שביליתי בו שנים רבות ביציע. אני שמח מאוד על החזרה של הפועל גליל עליון לקדמת הבמה, לנו בכפר בלום יש גאווה גדולה ששניים מבנינו – ליאור סרף ואבישי גורדון הם שחקנים דומיננטיים בקבוצה. אני מאמין שבקרוב אגיע לעודד".

אישיות ספורטיבית נערצת: "ג'ון לומו, אחד משחקני הרוגבי המובילים בעולם. שחקן רוגבי עם מימדים של שחקן כדורסל, שוקל 120 ק"ג, מתנשא לגובה של 2 מטר, רץ מאה מטרים ב-10.6 שניות. מדהים".

אישיות נערצת בעולם: "גם כאן אשאר בספורט, ואבחר בליאו מסי, כדורגלן ברצלונה. הדברים המדהימים שהוא עושה הם פשוט בלתי נתפסים".

תחביבים: "כל ספורט שאני יכול ליטול בו חלק".

מקום אהוב לטיולים: "רמת הגולן".

מוטו: "אם לא תנסה, לא תצליח".

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital