זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים, תוכים וארנבים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter

ספורטאי השבוע של גליל עולה 31.05-06.06.2009 - דורון חצב

מאת: 
ינאי שחם
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
11.06.09

 

האם ניתן להכתיר את חולתה לקבוצה הטובה ביותר בליגה בשלושת השנים האחרונות שלא זכתה באליפות ואפילו לא העפילה לגמר?
על זה ניתן להתווכח רבות, אבל בשני דברים לא ניתן להתכווח...
1. יש לה את הקהל הטוב ביותר בליגה. נקודה!
2. ויש לה את אחד המנהלים/מאמנים הצבעוניים ביותר שנראו בגליל העליון - דורון חצב!

דורק'ה (בן 34, חולתה) ניהל ואימן השנה את קבוצת חולתה בליגה האזורית בכדורסל וניהל את קבוצת הפועל גליל עליון בליגה ב'. בשתי המסגרות דורק'ה השקיע את הנשמה והיה דמות משפיעה ואהודה מאוד.

מלבד העיסוק היומיומי בכדורסל, נחשב דורק'ה לאוהד השרוף ביותר בצפון הארץ של קבוצת הפועל תל אביב בכדורגל (מגיל 8) וגם נחשב לפריק גדול של ספורט בכלל.

 


דורון חצב - דורק'ה לב אדום

ישנם פעמים שגליל עולה בוחר לתת קרדיט לספורטאים שלא עשו דבר מיוחד באותו השבוע בו נבחרו, אלא על פעולותיהם המצטברות בשנה האחרונה.

גליל עולה החליט הפעם שהראיון יתמקד יותר בקבוצת חולתה מאשר בקבוצת גליל עליון, ולכן השאלות שהופנו כלפי דורק'ה היו בנוגע לליגה האזורית. אז קבלו את מיסטר דורק'ה חצב...


קישורים נוספים:
13.04.2009 - דורק'ה מסכם את העונה של חולתה בליגה האזורית >>>

07.05.2007 - ראיון עם דורק'ה לסיכום עונת 2006/7 בליגה האזורית >>>

 


סרטון "דורק'ה לב אדום" שהכינו חבריו הקרובים אמרי לברון ואבי הלר (31.08.2008)


 

חולתה בליגה האזורית בכדורסל
"הקבוצה נוסדה לפני שלוש שנים בעקבות הרצון של אמרי לברון, יובל פלס ושלי להקים קבוצה, אבל לצערי אין בחולתה עוד ספורט המוני מלבד הכדורסל", מספר חצב.

לא הרבה אנשים יודעים, אבל מס' שבועות לפני פתיחת העונה עתידה של חולתה עדיין לא היה ברור ודורק'ה התלבט מאוד האם להרים שוב פעם את הכפפה. השמועות על סגירת הקבוצה החלו להסתובב בחצר חולתה ואוהדים הנאמנים לא נשארו אדישים. תוך זמן קצר הופיע מכתב מהאוהדים מתחת לדלת חדרו של דורק'ה ומאז העניינים השתנו לטובה.

"הגורם המשמעותי שהביא לפתיחת הקבוצה השנה היה המכתב המפורסם מה"אולטראס" של חולתה שאחריו הבנתי שחייבים להרים את הקבוצה", מספר חצב.

 


קבוצת חולתה בליגה האזורית 2008/9
שורה ראשונה מימין: יוחאי קציר, איתי שוחט, אידו פוקס ואייל אילת.
שורה שנייה מימין: דורון חצב, אלון טל, אברהם ברנזון ונעם דינר.


 

עונה ראשונה

כבר בעונה הראשונה שלה בליגה חולתה בנתה קבוצה חזקה ומגובשת. כאשר יש לה את אחד ממנהלי המשחק הטובים ביותר אברהם ברנזון, קלעי השלשות הקטלני צחי איטח, השחקן שלא רואה אף אחד ממטר עמרי כהן ואת התיאום המושלם מתחת לסלים של האחים אמרי וענר לברון – קשה לבקש חמישייה טובה מזו... את העונה הסדירה חולתה סיימה במקום הראשון במאזן של 2-7 (זהה לזה של הגושרים ושל דן) ופגשה את דן בחצי הגמר. אבל חולתה נאלצה להסתדר במשחק חצי הגמר החוזר (לאחר פיצוץ המשחק המקורי) ללא כוכב הקבוצה ענר לברון ונכנעה לאחר מאבק עיקש 82-85.

עונה שנייה

בעונה זו שמרה הקבוצה כמעט על כל סגל הקבוצה ושוב הציגה כדורסל אטרקטיבי ומשובח. גם הפעם חולתה סיימה את העונה במקום הראשון בליגה עם מאזן מרשים של 1-7, אבל שוב ענר לא הופיע למשחק החשוב ברבע הגמר הראשון מול קרית שמונה. חולתה חטפה בראש 65-83 אבל האמינה שבמשחק המכריע אצלה בבית הכל אפשרי. במשחק השני היא כמעט והצליחה לעשות את הבלתי יאומן ולמחוק את הפיגור הגדול, אבל ניסיון לשלשה של ענר התגלגל על הטבעת שני סיבובים ופשוט סירב להיכנס, ובסיום ניצחה רק 77-94. כל מי שנכח באולם זוכר את דורק'ה יורד על ברכיו ופורץ בבכי מר ומתקשה לקבל את ההפסד הכואב.

עונה שלישית

גם העונה לחולתה היה את אחד מסגלי השחקנים המוכשרים ביותר בליגה. למרות הפציעה החמורה שגמרה לאמרי את העונה והעזיבה המוקדמת של אבי הלר, עדיין היו לה בחמישייה את ברנזון האגדי, המופת אייל אילת, הכוכב העולה ושחקן הבית אלון טל, קורע הרשתות יוחאי קציר והלוחם הכתום אידו פוקס. חולתה פתחה חזק עם 2 ניצחונות והיתה הקבוצה השנייה בלבד שעדיין לא נוצחה בשלב זה של העונה. הקבוצה השנייה היתה שמיר/עמיר, אותה פגשה בחוץ בסיבוב השלישי, למה שנקרא משחק העונה. למרות משחק מצוין זה הסתיים בהפסד 80-82 שהכניס את הקבוצה לתקופה רעה. חולתה סיימה את הסיבוב הראשון עם מאזן שלילי הכולל שלושה ניצחונות בלבד, אבל סיבוב שני מצוין כלל 5 ניצחונות מ- 6 המשחקים הראשונים הציב אותה במרחק נגיעה מהעפלה לפיינל-פור, כאשר היו שלושה ניצחונות סופר משמעותיים. הראשון היה במחזור ה- 8 בניצחון הגדול בדפנה 78-83, מה שהקנה לה ניצחון כפול במפגשים בין השתיים ויתרון משמעותי לקראת המשך המאבקים ביניהן. למחזור ה- 11 היא הופיעה עם חמישה שחקנים בלבד במשחק החוץ היוקרתי ביסוד המעלה וחזרה עם ניצחון שכולו אופי 58-69, בעזרת משחק שיא של טל ופוקס. ובתצוגה הגדולה של השנה חולתה ניצחה במחזור הבא בבית את האלופה שבדרך מדן/הגושרים 72-93, עם יום נפלא של ברנזון וקציר. אבל כמו בפעמיים הקודמות, גם הפעם כוכב הקבוצה, בעונה זו היה זה אלון טל, לא יכול היה להגיע למשחק האחרון והמכריע של הליגה הסדירה והקבוצה נכנעה 72-75, שוב בבית, שוב לאותה קרית שמונה ושוב במשחק מותח שבסיומו נשברו מס' לבבות.

 


דורון חצב על הקווים במשחק מול דן בחצי הגמר החוזר בשנת 2007


קהל חולתה מפגין נוכחות בכל מקום - בהפסד החוץ לדן/הגושרים במחזור ה- 5
קהל חולתה - מימין: נדב פרידמן, הילה מזרחי, עמית אבישי, שקד הבר, שובל רובין וגידי צליכובר

הקהל הטוב ביותר בליגה

למרות הכאב הגדול בהפסדים הצמודים והאכזריים, בתחום אחד חולתה נמצאת בכמה רמות מעל כל הליגה – הקהל! גם בניצחונות וגם בהפסדים תמיד ניתן להרגיש בהקהל הנפלא של חולתה, אשר מגיע תמיד עם תזמורות גדולה הכוללת תופים, חצוצרות, זמבורות וכל מה שבא ליד, והכל בליווי בקבוקי ערק אשכוליות המוסיפים לאווירה. לא רק מבחינה ססגוניות היה זה הקהל הטוב ביותר, אלא גם מבחינה כמותית, כאשר קהל חולתה הוביל את הליגה עם ממוצע של יותר מ- 100 אוהדים במשחקי הבית! גם במשחקי החוץ חולתה תמיד היתה מלווה באוהדים המקורבים, שכמעט תמיד אף עלו על הקהל הביתי. לא סתם מאמני הקבוצות בחרו את החולתניקים לקהל הטוב ביותר בליגה בשנתיים האחרונות, ולרבים ממקורבי הליגה היה קשה לדמיין פיינל-פור שני ברציפות ללא הקהל הנפלא של חולתה.

"לקהל שלנו יש מגוון שירים ייחודיים המלווים בתזמורת עם כלי נגינה רבים. יש לנו סביבות שישה שירים שכל ילד בקיבוץ יודע אותם בעל פה. חוץ מזה קהל חולתה הוא הקהל הגדול ביותר בליגה מבחינה כמותית. היכולת של האוהדים שלנו להגיע לכל מקום, אמנם בכמות קטנה יותר במשחקי חוץ, זה דבר אדיר שלא רואים בכל קבוצה. במשחק מול קרית שמונה לא חשבתי שהאולם יהיה מלא בכל כך הרבה אוהדים וזה היה מחזה מדהים. הקהל שלנו הוא קהל אמיתי ולא רק קהל של הצלחות, אלא הוא מלווה אותנו תמיד, גם בטוב וגם ברע. אפשר להגיד שהם למדו משהו מהקהל של הפועל", מספר דורק'ה בגאווה.

 

שיר שנכתב לדורק'ה על ידי אוהדי חולתה
כאשר הקימו מחדש את הקבוצה לפני שלוש שנים מיטב המשוררים ישבו וחשבו על שירים, כאשר המרכזיים ביניהם היו השחקנים שקד רובין ויובל פלס ועוד מס' מקורבים. השיר על דורק'ה היה אחד השירים שיצא לאור לכבוד הקבוצה האהובה ובהמשך הזמן התווסף לשיר בית חדש. בבית השני של השיר מסופר על השלשה הגדולה של דורק'ה במשחק החוץ מול עין קניה בעונה הראשונה. הטקסט נכתב בדרך חזרה הביתה, על אותו משחק בלתי נשכח שחולתה הובילה ביותר מ- 20 הפרש ובשניות הסיום דורק'ה קיבל את זמן התהילה שלו ובנגיעה הראשונה שלו בכדור הוא קלע שלשה חלקה מהפינה... כל הקהל של חולתה פרץ למגרש כאילו שהקבוצה זכתה באליפות ואף אחד מסביב לא הבין בדיוק מה הסיפור הגדול – אבל בשביל האוהדים זה אכן היה רגע גדול!

השיר:
בוקר לחי יבשה
שמש ראש ביצה קשה
נובלס על המדרכה
דורק'ה אני תמיד איתך
דורון חצב, דורון חצב עולה, עולה...
דורק'ה או דורק'ה עולה...
עין קניה רבע אחרון
הנה נכנס חצב דורון
פתאום הזמן שם נעצר
דורק'ה את השלשה קבר!
דורון חצב, דורון חצב עולה, עולה...
דורק'ה או דורק'ה עולה...

 


דורק'ה מחלק הוראות במשחק החוץ מול יסוד המעלה בעונה שעברה

ראיון עם דורון חצב

תמיד היו לכם ציפיות גבוהות והייתם קרובים, אבל אף פעם זה לא הספיק. איך זה לצפות מבחוץ בפיינל-פור שנה שנייה ברציפות?
"האכזבה הייתה קשה כי ידענו שהקבוצה שיש לנו מספיק טובה לפיינל-פור, אבל כמו שכולם יודעים החיסרון של אלון במשחק האחרון היה קריטי מאוד בשבילנו. זה מאוד מתסכל לראות שם לפחות שתי קבוצות (יסוד המעלה וקרית שמונה) שאנחנו לא פחות טובים מהן".

באיזו קשיים נתקלתם שהובילו אתכם לסיבוב ראשון חלש יחסית, לעומת הסיבוב השני המצוין שלכם?
"הסיבוב הראשון היה קשה כי עוד לא היה חיבור מספיק טוב בין השחקנים וגם הפציעה של אמרי שיבשה את התוכניות וגרמה לאבי הלר לעזוב, ובכך התקצרה לנו הרוטציה".

האם היו שלבים שחשבת להרים ידיים ולוותר על הקבוצה?
"אחרי התבוסה ליסוד המעלה בבית במחזור הרביעי, אני די התייאשתי וביקשתי להתפטר, אבל לחץ מצד הנהלת הקבוצה בסופו של דבר נשארתי עד סוף העונה".

מה היה הרגע הגדול ביותר שלכם העונה?
"אני חושב שלא היה רגע גדול אחד, אלא שניים. הראשון היה הניצחון בחוץ על דפנה במחזור ה- 8 והשני היה הניצחון הגדול על דן/הגושרים בבית במחזור ה- 12".

 


דורון חצב וחולתה בפתיחת המשחק מול תל חי במחזור ה- 13


 

מה היה הרגע המאכזב ביותר שלכם העונה?
"ברור שהרגע המאכזב ביותר היה ההפסד הביתי לקרית שמונה במחזור האחרון, מה שמנע מאיתנו את ההעפלה לפיינל-פור".

כמה נקודות הקהל שלכם שווה בכל משחק לפי דעתך?
"קשה לי להגיד כמה נקודות שווה הקהל המדהים שלנו אבל אין ספק שיש לו תרומה מכרעת להצלחה היחסית שלנו".

מה אתה חושב על הליגה עצמה?
"בסה"כ אני חושב שהליגה היא פרויקט מוצלח מאוד, אם כי צריך לשנות כמה דברים לעונה הבאה כדי שיהיה מעניין יותר. לפי לדעתי שחקנים שלא היו שותפים באופן קבוע במשך העונה לא יכולים להצטרף רק לקראת הסיום. בנוסף, חובה שיהיו שני שופטים בכל משחק, זאת אני אומר בדיעבד. צריך לחשוב גם על זהות השופטים, מכיוון שאני לא בטוח שאלו שהיו העונה הם אלו שצריכים להופיע גם בעונה הבאה. בשורה התחתונה יש לנו ליגה תחרותיות, מעניינת וצבעונית, עם מפגשים חברתיים בהם נוצרים חברויות חדשות. זו אחלה של ליגה".

האם אתה מתכוון להמשיך לנהל ולאמן את חולתה גם בעונה הבאה?
"אני לא יודע מה יהיה בעונה הבאה. עד נובמבר הכל יכול לקרות. נחכה ונראה".

משהו לסיכום, תודות...
"היה כיף גדול לנהל את הפועל גליל עליון, למרות שבמבחן התוצאה אני חושב שנכשלנו. תוך כדי העונה יצא לי להכיר אנשים נפלאים (השחקנים) ובעיקר את רובן נייברגר שהוא גם בנאדם מדהים וגם איש כדורסל ברמה גבוהה מאוד. תודה ליוסי ראוך וניר יהלום שנתנו לי את האפשרות להתנסות בניהול קבוצה, ותודה לרובן והשחקנים. היה לי כיף ואני מקווה שכך גם להם.
אני רוצה להודות לחבר'ה מחולתה שסומכים עלי כבר שלוש עונות ברציפות ונתנו לי את הזכות לאמן את הקבוצה. וגם מגיע תודה ענקית לקהל שלנו שבלעדיו שום דבר לא היה קורה".

 


דורון חצב עם רכז הכדורסל ניר יהלום במפגש מנהלי הליגה האזורית לכבוד פתיחת עונת 2007/8

חברים מספרים

רכז הכדורסל ניר יהלום:
"כששומעים את מוזיקת ההמתנה כשמתקשרים לנייד של דורק'ה מבינים עם איזה טיפוס יש לך עסק.
במשך זמן רב זה היה "אדום עולה" אח"כ, לפרק זמן מוגבל וקצר, "ילד מזדקן" של כוורת. לאחרונה דורק'ה חזר לאדום הטבעי והטוב.

להגיד שהנאמנות לאדום, להפועל תל אביב, היא משהו פנטי וחולני יעשה עוול להגדרה של המונחים הללו. זה הרבה מעבר לזה.
מי שראה את פרצוף הייאוש שלו בסוף הסרט "דורק'ה לב אדום" שאמרי לברון ואבי הלר עשו עליו מבין בקטנה על מה מדובר.
זה יהיה לא הוגן להגדיר את דורק'ה רק סביב הפועל ת"א וקבוצת הכדורסל של חולתה בגביע המועצה. דורק'ה הוא אישיות צבעונית מיוחדת עם המון טוב לב ורצון נתינה בלתי מתפשר.
דורק'ה היה שותף להקמת חולתה המתחדשת ואין לי ספק שאם הוא לא היה מפנה את המקום למיכה שוורץ בחצי הגמר האומלל ההוא, חולתה היו זוכים בגביע.
מגיע לדורק'ה תשבחות רבות על הטירוף שהוא יצק בקרב הקהל של חולתה וכשהיה צריך הוא גם ידע להוריד להם טונים.
כמו חולתה בגביע המועצה, גם דורק'ה נשאר עם המון סימפטיה. מגיע לו ולנו שאת הטירוף סביב הפועל הוא יעביר לאפיקים מועילים יותר, כדי שעוד אנשים מחוץ לחולתה ייהנו ממנו.
נקודה לסיום - בחירתו של גליל עולה בך מבורכת וראויה, גם אם זה מעט צורם שהבחירה הגיעה מאוחר, עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא".

חברו לקבוצה בשנתיים הראשונות של חולתה ענר לברון:
"את דורק'ה הכרתי ביום שהכרתי את הכדור הכתום אי שם בסוף שנות ה- 80 בסלים השכונתיים, בשכונה המערבית בקיבוץ וב"בית הפתוח" בימי שבת בערב באולם הספורט.
אהבתו ומסירותו של דורק'ה בעיקר לענפי הספורט הכדורסל והכדורגל הן משהו מיוחד בימינו שלא רואים כל יום. תמיד ידעת שאתה יכול להגיע בראש שקט לבריכה בקיבוץ גם בלי לקרוא עיתון ספורט, כי דורק'ה יחכה לך שם עם "פופאייס" ויסקור בפניך את כל ידיעות הספורט – יש הקוראים לו "רדיו חצב".

בקיבוצנו ובגליל בכלל דורק'ה הפך למותג וכיום אין כמעט ילד שאינו מכיר אותו. אני מאוד שמח שדורק'ה עבר קורס מדריכי כדורסל ותקוותי שיוכל להשתלב לא רק בליגה האזורית בתור מאמן, אלא גם במחלקת הנוער ובבתי ספר לכדורסל של הגליל. לדורק'ה יש המון אהבה לילדים ולמשחק עצמו ועם הזמן והניסיון אין לי כל ספק שהוא יוכל להיות מהמאמנים המובילים במחלקה. אני לא אשכח את הערב שישבתי בבית קפה בלונדון וקבלתי הודעה דרמתית על ההפסד בדרבי ליסוד ואת בקשתו של דורק'ה להתפטר. זה רק מוכיח את נאמנותו של דורק'ה לבית שלו ואת הרגש שהוא מביא איתו למגרש. שמחתי מאוד שבהנהלה לא קבלו את ההתפטרות של דורק'ה ואני מקווה שהוא עוד ימשיך שנים רבות בקבוצה המקומית. עלה והצלח דורק'ה!"

חברו לקבוצה בחולתה ובגליל עליון אמרי לברון:
 "אני שמח שדורק'ה נבחר לספורטאי השבוע של גליל עולה, מכיוון שהוא ראוי לכך. דורק'ה הוא מעבר למאמן, באיזשהו מקום הוא הגורו של קבוצת חולתה. דורק'ה נותן לקבוצה את כל כולו ולפעמים זה אפילו יותר מידי. ניתן לראות זאת בכך שהוא לוקח ללב כל דבר שקורה בליגה האזורית. הקהל מתחבר אליו מצוין ואוהב אותו וכך גם כל השחקנים. גם במסגרת של גליל עליון בליגה ב' הוא תרם מאוד ולא רק בניהול הקבוצה, אלא גם מבחינה מורלית. דורק'ה הוא דמות שתורמת תמיד להווי ולמורל ולא משנה באיזה תפקיד הוא מחזיק בקבוצה. אני מקווה שהוא ימשיך גם בשנים הבאות את המפעל החשוב הזה שנקרא הפועל חולתה, ושבשנה הבאה ניקח סוף סוף את האליפות, כי היא מגיעה לו".

 


דורון חצב עם אמרי לברון בפאב הבועה (11.2007)

יו"ר חוג האוהדים של חולתה כינר רובין:
"את דורק'ה אני מכיר כבר שנים רבות והוא חבר טוב מאוד. דורק'ה שותף קבוע לנסיעות למשחקים של הפועל תל אביב בכדורגל, הקבוצה החשובה ביותר עבורו. כל נושא הספורט קרוב לליבו והוא משחק איתנו בקיבוץ כדורסל וכדורגל באופן קבוע. הקבוצה של חולתה בליגה האזורית יקרה לו מאוד, בה הוא משקיע המון ונותן את הנשמה, וכל השחקנים והאוהדים אוהבים ומעריכים אותו על כך.

בן דודו ואוהד הקבוצה דן צוקרמן:
"ביני לבין דורק'ה יש יריבות המושפעת על רקע הבחירה שלי בצד הצהוב של תל אביב בכדורגל לעומת הבחירה שלו בצד האדום. למרות שנים של מחלוקות במשפחה תמיד ידענו לגשר ולהתגבר על חילוקי הדעות. פרט לעובדה שהוא אדום מניאק, דורק'ה הוא סמל לדבקות במטרה ולהסתפקות במועט, ואני רוצה לצטט משפט ידוע של דורק'ה שמסביר זאת היטב: "תן לי 0-1 קטן ואני רגוע". דווקא בכדורסל אנחנו שותפים באהדת קבוצת הכדורסל בליגת העל, למרות שהיום דורק'ה מפקפק באהדתו של קבוצת נעוריו הלו היא הפועל גליל עליון. אני מבין לליבו ומנסה להחזיר אותו לאהדה ולתמיכה בקבוצה המחודשת והמאוחדת גלבוע/גליל.

בשבילי דורק'ה הוא הארד דיסק אנושי עוד לפני המצאת הדיסק און קי. אצלו רשום כל פרט ואפילו הבלתי רלוונטי ביותר, הקשור בספורט העולמי באשר הוא. הוא יודע את כל תוצאות משחקי גמר המכללות בשנות ה- 90 והוא יכול להגיד לך את כל שיאי הקפיצה במוט ב- 15 השנים האחרונות. כמובן שאין בי שום שמץ של זלזול, אלא הערכה רבה. הידע, ההבנה, ניתוח המצבים וההערכות שלו הינם יחידים במינם. באמת ובתמים אני חושב שיום יבוא ודורק'ה יפרוץ לקהל הרחב בעולם כולו וילמדו להעריך אותו בשווי של כמה מאות מיליוני דולרים.
אני עוקב מרחוק אחרי קבוצת חולתה בגלל שאני גר במרכז, אבל אני משתדל להגיע כמה שיותר כאשר אני יכול. לקבוצה היתה השנה בעיה גדולה של סגל שחקנים דל, לכן אני מאחל להם שירחיבו את הסגל לקראת העונה הבאה, מכיוון שכך הם יוכלו לעמוד בעומס בצורה טובה יותר. אם הקבוצה תתבסס על עשרה שחקנים ולא על שישה אז יהיה ניתן להגיע לשלבים המכריעים של העונה עם אוויר בריאות ואני מאמין שאפשר יהיה ללכת עד הסוף. כמו שהיה בעונה הראשונה שלנו בליגה, אבל אז היו אירועים אחרים שמנעו זאת מאיתנו.
כל קבוצה שתקום בחולתה תקבל תמיכה ועידוד מהקהל הנפלא שלנו, הלו הוא קהל נשמה. כל קבוצה בליגה היתה שמחה לקבל קהל שכזה התומך בקבוצה בכל מקום ובכל מצב.

לסיכום, דורק'ה הוא נשמה אדומה מבעבעת. אני מאחל לו שיעלה לנהל את הקבוצה הבוגרת בליגת העל ובעונה הבאה נזכה לקלוע קצת יותר עונשין בחצי הגמר ולהעיף את מכבי תל אביב, ואז דורק'ה יניף את צלחת האליפות. אני מאחל זאת לכולנו, לכל תושבי הגליל עליון".

 


דורון חצב עם עדי עופר ורובן נייברגר בחגיגות המיליון של אתר גליל עולה (10.2008)


 
 
אוהד שרוף של הקבוצה ניר גלוזמן:
"עם דורק'ה אפשר לדבר על כל ספורט שקיים בעולם ובכל המקצועות הוא מתמצא היטב, אבל יש בעיה קטנה – הוא מדבר יותר מידי על הפועל תל אביב. הדבר שהכי מעניין אותו בחיים וממוקם אצלו לפני הכל הוא הפועל. מלבד התוצאות עצמן, הוא יודע את כל העניינים מסביב והוא יכול לדקלם מה כל אחד מחברי הקבוצה אמר. לפעמים אחרי הפסדים של הפועל הוא אומר לי שהוא לא הצליח לישון כל הלילה, לאחר שניתח את כל המצבים. זה נשמע כאילו שהוא בהנהלה המצומצמת של הקבוצה, והאמת היא שהוא גם מתנהג כך רוב הזמן. לפעמים זה קצת מציק כל העניין הזה סביב הפועל, אבל אני סולח לו.
דורק'ה הוא הגרעין והמנוע של קבוצת חולתה. הוא בעצם הכוח שמאחורי כל הקבוצה. חוץ מלנקות את הרצפה בפסקי הזמן הוא עושה את הכל – דואג לשחקנים, לפרסום, למזכירות ולכל מה שהקבוצה זקוקה. אצלנו נהוג בערב לפני המשחקים לנסוע ברחבי הקיבוץ עם מגאפונים ולעשות טירוף לקראת המשחק. אין לי ספק שללא דורק'ה הרי לא היתה לנו קבוצה השנה.
השנה נפלו עלינו כמה פציעות של שחקנים והיו גם חיילים שהחסירו משחקים. אחרת היינו לוקחים את דן/הגושרים בהליכה, כמו שהיה במשחק הליגה בחולתה.
אנחנו בקיבוץ מאוד מפרגנים לדורק'ה וכבר עכשיו לוחצים עליו שיחתים שחקנים לקראת העונה הבאה. תדעו שיש לו כבר כמה שחקנים סגורים שאמרו שהם רוצים לשחק אצלנו.
בימים אלו דורק'ה צופה בקלטות המשחקים ומתכונן לקראת השנה הבאה ונראה לי שהוא מתלבט כרגע בין דוויט הווארד לקובי בראיינט, הרי שניהם לא משחקים בישראל אז זה לא בניגוד לתקנון, נכון?
השנה דורק'ה אסף דרבוקות, לאחר שהקהל שלנו זכה בפרס על היותו הקהל המצטיין של העונה, אבל בשנה הבאה אנחנו רוצים שהוא יאסוף את גביע האליפות ובכך להחזיר את שנות ה- 80 הזוהרות, כאשר חולתה שלטה בכדורסל בעמק".
 

 
חברו לקבוצת חולתה והפועל גליל עליון אלון טל:
"דורקה אחראי ומסור מאוד לקבוצת חולתה והקיבוץ תומך בו על כך. אני מכיר אותו כבר שנים ותמיד היינו חברים קרובים. דורק'ה ידוע מה לעשות בתור מאמן ואני שמח שהוא נושא בתפקיד. כיף שיש לנו בקבוצה אחד כמוהו – הוא בנאדם מדהים!"


 


דורון חצב עם רובן נייברגר ומשה רחמים באימון של גליל עליון לקראת פתיחת העונה (10.2008)

 

חברו לקבוצה אברהם ברנזון:
"דורק'ה הוא אחד האנשים המיוחדים שאני מכיר ולדעתי הוא אייקון בחולתה ובגליל בכלל. אם היה לו שחרור כדור יותר מהיר הוא היה אחד הקלעים הטובים בליגה. לבנאדם יש תשוקה לספורט שלא נתקלתי בה. הוא חי ונושם ספורט (וגם נובלס וקולה) ורוב היום שלו מורכב מצפייה, דיבור, ארגון, אימון, ניהול ולעיתים רחוקות גם פעילות של ספורט (השלשה המיתולוגית מול עין קניה). אפשר לדבר איתו שעות על כל ענף ספורט ובעיקר לצחוק על הקבוצות הגרועות שהוא בוחר לאהוד.
כל שנה יש ספקות לגבי קיומה של קבוצת הכדורסל של חולתה, אבל דורק'ה תמיד דואג בסוף לבנות סגל שמתיימר לרוץ לאליפות ומביא את כל הקיבוץ לאולם. לא קל לנהל ולאמן את הקבוצה כי תמיד הסגל קצר, אבל שוב, בלי דורק'ה ואלפי ה- SMS שהוא שולח בכל שבת לכל האוהדים והשחקנים, לא היתה קבוצה. כשאני משחק אני מרגיש שאני חייב לעשות הכל בשבילו על כל המאמץ והתשוקה שהוא מביא איתו. כל שנה כשאנחנו "עפים" אני מרגיש שאכזבנו קודם כל את דורק'ה ואני מבקש ממנו סליחה".
 
 
מאמן שמיר/עמיר אביעד דינור:
"דורק'ה לוקח על עצמו המון אחריות ולוקח על עצמו את האשמה על כל דבר שלא מצליח. אנשים שעושים כך כמוהו הם אנשים שעושים דברים מהלב ולכן אני מעריך מאוד את פעולותיו בכדורסל".
 
 
חברו לקבוצת הפועל גליל עליון בועז אשכנזי:
"את דורק'ה יצא לי להכיר רק השנה ואני חייב לציין שכרגע, בדיעבד, מוזר לי שלא נתקלתי בו והכרתי אותו הרבה לפני. דמות כל כך ססגונית כמו דורק'ה קשה לפספס.
ההכרות שלי עם דורק'ה היא בעיקר מהיותו מנהל קבוצת גליל עליון בליגה ב' שבה שיחקתי בעונה החולפת וגם מהיותו מאמן חולתה בליגה האזורית בה שפטתי.
בקבוצה של הגליל כולם אהבו אותו מאוד, במיוחד בכל הקטעים של ההווי הקבוצה, הבדיחות והוויכוחים המשעשעים שהתנהלו בהסעות בדרך למשחקי חוץ. את ההכנות הנדרשות, התיאומים והניהול השוטף של הקבוצה עשה דורק'ה על הצד הטוב ביותר.
בתור מאמן בליגה האזורית אני חושב שמגיע לו כל הכבוד על ההשקעה והרצון האימתני לנצח כל משחק, לא משנה באיזה סגל הוא הופיע ואיך המשחק התפתח. זו ממש חוויה לראות בנאדם שחי ספורט כמוהו, אם זה בכדורסל במשחקים שלנו בליגה ב' בתור מנהל ובליגה האזורית בתור מאמן, ואם זה באהדה העיוורת לקבוצת הכדורגל הפועל ת"א.

דורק'ה מחדיר בשחקנים מוטיבציה אדירה וכיף לשחק בשבילו. אין כמוך דורק'ה!! אתה צבע אמיתי לספורט בכלל ולכדורסל בפרט בצפון. תישאר בדיוק כפי שאתה".

 


דורון חצב עם נעלי הבית של הפועל תל אביב במשחק החוץ מול יסוד המעלה בעונה שעברה

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital