השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
מדרסי העטלף
view counter

על חשבון הבית

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
27.09.14

צירופם של שחקנים צעירים עם פוטנציאל גבוה לשורות עירוני קרית שמונה הוא מבורך. כשזה מצטייר כמה שבא על חשבון שחקני בית – כאן מתחילה בעייתיות בתחושות של שחקני הבית ושל האוהדים הפוטנציאלים.

במשך ארבע השנים שאני בתפקידי באתר "גליל עולה", הקשר שלי עם אוהדי הספורט, ובפרט עם אוהדי הכדורגל תושבי קרית שמונה, התהדק ומתהדק עם הזמן. את נושא מיעוט הקהל היחסי שמגיע למשחקי הקבוצה חקרתי לא מעט. הרבה פעמים כששאלתי אוהדי כדורגל תושבי העיר מדוע הם אינם מרבים להגיע למשחקים, או מדוע אחרים לא מגיעים למשחקים, רבים מהם קשרו זאת בייצוג המינימאלי של בני העיר בשורות הקבוצה. היו כאלה שהרחיקו ואפילו אמרו שבימי ליגה א' הם הרגישו יותר מחוברים לקבוצה מאשר כיום. לא אחת שמעתי מאוהדי כדורגל ומשחקנים בוגרי מחלקת הנוער של קרית שמונה את הטענה לפיה בקבוצת הבוגרים לא מאמינים בתוצרים מקומיים. הרבה פעמים התווכחתי עם אותם אנשים, לא הסכמתי איתם ואני עדיין לא חושב שבעירוני קרית שמונה לא כמהים לשחקני בית בסגל, שהרי לעונות המוצלחות עד כה בליגת העל היו שותפים לא מעט שחקנים תוצרת בית ובהם: דני עמוס, אדריאן רוצ'ט, עדי אלישע ויאם עמאשה וגם שחקנים בני העיר כמו בני בן זקן ושלומי אביסדריס יש להם חלק מסוים בהצלחה. כמובן שלרשימה אפשר לצרף שחקנים שהגיעו לקרית שמונה בגיל הנוער כמו שיר צדק, תומר סויסה ואופיר מזרחי. עם זאת ולמרות זאת, השבוע האחרון גרם לי לשנות קצת את זווית הראייה. אני עדיין דבק בעמדתי שבקרית שמונה כן מאמינים בשחקני בית וכן רוצים לראות כמה שיותר מהם בסגל, אך זווית הראייה שלי אינה צרה כפי שהייתה בעבר והיא יותר מבינה את רחשי הלב של האוהדים ושל שחקנים בוגרי מחלקת הנוער בעקבות השבוע האחרון.

 

חיכה לחזור הביתה, וכבר חוזר לטבריה. לירון אלימלך לצידו של שלומי אביסדריס.
חיכה לחזור הביתה, וכבר חוזר לטבריה. לירון אלימלך לצידו של שלומי אביסדריס.
 

קיץ שקט עבר ועדיין עובר על עירוני קרית שמונה. תחלופה גדולה בסגל לא אפיינה את הקיץ הנוכחי, אך כשמביטים על השינויים המעטים שנעשו אי אפשר להתעלם מהעובדה שבמידה כזו או אחרת הם באו על חשבון שחקני בית, כאלה שגדלו במועדון. בפגרה שבין העונה שעברה לעונה הנוכחית הודיעו בקרית שמונה על צירופו של שוערה הצעיר של בית"ר טוברוק מהדי זועבי לשורותיה – מה שיצר סיטואציה שבה לגיא חיימוב שני מחליפים: זועבי ורום אילוז, שנדחק מעמדת השוער השני לעמדת השוער השלישי. אילוז אמנם לא בן קרית שמונה, הוא הגיע למחלקת הנוער בשנתון נערים ב', אך העונה הזו היא כבר העונה השישית שלו במועדון. במהלך העונת הללו הספיק בעונתו הראשונה לשחק הרבה סופי שבוע בקבוצת נערים ב' ובקבוצת נערים א' יום אחרי יום, הוא היה השוער של קבוצת נערים א' שזכתה בגביע המדינה היחיד של המחלקה בשנת 2010, בעונה שעברה יועד להיות השוער השני בקבוצת הבוגרים - אך בשל עזיבתם של שוערי הנוער, תום כהן וגילי לוי, הורד לקבוצת הנוער ושיחק על תקן חריג גיל.

 

 2# - רום אילוז (שוער הנוער)
מה שהיה טוב בעונה שעברה, לא טוב העונה? רום אילוז.
 

ביום ראשון האחרון הכותרות באתרי האינטרנט של הליגות הנמוכות בישרו על חזרתו של החלוץ לירון אלימלך לשורות עירוני טבריה, כחודשיים לאחר שחזר לבית בקרית שמונה, אחרי גלות של ארבע שנים – אותן חילק ברוב הזמן בעירוני טבריה ומ.ס כרמיאל. יממה לאחר מכן, התבשרנו שקרית שמונה שאלה לשתי עונות עם אופציה לרכישה את דור ג'אן – חלוץ צעיר ומוכשר בוגר קבוצת הנוער של מכבי ת"א. כמי שעוסק בסיקור ליגות מחלקות הנוער כבר חמש שנים, במסגרת תפקידי כעורך אתר האינטרנט "וולה", אוכל לומר בביטחון מלא שזועבי וג'אן הם שחקנים מצוינים, בעלי פוטנציאל ענק להיות שחקנים מובילים בשנים הבאות. עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שמדובר בשחקנים שלא פרעו אפילו שטר אחד בקבוצת בוגרים, אין להם יותר קבלות בבוגרים מאשר לרום אילוז ולירון אלימלך, וכשצירופם בא במידה כזאת או אחרת על חשבון שחקני בית - הדבר יוצר בעייתיות אצל האוהדים, אצל שחקני בוגרים יוצאי קרית שמונה וגם אצל שחקנים במחלקת הנוער. הדבר נתפס אצל רבים כהוכחה לטענתם שבקרית שמונה לא מאמינים בשחקני בית.

 

שחקן מבטיח, אך עדיין ללא קבלות בבוגרים. דור ג'אן.
שחקן מבטיח, אך עדיין ללא קבלות בבוגרים. דור ג'אן.
צילום: באדיבות האתר הרשמי מכבי ת"א.

גם בקבוצת הנוער של המועדון נוצרה סיטואציה בעונה שעברה ולפני שתי עונות שבה בגין צירוף של שחקנים מבחוץ, חל פיחות משמעותי במעמדם של שחקני הבית. לפני שתי עונות החלוץ ארד אלבז, שפתח לאחרונה עונה שניה בבוגרים של כרמיאל, מיעט לשחק בנוער בגין היותו חריג גיל, וזאת בשל העובדה שהקבוצה השתמשה במרבית המשחקים במכסה המקסימלית של ארבעה חריגים אחרים וברוב הזמן שיחקו נאור עבודי, אופיר מזרחי, יואל צ'חנוביץ' ונועם קלמנוביץ'. אין עוררין על יכולתם של הארבעה, אך מוטב היה בסיטואציה כזו לשחרר את אלבז כבר בינואר של אותה עונה לקבוצת בוגרים מליגה א' במקום לייבשו ולגרום לירידה ביכולתו. בעונה שעברה צירופו של הקשר האחורי הניגרי, ג'וש צ'יאנדד, גרמה לפיחות גדול במעמדו של ענבר שרון, שהעונה משמש כקפטן הקבוצה. שרון, שעונה קודם לכן היה שחקן הרכב ברוב המשחקים, נדחק לקצה הספסל ומיעט לשחק בעונה שעברה. צ'יאנדד כמו שהגיע כך נעלמו עקבותיו. צירופו לא הביא את קבוצת הנוער למקום הרבה יותר גבוה ממה שהייתה מגיעה אליו ללא שירותיו. את עירוני קרית שמונה הוא לא משרת העונה, ולמיטב ידיעתי הקבוצה לא גזרה קופון מהשבחתו. מה שכן, לענבר שרון הסיטואציה כמעט גרמה לפרוש מכדורגל.


 

תועלת גדולה לא יצאה מצירופו. ג'וש צ'יאנדד חוגג כיבוש שער.
תועלת גדולה לא יצאה מצירופו. ג'וש צ'יאנדד חוגג כיבוש שער.
 

קטונתי מלייעץ למר איזי שירצקי מה לעשות עם כספו, הוא מנהל את עירוני קרית שמונה בצורה מצוינת, אך חשוב ללמוד מהמקרים שצוינו בטור זה. כל צירוף של שחקן מוכשר לקבוצותיה של עירוני קרית שמונה בכל הגילאים הוא מבורך, אך חשוב שהוא ייעשה בצורה מושכלת – כזו שלא תפגע במעמדם של שחקנים מקומיים עם פוטנציאל. כדי לקרב יותר אוהדים ליציעים חשוב להעמיק את הזהות המקומית של הקבוצה הבוגרת, שכרגע אין בסגלה אף שחקן בן קרית שמונה. כדי לגרום לשחקנים במחלקת הנוער למוטיבציה גדולה חשוב שתמונת המצב תשתנה, שמקרים שמצטיירים ככאלה שגורמים לפיחות במעמד שחקנים מקומיים לא יהיו כל כך זועקים לשמיים.

 

רוצים יותר שחקני בית. אוהדי קרית שמונה.
רוצים יותר שחקני בית. אוהדי קרית שמונה.

 

אורי שמיר
אורי שמיר

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

מספיק עם הבכיינות.

הרכב הקבוצה יהיה רק שחקנים הכי טובים שניתן להשיג, והם בכושר ובריאים. ולא לפי הכתובת שלהם, אגב גם בעל הקבוצה הוא לא מקרית שמונה, אף אני אוהד הקבוצה, לא נולדתי בקרית שמונה, אז מה? בעיניי הכתבה הזאת דמגוגית ובאה ליצור אי שקט בקבוצה.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital