כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
DA-Vision
view counter

עברי לידר

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
08.04.13

גלעד עברי, האיש שעומד בראש השדרה הניהולית של קבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון, הוא האורח שלנו ב"פינת הכר את הספורטאי". רגע לפני משחק העונה מול באר יעקב, זמן להיכרות עם יו"ר קבוצת הכדורסל שפונה במסר ישיר לאוהדים: "שחקן מפתח בהווה ובעתיד שלנו".
 
הרבה שנים שבגליל לא הייתה תכונה כזו סביב קבוצת הגברים של הפועל גליל עליון בכדורסל. הקבוצה שמודרכת ע"י זיו ברתנא נרשמה העונה בדקה ה-90 לליגה הלאומית, התמודדה עם לא מעט עליות וירידות, פציעות של שחקנים, החלפת זרים, תמרון עם תקציבים צנועים, כל זה במקביל לעמידה ביעדים שהציבה לעצמה: בצד המקצועי להיות בתמונת הפלייאוף העליון לקראת מחזורי סיום העונה, בצד הקהילתי למשוך מאות אוהדים למשחקיה וליזום באופן קבוע פעילויות בשיתוף דור העתיד של השחקנים ואוהדי הכדורסל בגליל. עד כה, נראה שהקבוצה עומדת ביעדיה, אך משחק אחד – המשחק בו תארח ביום שלישי הקרוב (09.04), בשעה 18:45, באולם הפיס בכפר בלום, הקבוצה הגלילית שמדורגת במקום השמיני בטבלה, את התשיעית בטבלה, מכבי באר יעקב. כל תוצאה מלבד הפסד בהפרש של 12 נקודות ומעלה תבטיח לשחקני הגליל מקום בפלייאוף העליון. רגע לפני שזה קורה, יש לנו הכבוד לארח לראיון את יו"ר הקבוצה, גלעד עברי, שלפני התחלת הראיון ביקש לשגר מסר לאוהדים לקראת המשחק: "מדובר במשחק מאוד חשוב לקבוצה, המשחק הכי חשוב שלה העונה. אין מקום לטעויות, לכן חשוב שהיציע הדרומי שמאושר לפתיחה ע"י הגורמים הרלוונטים, יהיה מלא עד אפס מקום. יש לנו את הקבוצה עם פוטנציאל הקהל הגדול ביותר בליגה, הקהל הוא שותף בכיר לדרך, צריך אותו מחר בשיא האנרגיות כדי שנוכל לחגוג בסיום המשחק העפלה לפלייאוף". קראתם? הבנתם? ביום שלישי אין תירוצים.

 


ניצב איתן ונחוש לאתגרים. גלעד עברי, יו"ר הפועל גליל עליון

 
לניהול קבוצת הכדורסל הגיע גלעד עברי לגמרי במקרה. היו"ר בן ה-67 של הקבוצה, המתגורר בקיבוץ דן, מכהן כדירקטור בשתי חברות, מייעץ בנושא ייצוא ועוסק בפעילות התנדבותית למען הספורט והמסחר בגליל העליון. אז מה הביא את עברי לקבוצת הכדורסל? רשות הדיבור עוברת ליו"ר: "קיבלתי פניה אישית מיו"ר עמותת הספורט, יוסי ראוך, שהציע שאצטרף לעמותת הספורט. שקלתי את העניין והסכמתי, ואז הגענו לתחילת חודש יולי, נערכה ישיבת מליאה של המועצה ובה הוחלט על גובה התמיכות לקבוצות הכדורסל. אהרון ולנסי, ראש המועצה לשעבר, קיבל מכתב מאיגוד הכדורסל, שבו נכתב שבמידה ונעמיד תקציב של 800 אלף שקלים נוכל לשחק בליגה הלאומית. הזמן היה קצר והמלאכה מרובה, התבקשתי להתמקד בכדורסל וכך היה. הרבה זמן לחשוב לא היה לנו, היינו צריכים להחזיר תשובה מהירה. רוב שחקני הסגל היו חתומים או קרובים לחתימה, כינסנו את הוועד המנהל של הקבוצה והחלטנו שאנחנו נרשמים לליגה הלאומית. היה לנו תקציב משוער של 700 אלף שקלים, היינו צריכים להשיג בתוך שלושה ימים את יתרת הסכום – בהחלט משימה לא פשוטה. בסופו של דבר, הודות לעזרה של אנשים טובים, הצלחנו לעמוד ביעד ולצאת לדרך".
 
דרכו הספורטיבית של גלעד עברי החלה אמנם עם כדור, אך מדובר בכדור אחר לגמרי – כדורעף. בנעוריו השתייך גלעד עברי לסגל קבוצות הנערים והנוער של הפועל דן, והספיק לשחק עונה אחת בקבוצת הבוגרים, מיד לאחר שחררו משירות סדיר. לכדורסל הגיע עברי מכיוונים אחרים לגמרי: "בני הבכור (נחשון) אהב מאוד כדורסל, ובעקבותיו נמשכתי ליציעים בכפר גלעדי ולאחר מכן בכפר בלום. הבן הצעיר שלי (רועי) שיחק במחלקת הנוער בשלוחת "הר וגיא", ליוויתי אותו למשחקים וכך התהדק החיבור לכדורסל. בעבר הלא רחוק הייתה אצלנו בקיבוץ דן פעילות כדורסל בשיתוף עם מועצת מבואות חרמון, אני הייתי בראש הצוות הניהולי".

 


זיו ברתנא, אהרון ולנסי, גלעד עברי ורז גל בהפנינג פתיחת העונה של הקבוצה

 
בסיכום ביניים גלעד עברי מביע שביעות רצון ממצבה של הקבוצה: "הקבוצה מתבססת על שחקני בית והיא בעלת צביון מקומי. עצם זה שאנחנו עומדים על סף הפלייאוף העליון זהו הישג גדול לכשעצמו, אך המטרה היא גם להיות חלק ממנו. סבלנו העונה מהרבה פציעות, מכך שהרבה פונקציות נעשות ע"י מעט אנשים, שזה לא מצב אידיאלי בקבוצה שמשחקת בליגה גבוהה".
 
במסגרת תפקידו מנסה גלעד עברי לרתום את הקיבוצים והרשויות בגליל העליון למען הקבוצה. לדבריו, מדובר במשימה לא קלה: "בקרב הקיבוצים שפנינו אליהם עדיין לא כולם הפנימו את החשיבות של קיומה של הקבוצה. לקיבוץ שמיר מגיעות מילים חמות על העזרה, גם בכפר בלום יש היענות חיובית. לצערי, מקרב הרשויות, מלבד המועצה שלנו אני עדיין לא איש בשורות. אני מקווה שנצליח לגרום לעוד רשויות להבין את הצורך שבקיומה של הקבוצה. אנחנו מכוונים לעבר שיתוף פעולה עם קרית שמונה, עובדים על זה כבר תקופה ארוכה. אני מקווה שהעיר קרית שמונה תוכל לסייע לנו בספונסרים מטעמה, כדי שנוכל לשלב ידיים ולאחד כוחות. זה יהיה רווח גדול לכולנו".
 
החיבור לקהילה, שבולט מאוד העונה בפעילויות שעורכת הקבוצה, והעובדה שקהל רב מתחבר לקבוצה גורמים לסיפוק אצל עברי, שמקווה בעונה הבאה לקשר הדוק יותר עם הקהל: "החיבור לקהילה הוא דבר שמאוד חשוב לנו. הקבוצה הזו היא קבוצה שזכות הקיום שלה הוא קשר עם הקהילה. העובדה שבכל משחקי הבית שלנו היו לפחות 500 אוהדים, בעוד שבאולמות אחרים הכמות הייתה נמוכה בהרבה, מדברת בעד עצמה. עם זאת, חשוב שהאוהדים יגלו יותר מעורבות. חשוב שהאוהדים יירתמו עוד אוהדים להגיע למשחקים, חשוב שאוהדים ייקחו חלק פעיל בגיוס הספונסרים לקבוצה, כי המצב לא פשוט. כדי לשחק בליגה גבוהה דרושים משאבים כספיים. לא פשוט באזור שלנו לזכות בתמיכות, ועל כן חשוב שכל מי שהקבוצה שלנו יקרה לליבו ויש ביכולתו לנסות ולסייע לה בפעולות למען ההווה והעתיד שלה, ייקח חלק ויעשה זאת".

 


גלעד עברי (ראשון מימין) וסגל הקבוצה בפתיחת העונה

 

וכמו כל המרואיינים בפינה זו, גם את גלעד עברי ניתנת לכם הזדמנות להכיר במשחק האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול העונה: "הניצחון על נתניה מליגת העל בגביע המדינה. משחק מצוין שלנו, הוכחנו שאנחנו יכולים להתמודד עם קבוצה שמשחקים בה ארבעה זרים, האווירה באולם הייתה מדהימה".

רגע ספורטיבי מאכזב העונה: "ההפסד לקבוצת הצמרת של נהריה לפני שבועיים. אם המאמן שלהם ניגש אלי בסיום המשחק ואמר לי: "גנבנו לכם ניצחון". זה אומר הכל".

חלום ספורטיבי לעונה הזו: "לעלות שלב בפלייאוף העליון, ובמקביל שיאשרו לנו את פתיחת היציע הצפוני ושהאולם יהיה מלא עד אפס מקום".

ספורטאי אהוב: "כרמלו אנתוני".

כדורסלן גלילי אהוב מעונת האליפות: "דורון שפר".

ענפי ספורט נוספים: "כדורגל – צ'מפיונס ליג".

קבוצת כדורגל אהודה בעולם: "ליברפול".

תחביבים: "זה לא בדיוק תחביב, אבל כל דבר שקשור בפעילות למען הקבוצה".

קיבוץ דן בשבילי:" בית".

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital