כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

ספורטאי השבוע של גליל עולה 15-21.05.2011 - דניאל טויזר

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
24.05.11

 

 

אל אל דניאל
 
דניאל טויזר, מגינה בן ה- 15 של קבוצת נערים ג' של מכבי חיפה, תושב בני יהודה, הצליח בעונה הראשונה מחוץ לגולן להשתלב בהצלחה בקבוצה החיפאית עימה זכה באליפות מחוז השרון בשבת האחרונה. מאמנו, יוסי צרפתי: "שחקן עם אופי מיוחד".
 
מי שעוקב אחר אתר "גליל עולה" בוודאי מודע לעובדה שברמת הגולן יש פוטנציאל גדול של כדורגלנים צעירים מוכשרים. אחרי שהתוודעתם לסיפורים המופלאים של אלרואי כהן (הפועל תל אביב – בוגרים), מתן לזמי (נערים א' – קרית שמונה), רותם גולן (נערים ג' – קרית שמונה), שהם חלק מקבוצה לא קטנה של כדורגלנים צעירים שהתשלבו בהצלחה במועדוני כדורגל מצליחים, הגיעה העת להתוודע לשחקן שעשה פריצת דרך גדולה העונה. תכירו, דניאל טויזר, נער בן 15, תושב בני יהודה, שהשתלב בהצלחה העונה בקבוצת נערים ג' של מכבי חיפה, שזכתה בשבת האחרונה באליפות מחוז השרון.
 
כמו הרבה כדורגלנים צעירים תושבי רמת הגולן, גם טויזר החל את דרכו בקבוצת ילדים א' של מ.ק קצרין/גולן. כבר מתחילת הדרך בקצרין הוא תופקד כחלוץ. בעונה הראשונה הוא שיחק בקבוצה שהודרכה ע"י מישל קסלסי, למרות שהיה צעיר בשנה מגיל השנתון וכבש שלושה שערים. בעונה שעברה שיחק בקבוצת ילדים א', שהודרכה ע"י רון דובר. טויזר כבש 27 שערים במסגרת הליגה והגביע, וסיים כמלך שערי הקבוצה. טויזר מסכם את התקופה בקצרין: "מבחינה חברתית זו הייתה תקופה טובה, אלה היו הצעדים הראשונים שלי בכדורגל, ולשמחתי שיחקתי אצל מאמנים טובים שסייעו לי להתקדם מבחינה אישית. יחד עם זאת, כמי שרואה את עתידו בכדורגל, הבנתי שעלי לחפש דרך חדשה, מכיוון שלמועדון בקצרין אין קבוצה בוגרת ואין לו משאבים כספיים רבים. כולי תקווה שהמועדון יזכה בעתיד הקרוב ליהנות ממשאביים שיאפשרו לו להפוך למועדון גדול ומצליח יותר, כי בגולן יש פוטנציאל גדול מאוד של שחקנים שצריכים את הכלים להצליח".

 


דניאל טויזר (אמצעי) באימון מכבי חיפה

 
בקיץ שעבר, כמו בכל קיץ, ערכה קבוצת נערים ג' של מכבי חיפה מבחנים לשחקנים מכל הארץ. למרות העובדה שמדובר באחת מהקבוצות המוכשרות בארץ, ולמרות העובדה שהוא שיחק בקבוצה ששיחקה בליגה שהרמה הכללית בה היא לא גבוהה במיוחד ביחס לשנתון, דניאל טויזר אזר אומץ ונסע למבחנים. טויזר משחזר: "מאז שאני ילד קטן אני אוהד שרוף של מכבי חיפה. כשהבנתי שאני רואה את העתיד שלי בכדורגל, סימנתי לעצמי כמטרה להגיע לקבוצת הבוגרים של מכבי חיפה. כשנודע לי שיש מבחנים לקבוצת הגיל שלי, לא היססתי ולא התעצלתי. עבדתי קשה, החדרתי בעצמי אמונה וקיוותי לטוב. לשמחתי, התמזל מזלי להגיע לקבוצה כל כך חמה, עם מאמן מעולה בכל קנה מידה בדמותו של יוסי צרפתי, שלשמחתי הרבה, החליט שהוא מעוניין שאצטרף לקבוצה. אני אסיר תודה לו על כך, כי מדובר בחלום גדול שהתגשם, במהלך שסייע לי להתקדם המון, להאמין בעצמי ולחוות חוויות גדולות שתמיד יהיו נצורות בליבי מעונה חלומית כמו זו".
 
מאמנו יוסי צרפתי, בלם עבר במכבי חיפה, סיפר על "הקליק": "כמדי שנה, ערכנו מבחנים לשחקנים שרוצים להצטרף לקבוצה. הגיעו עשרות שחקנים מכל הארץ, כולל מקבוצות שנחשבות לטובות בשנתון. דניאל הגיע על תקן חלוץ והוא הרשים מאוד באספקטים של מהירות ופיזיות. הגעתי למסקנה שמדובר בשחקן בעל פוטנציאל והחלטתי לצרף אותו". לדבריו של צרפתי, הוא לא נרתע מהעובדה שמדובר בשחקן שהגיע ממועדון קטן: "הדלת למבחנים במכבי פתוחה לכולם, בלי קשר מאיזה מועדון הם מגיעים. שחקן שנראה כבעל יכולת להשתלב, הדלת בפניו פתוחה. ימי המבחן האלה נערכים כדי לתת לשחקנים ממועדונים קטנים את ההזדמנות להראות את יכולתם ולהתקדם. דניאל הוא דוגמא אחת מיני רבות, של שחקנים שהגיעו ממועדונים קטנים והשתלבו בהצלחה במועדון".

 


דניאל טויזר במדי קבוצת ילדים א' של מ.ק קצרין בעונת 2009/10

 
המעבר למכבי חיפה כרך בתוכו מעבר של דניאל טויזר לפנימית כפר גלים בחיפה, המשמשת כבית לכדורגלנים המתגוררים הרחק מחיפה. למרות הקשר החם לבית ולהורים חיים ופאני, דניאל טויזר החליט שהוא מוכן להקריב מעצמו לעבור לגור בפנימיה. טויזר מסכם את העונה הראשונה בפנימיה: "בהתחלה היה לי קשה, לא אשקר. בכל זאת, פעם ראשונה שאני מחוץ לבית, לא בסביבה הטבעית והמוכרת, אבל הסיוע של מנהל הקבוצה שי גרונר והמאמן יוסי צרפתי, שבמשך כל העונה שימשו סוג של "אבות משנה", בתוספת לעובדה שקשרתי קשרי חברות עם כדורגלנים נוספים המתגוררים בפנימיה ובתוספת לכך שהשתלבתי בצורה טובה בקבוצה, כל אלה קיצרו את חבלי הקליטה. מדובר בפנימיה שיש בה אווירת ספורט יוצאת מהכלל, ואני נהנה מאוד להשתייך אליה".
 
המגורים בפנימיה היו כרוכים לא רק בריחוק מהבית אלא גם בהיטלטלות לא קטנה בדרכים. כמו רבים מחיילי צה"ל, דניאל טויזר היה שב בימי חמישי בלילה אחרי האימון לבית משפחתו בבני יהודה, כשבשבת בבוקר היה מגיע בסיועם למשחקי הקבוצה שנערכו בחיפה ובערי השרון. הקשיים לא גרמו לטויזר לוותר, להיפך: "אני רואה לנגד עיני מטרה אחת שאני רוצה להגשים – להגיע לבוגרים של מכבי חיפה, כך שמבחינתי כל מה שנקרה ויקרה בדרכי הוא בגדר אתגר שצריך להתמודד איתו כדי להגיע למטרה הגדולה. אני מוכן לעבוד קשה מאוד, לא מוכן לוותר כדי להגשים את המטרות שלי. אני יודע שאני שייך למועדון הטוב בארץ, מועדון שמאמין בצעירים – הדוגמא הכי טובה זו קבוצת הבוגרים שמבוססת על בוגרי המחלקה, מועדון שמעניק תנאים הכי טובים שיש, ככה שאין תירוצים. אני יודע שאם אעבוד קשה ואוכיח את עצמי, יש לי את כל הסיבות להיות אופטימי".
 
כמו כל ילד טוב, גם טויזר מודה להוריו: "בלי הדחיפה של הורי והמחויבות שלהם להצלחה שלי, לא הייתי מגיע לשום מקום. אני מנצל את הבמה הזו להודות להם ולומר להם: אוהב אתכם ומודה מקרב לב".

 


דניאל טויזר (משמאל) והחבר עמית פלכטמן (מימין)
בביקור באיצטדיון "האמירויות" בו משחקת ארסנל בלונדון, בשנה שעברה

 
במהלך העונה החליט המאמן יוסי צרפתי לשנות את תפקודו של דניאל טויזר מחלוץ למגן, במהלך שהוכיח את עצמו מעל המשוער. דניאל מספר על ההסתגלות לתפקיד החדש: "מהרגע הראשון הבנתי שיוסי הוא איש מקצוע מצוין, וכשהוא אמר שלדעתו זה תפקיד שאוכל להשתלב בו בהצלחה, קיבלתי את זה באהבה גדולה. לשמחתי, מדובר במהלך נבון. העובדה שהקבוצה שלנו סיימה את העונה כאלופה וכבעלת יחס השערים הטוב ביותר, מדברת בעד עצמה".
 
בניגוד לעונה שעברה, העונה התכבד דניאל טויזר בכיבוש שער אחד, במשחק הגביע מול הפועל עפולה שהסתיים בניצחון 0:7 לזכות חיפה. לטויזר לא חסרים כיבושי השערים: "מצאתי את עצמי בעמדת המגן, אני מרגיש סיפוק בעמדה הזו, וכל עוד הקבוצה מנצחת ומצליחה, איזו סיבה יש לי להתלונן?".
 
דניאל טויזר מציין לטובה גם את ההכוונה מצידו של המנהל המקצועי, שמוליק חנין: "מדובר באיש מקצוע מהשורה הראשונה, הרזומה שלו בכדורגל במועדונים הגדולים מעיד על כך. הוא עזר לי ולקבוצה בהכוונה מקצועית באימונים, ובהחלט תרם לנו רבות".
 
גם על קבוצתו יש לטויזר הרבה מילים טובות לומר: "הייתה עונה מופלאה מבחינת הקבוצה. מעבר להצלחות על המגרש, הייתה אווירה טובה באימונים ומחוץ למגרש, הרבה רגעים מצחיקים, פרגון וחיזוקים בין השחקנים וזה מה שסייע לנו להתאושש אחרי משחקים פחות טובים. אין ספק שלמרקם החברתי יש חלק גדול בהצלחה שלנו, ראוים למחמאות המאמן יוסי והמנהל שי, שדאגו לחבר אותנו בצורה טובה".
 
בשבת האחרונה זכתה קבוצתו של דניאל טויזר באליפות, לאחר ניצחון 0:4 בחוץ על הפועל הוד השרון, זאת לאחר ששלושה ימים קודם, במשחק חצי גמר גביע המדינה מול יריבתה לאליפות בית"ר טוברוק, הפסידה הקבוצה 0:1 – הפסד רביעי העונה לקבוצה מנתניה. לדבריו של דניאל טויזר, שחקני הקבוצה הגיעו בשבת האחרונה נטולי לחץ למשחק: "ברור שרצינו לעלות לגמר וקיוונו לזכות בגביע, אבל לא נתנו להפסד הזה ולהפסדים לטוברוק להשפיע עלינו. ידענו עוד לפני המשחק שתיקו יספיק לאליפות, אבל לא בנינו על תיקו כי רצינו לזכות באליפות בצורה מרשימה, מה גם שאנחנו קבוצה טובה יותר. המחצית הראשונה הסתיימה ללא שערים ולא היינו במיטבנו, אני שמח שבמחצית השנייה הדברים הלכו בצורה יותר חלקה וזכינו באליפות, שבהחלט היינו ראויים לה, וזה היה עוול גדול ומאוד אכזרי אם לא היינו זוכים, כי באמת שהיינו הקבוצה הטובה בליגה".

 


דניאל טויזר עם האם פאני

 
יוסי צרפתי, מאמנו של טויזר מחמיא בחזרה לשחקנו: "מדובר בשחקן בעל אופי מיוחד. שחקן שעבד קשה העונה הזו, תקע יתד בקבוצה בצורה יוצאת מהכלל, שחקן שבמהלך כל העונה התקדם, הפגין רצון והקרבה. יש לו עוד דרך ארוכה ולא קלה כדי להצליח, אבל אם הוא ימשיך לגלות רצינות ועבודה קשה כמו שהוא גילה עד כה, הוא יוכל להגשים את המטרות שלו".
 
השבוע החולף היה שבוע שמח גם לשחקנים ששיחקו עימו בקצרין ובהם רותם גולן ורועי בן יאיר, שזכו עם קבוצת נערים ג' של קרית שמונה באליפות מחוז המפרץ. טויזר מפרגן: "יש להם קבוצה טובה, ואני משתדל במגבלות הזמן שלי לשמור על קשר עם חברים ששיחקו איתי בקבוצה. אני שמח על ההישג שלהם, משתדל לעקוב גם אחרי קצרין וגם אחרי קבוצות של יוצאי קצרין. אני מקווה מאוד שחלק גדול מהחבר'ה בקצרין יגיעו לבוגרים וניפגש גם במשחקי בוגרים, ומי יודע, אולי אפילו כמה מאיתנו ישחקו באותה קבוצה".
 
אם בחברים מקצרין עסקינן, הרי שהחבר הטוב ביותר של טויזר הוא עמית פלכטמן, קשר קבוצת ילדים א' של קצרין. השניים מגדירים האחד את השני "אחים בלב ובנפש", כשמדי סופ"ש הם נפגשים ולעיתים ישנים האחד אצל השני, מעודדים יחדיו את הקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה וחולמים לשתף פעולה יחדיו על המגרש.
 
טויזר מביט לעבר העתיד: "המטרה שלי להמשיך לעבוד קשה כדי להשתלב בצורה טובה בקבוצות הבאות של מכבי חיפה, כדי שביום מן הימים אצליח להגשים את החלומות שלי: לשחק בבוגרים של מכבי חיפה – המועדון שאני אוהד מילדות, וללבוש את מדי הנבחרות של ישראל".

 


דניאל טויזר עם האב חיים

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

דני מקסים, כשמשקיעים ומתמידים

דני מקסים, כשמשקיעים ומתמידים מגיעים רחוק. הוכחת :)

שמע דניאל, אתה חתיך

שמע דניאל, אתה חתיך

דניאל שחקן שמשקיע ושחקן שנותן

דניאל שחקן שמשקיע ושחקן שנותן מעצמו הכל. שחקן מעולה והוא תותח... אוהבים אותך דניאל !!

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital