השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter

נפש של אודי הומיה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
10.05.18

אודי סוסן בן 45, המורה האהוב לחינוך גופני בבית הספר "רננים" בקרית שמונה - המיועד לבעלי צרכים מיוחדים, שהגיע ל-50 האחרונים בתחרות "המורה של המדינה", בשבילנו הוא מספר 1 והוא "מאמן החודש" שלנו.

בית הספר "רננים" לחינוך מיוחד בקרית שמונה הוא בית הספר הגדול ביותר בגליל העליון לאוכלוסייה בעלת צריכים מיוחדים בגילאי 6-21. בבית הספר לומדים כ-120 תלמידים, שצמאים לחיים טובים יותר. הצוות בראשותה של המנהלת רחל מזרחי עובד במסירות רבה למען התלמידים ולמען שיפור איכות חייהם.

בשבוע שעבר העפיל המורה לחינוך גופני של בית הספר אודי סוסן ל-50 האחרונים בתחרות "המורה של המדינה" בחסות העיתון "ידיעות אחרונות". תוך זמן קצר עמודי פייסבוק משל העיר קרית שמונה התמלאו עם פוסטים המפרגנים לסוסן, שזכה במצטבר למאות תגובות חמות של תלמידים והוריהם מהווה והעבר, אנשי ציבור בכירים ותושבים רבים מאצבע הגליל המוקירים את פועלו של סוסן, נשוי ואב לשניים, בנוסף גרוש ואב לילדה מנישואים קודמים. סוסן, בעל השכלה אקדמית רחבה ומרשימה הכוללת תואר ראשון בחינוך גופני וחינוך מיוחד תואר שני בניהול וארגון מערכות הוראה.

סוסן הנרגש, בו בחרנו לתואר "מאמן החודש" שלנו, משתף בתחושותיו: "קודם כל, זה מרגש מאוד. שנה מטורפת עוברת עלי. בשנה שעברה זכיתי בתואר "יקיר העיר" קרית שמונה, בקרוב אני אקבל את תואר המורה המצטיין לחינוך גופני של מחוז צפון במשרד החינוך – ועכשיו הגיעה הפתעה גדולה בדמות תחרות "המורה של המדינה" בעיתון ידיעות אחרונות. חשוב לציין שאני לא עושה את עבודתי כדי לקבל פרסים או חשיפה, אני עושה את העבודה שלי בצנעה והתגמול הכי גדול שלי הוא לראות תלמידים שלי מתפתחים. הפתיע אותי מאוד לראות שהוכנסתי לתחרות הזו. סגן יו"ר הסתדרות המורים במחוז צפון, שאול יום טוב, ראה לנכון להמליץ עלי. לא הכרנו קודם היכרות מעמיקה. באותה מידה הוא יכול היה לבחור להמליץ על מורה אחר. כנראה שיום טוב אסף המלצות וחוות דעת והוא הרים את הכפפה – ובעקבותיו רבים הצביעו עבורי . כשאני רואה את זה מישהו מבחוץ אתה מקבל הכרה גדולה יותר, שאנשים נוספים נחשפים לפועלי. מרגש מאוד לראות תמיכה של הורים, תלמידים ובוגרים שלי, מרגש ומחמיא לקרוא תגובות שמביעות הערכה גדולה, זה לא מובן מאליו ואני מודה לכולם על כך. זה נותן לי הרבה כוח והרבה אנרגיות. חשוב לציין שיש לנו צוות נפלא של מורים ומנהלת מדהימה בבית הספר, הדברים שקורים בבית הספר הם תוצר של עבודת צוות ועזרה של הרבה אנשים טובים. חייב במעמד הזה גם תודה והצדעה לישי אדלר - מנהל בית הספר "שחפים", שהוא "מורי ורבי" ודמות מעוררת השראה".

 

עטור תארים ושבחים. אודי סוסן ותעודת התואר השני
עטור תארים ושבחים. אודי סוסן ותעודת התואר השני
 

כשאודי סוסן מדבר על עבודת צוות הוא לא שוכח גם לפרגן להרבה מתנדבים, שנותנים מעצמם למען תלמידי בית הספר: "לפני שנה חיפשתי פתרון לפעילות של כושר גופני עבור תלמידי בית הספר. מאוד קסם לי להקים חדר כושר, הדהים אותי לראות הירתמות של כל כך הרבה אנשים לעניין – בין עם מדובר בתרומה של ציוד ומכשור ובין עם מדובר בעזרה בשיפוץ המבנה. זה כל כך ממלא אותי לראות את התלמידים עושים פעילות גופנית של חדר כושר, שעוזרת להם מאוד מבחינה גופנית, מנטלית וקוגנטיבית. בכלל, כל הנושא של הירתמות בהתנדבות של אנשים מהסביבה למען בית הספר והתלמידים היא ראויה להערצה. יש מאמנים דוגמת שי בית הלוי ממועדון ריצה גליל עליון – שמגיע בקביעות אחת לשבוע כדי להעביר פעילות לתלמידים, מאמן הטניס האגדי שאול זוהר מגיע לפעילות ספיישל אולימפיקס, ציון סעדיה - שנרתם לעזרה בשיעורי חינוך גופני, זיו ברתנא מקבוצת הנשים של הגליל בכדורסל יזם חלוקה של כדורי סל לתלמידי בית הספר ויש עוד הרבה דוגמאות לפעילות נכבדת של אנשים יקרים, שנותנים מזמנם למען התלמידים. אחד מהסיפורים שמאוד משמחים אותי, הוא נער שמתנדב בקביעות – שהגיע אלינו לפעילות במסגרת פרויקט "מחויבות אישית", וכבר לאחר פעילות אחת החליט שהוא מתנדב בקביעות בזמנו הפרטי".

 

מחלק את הקרדיט בין כל העושים במלאכה. אודי סוסן
מחלק את הקרדיט בין כל העושים במלאכה. אודי סוסן

אודי סוסן הוא לא מורה רגיל. לא אחת, סוסן לוקח את העבודה איתו הביתה, כשחשוב לציין – הדבר נובע מבחירה: "אני שמח לקחת את העבודה שלי גם הביתה – וזה כולל אירוח ולינה של תלמידים, שיחות טלפוניות עם תלמידים מעבר לשעות הלימודים. משך 12 שנים אני לוקח בכל משחק ביתי של עירוני קרית שמונה קבוצה של 10-15 תלמידים למשחקים. אני שמח מאוד שאני מקבל תמיכה מהמשפחה היקרה שלי, שנותנת לי הרבה כח ותמיכה. לפני 12 שנים התחלתי לקחת בכל שבת שניה בין 10-15 ילדים בעלי צרכים מיוחדים למשחקים של עירוני קרית שמונה. זה עניין שהפך למסורת ואני מודה להנהלת המועדון על שיתוף הפעולה בעניין הזה ועל פעילויות שהם עושים עם שחקני הקבוצה בבית הספר שלנו".

למרות שנותיו הרבות במערכת החינוך את אודי סוסן לא תשמעו מדבר במונחים של שחיקה או רוויה, רחוק מכך: "מה שטוב בעבודה שלי, שבכל יום יש אתגרים חדשים. אין שחיקה ואין שובע. מבחינתי, כשאני רואה החניכים שלי עושים דברים שלא יכלו לעשות קודם, שהם דברים פשוטים ומובנים מאליהם לאדם רגיל – כמו לרדת במדרגות נעות בקניון או לשחק במשחק כדור כלשהו, זה מבחינתי עולם ומלואו. ימי רביעי הם ימים חופשיים עבורי כמורה, באחת הפעמים הגעתי לבית הספר ביום החופשי ותלמידים שאלו אותי מה אני עושה בבית הספר, הרי זה היום החופשי שלי... זה כל כך שימח אותי לראות את המודעות שלהם. אני כל כך אוהב את העבודה שלי, שאני מרגיש זכות גדולה שניתנה לי".

 

שיתוף פעולה ארוך שנים. כדורגלני עירוני קרית שמונה בעבר חוגגים פורים בבית הספר "רננים"
שיתוף פעולה ארוך שנים. כדורגלני עירוני קרית שמונה בעבר חוגגים פורים בבית הספר "רננים"

אודי סוסן ידוע מזה שני עשורים כמדריך שחייה מוכר ומוערך, שמלמד שחייה בקאנטרי הגושרים – באופן פרטני וקבוצתי. לסוסן מספר חוגי שחייה, חלקם משלבים גם ילדים בעלי צרכים מיוחדים. סוסן נהנה מאוד מהפעילות: "אני מאוד אוהב את עולם השחייה ונהנה מהעבודה עם ילדים. הפעילות מיועדת לילדים שפחות בנויים למסגרת תחרותית, שדורשת מהם 5-6 אימונים בשבוע. יש כאלה שמתחילים פעילות ורוצים לקדם אותה ויש להם פוטנציאל, ואותם אני מחבר לאגודת השחייה של הפועל גליל עליון. השחיינית המצטיינת ביותר של הגליל בשנים האחרונות, סשה גלוסקין מכפר בלום, למדה אצלי שחייה בתחילת דרכה, ואני מאוד שמח לראות אותה מצליחה".

לסיום, לאודי סוסן משאלת לב צנועה: "שתמיד יהיו לי את הכוחות לתת מעצמי למען התלמידים המקסימים שלי – שהם חלק חשוב ואהוב מעולמי, שנזכה לראות הכרה בבעלי צרכים מיוחדים ומוגבלים – בשילובם בחברה ובשוק העבודה, ונעזור להם לחיות חיים טובים ומלאים יותר".

 

אוהב את העבודה שלו. אודי סוסן במהלך אימון שחייה
אוהב את העבודה שלו. אודי סוסן במהלך אימון שחייה

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital