השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
גוף חטוב ומעוצב ב- 20 דקות אימון פעם בשבוע! הצטרפו לעשרות מתאמנים שכבר רואים תוצאות! EMS PLUS ראש פינה
view counter
הליגה האזורית בכדורסל של הגליל העליון בחסות מייסטר שיווק פירות
view counter

ניר יהלום מעביר לנעם כהן את שרביט ניהול מחלקת הנוער של הפועל גליל עליון בכדורסל

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
08.08.11

תודה על כל מה שנתת
 
ניר יהלום, שבדיוק היום מחליף קידומת ל- 40, מסכם בצניעות אופיינית 5 שנים מוצלחות בתפקיד מנהל מחלקת הכדורסל של הפועל גליל עליון. את תפקידו ימלא מאמן הכדורסל נעם כהן, שכבר נכנס לתפקיד ומגלה אנרגטיות רבה בדיוק כמו על הקווים.
 
אומרים שהצלחות הן פונקציות של ניהול נכון. כשמסתכלים על מחלקת הכדורסל של הפועל גליל עליון, בהחלט אפשר להסכים עם הקביעה הזו. לאורך שנים מחלקת הכדורסל הייתה בידיים טובות, ואחרי שנים מוצלחות תחת ניהולו של צביקה קנר (שניר), עברה המחלקה לניהולו של ניר יהלום (כפר גלעדי), איש תקשורת בעברו ודמות מוכרת באיזור.
 
הכניסה לתפקיד לא הייתה חלקה. בדיוק בשבוע בו החל בתפקידו, יהלום גויס למילואים בגין מלחמת לבנון השניה. אחרי סיום המלחמה שב יהלום לתפקידו, והוא מסביר כיצד התגלגל לתפקיד: "בעבר המשרה הזו לא הייתה משרה מלאה, יוסי ראוך החליט שהוא מעוניין שהמשרה תאוייש באופן מלא, כדי להגדיל עד כמה שניתן את מימוש הפוטנציאל שיש במחלקת הכדורסל".

 


ניר יהלום בטקס סיום של מחלקת הנוער בכדורסל הפועל גליל עליון בעונת 2010/11

 
ואכן, יהלום עבד במלוא המרץ, סייע להגדלת הפעילות של קבוצות מחלקת הנוער, ואת זה לא שוכח מחליפו בתפקיד, נעם כהן: "אני חושב שהדברים שניר עשה וקידם במחלקה ילוו אותה עוד שנים רבות. לא הרבה זוכרים אבל בתקופה שניר התחיל לעבוד רוב הקבוצות נוהלו בקיבוצים ובבתי הספר ובמועצה היו הרבה פחות קבוצות מעכשיו. בנוסף, אפשר לזקוף הרבה לזכותו של ניר את קידום הכדורסל בהר יחד עם רון בוצר והעוסקים במלאכה שם, ולא נשכח את העבודה שניר עשה יחד עם יוסי ראוך בשיכנוע חברי המליאה של המועצה בצורך בקבוצת בוגרים חדשה אחרי שהקבוצה הבוגרת עזבה את האזור. הדובדבן שבקצפת היה כמובן בשנתיים האחרונות עם הזכיות באליפות המדינה לנוער ונערות אבל מחלקת נוער לא נמדדת רק בזה".
 
ניר יהלום מספר על תחילת הדרך: "כשנכנסתי לתפקיד היה חשוב לי להכניס קצת יותר סדר וארגון למחלקה מבחינה לוגיסטית ומבחינת מערך ההסעות. הכנסתי את כל הקבוצות תחת המחלקה, למעט 7 קבוצות. השיחה הראשונה בתפקיד הייתה עם רון בוצר, שהיום לשמחתי עובד במרץ כדי לפתוח קבוצת ליגה רביעית. השתדלתי במסגרת התפקיד לשמור על מסגרת תקציבית ותמיד השתדלתי להסתכל קדימה".

 


ניר יהלום ברגע שיא הקריירה עם הזכייה של הנוער לאומית באליפות המדינה
לאחר שהדהימה את מכבי תל אביב (03.05.2010)
מימין: אוריין לונסקי, ניר וסרמן, גיל בן כליפה, עטר צלצר, ניר יהלום ומתן סעיד

 
לפני 3 שנים נאלץ יהלום להתמודד עם חוסר וודאות לגבי המשך הדרך של המחלקה, אחרי המעבר של פעילות קבוצת הבוגרים לגלבוע. יהלום משחזר: "לי באופן אישי, כבן כפר גלעדי, זה היה קשה מאוד מבחינה רגשית. הייתה לנו עבודת שכנוע קשה מול שחקנים והורים כדי לשכנע אותם שכדאי להם להישאר כאן, כשבמקביל עבדנו כדי לשכנע שחקנים שכדאי להם לראות את עתידם כאן. זה לא היה קל, אבל היה חשוב מאוד לשמור על הגחלת ועל המסורת של גידול השחקנים כאן".
 
גם מחלקת הבנות והנשים ידעה עדנה רבה במהלך כהונתו של יהלום, שידוע כאוהד נלהב של הקבוצות: "לעידן ביר, תום פלינק, עינת קורן וחן צל-ציון, וכמובן לבנות הנהדרות ולכל מי ששייך למחלקה, מגיעות מרב המחמאות, זה בעיקר בזכות האנשים היקרים האלה שהשקיעו המון כדי לשדרג את הפעילות ואת מעמד הבנות בקרב המחלקה. ההצלחות הגדולות העונה, בהשתלבות בנבחרות, באווירה סביב הקבוצות וכמובן בזכייה באליפות של נערות א', הם ללא ספק חותמת להצלחה של מחלקת הבנות. אני באופן אישי דגלתי בקו של שוויון בין המינים, לא מתוך אפליה מתקנת או פמיניזם, אלא מתוך תפיסת עולם שכולם שווים במחלקה, ואין הבדל בין שחקני קט-סל לשחקני נוער, אין הבדל בין בנים לבנות. יחד עם זאת, אני חושב ששגינו שאפשרנו לבנות לשחק במספר מסגרות במקביל. נכון שהן לא התלוננו, נכון שהן ייצגו אותנו בכבוד ובהצלחה, אבל זו הייתה מעמסה אדירה עליהן וזה לא היה במקום".

 


עינת קורן ועידן ביר מעניקים לניר יהלום צלחת אליפות בטקס סיום העונה של מחלקת הנשים בכדורסל
כהוקרה על העבודה המשותפת במשך השנים לקידום כדורסל הנערות והנשים בגליל העליון (21.05.211)

 
יהלום לא יוצא מגדרו נוכח ההצלחות של הקבוצות השונות: "זה כמובן משמח ומרגש, אבל מבחינתי הדברים החשובים ביותר הם החינוך לערכים ולהתנהגות תרבותית. ההישגים הם בונוס".
 
יהלום מסכם 5 שנים מוצלחות בצנעה אופיינית: "לא המצאתי שום דבר, אני לא פורץ דרך. אלמלא האנשים הטובים שיש במערכת, שהפגינו נאמנות ומחויבות לאורך הדרך, הדברים היו נראים אחרת. אני רוצה להודות לכל אותם אנשים טובים שהיו שותפים לדרך. אני מאחל למחליפי, נעם כהן, הצלחה גדולה בתפקיד. מדובר באדם שכבר לפני שנתיים אמרתי לו שאשמח אם יהיה בתפקיד. מדובר באיש כדורסל מבריק, אדם משכמו ומעלה, אדם שיש לו את הכלים הדרושים כדי להצליח בתפקיד".
 
אתר "גליל עולה" מודה לניר יהלום על תרומתו לכדורסל בגליל העליון ועל שיתוף הפעולה המתמיד והפורה עם האתר. אנו מאחלים לניר יהלום הצלחה רבה בהמשך דרכו.

 


אוהב מאוד לרכב על אופניים - ניר יהלום במסע אופניים באגם גארדה שבצפון איטליה (06.2011)

 
ואם בנעם כהן עסקינן, הרי שהאיש שהוביל כמאמן את קבוצת הבוגרים לליגה הארצית ואת קבוצת נערים לאומית לעונה מוצלחת, אחרי שנים של הצלחות כמאמן וכעוזרו של זיו ברתנא בזכיות באליפות של קבוצת הנוער בליגה ובאליפות התיכונים, המאמן בן ה- 29, בן קיבוץ הגושרים, עובר לתפקיד ניהולי. כהן התייחס למינוי וברך את ניר יהלום: "אני רוצה לאחל לניר הצלחה בהמשך דרכו. אין ספק שמדובר באדם שיש לי הרבה מה ללמוד ממנו". בתשובה לשאלה עד כמה האימון יחסר לו, ענה כהן: "אם  האימון יהיה חסר לי אני תמיד אוכל לפטר את מאמן הבוגרים :-) ועכשיו ברצינות: זה שיקול שלקחתי כשהחלטתי לעבור לעמדת הניהול. אני בטוח שהחיידק של הכדורסל לא יעלם כל כך מהר, אני פשוט אמצע את הדרך לתרום ברמה המקצועית גם בלי להיות מאמן בפועל. העמדה של מנהל המחלקה היא הכי חשובה כרגע לקידום הכדורסל באזור ומפה אני ארצה להשפיע ולהשאיר חותם על הנעשה" כהן מעדיף שלא לסמן מטרות רחוקות: "אני אלמד את התפקיד ואז אגדיר ציפיות ומטרות. לא כל מה שרואים מעמדת המאמן רואים באותה צורה מזווית הניהול. מה שאני כבר יודע זה שאחד הצרכים הגדולים של המחלקה הוא להגדיל את כמות השחקנים והשחקניות שמשחקים כדורסל בגילאים הצעירים, וזאת מטרה אחת. מטרות נוספות יוגדרו בהמשך".
 
אתר גליל עולה מודה לנעם כהן על שיתוף הפעולה עם האתר, על התרומה לכדורסל, ומאחל הצלחה גדולה בתפקיד החדש. עלה והצלח!

 


נעם כהן במהלך פסק זמן של נערים לאומית גליל עליון במשחק מול א.ס רמת השרון (21.11.2010)
מהעונה הקרובה יתרום נעם מנסיונו בעמדת המנהל הארגוני והמקצועי של המחלקה


נעם כהן ושחקני קבוצת הבוגרים של הפועל גליל עליון
מודים לקהל במשחק סיום העונה, בדרך לליגה הארצית (05.04.2011)

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital