מחפשים אימון פונקציונאלי המשלב קרוספיט, TRX ואקסטרים? אימוני כושר אישיים וקבוצתיים במתחם מאובזר וחדשני. קרוספיט קריית שמונה
view counter
מייסטר שיווק פירות
view counter
זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים, תוכים וארנבים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter

מפגשים קטנים עם האנשים בחשכה

מאת: 
גרשון פרינץ
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
25.07.13

טקס "האריה השואג" ביום שני ה- 29.07.2013 בכפר בלום מביא עימו שמחה גדולה, אך יחסרו לי חברים רבים וטובים שתרמו תרומה מיוחדת לאגודת הפועל הגליל העליון בשנותיה הראשונות והם אינם איתנו עוד. אלה האנשים שפעלו כמו רבים אחרים וירדו לחשכה.

מכיוון שהם רבים אזכיר מעטים מהם. יסלחו לי בני משפחותיהם של אותם אוהדים ופעילים שתרמו אף הם להפועל הגליל העליון ולא נזכרים כאן.

יענקל'ה זייל ז"ל (כפר גלעדי)
האיש שליווה את הקבוצה מתחילתה ויחד עם צליל גורלי "מצאו אותי בערימת השחת" והביאו אותי לכפר גלעדי. האיש בעל ידי הזהב אשר תחזק את האולם הביתי של האגודה והפך את האולם למבצר. יחד עם בנו חגי פלד, בנו את הטריבונות לקהל כחלק מעבודת הגמר של חגי במדרשת רופין. יענקל'ה מצא את מותו באולם במקום שטיפח וכל כך אהב.
בניית הטריבונות אפשר ל- 900 צופים לחזות במשחקי הגליל בכפר גלעדי.

 


יענקלה זייל ז"ל מנהל האולם בכפר גלעדי, מקבל את פרס ההוקרה מעמית גל מנהל הקבוצה ומגרשון פרינץ מנהל מחלקת הספורט במועצה. התמונה צולמה לפני המעבר לאולם החדש בכפר בלום ב- 1988. מימין צביקה ברגמן ז"ל, אפסנאי הקבוצה.

זלמן גסטנר ז"ל (עמיעד)
יו"ר המועצה האזורית הגליל העליון, האיש הצנוע עלי אדמות, טרם תרומה גדולה ליצירת המעצמה הספורטיבית של הגליל. בשכלו הישר הבין את חשיבות האגודה לצפון ולאוכלוסיה באזור. זלמן ואני היינו נפגשים בכל בוקר ביום שישי כדי לדון ברעיונות משותפים ובביצועם ולא רק בספורט.

 


זלמן גסטנר ז"ל יו"ר המועצה האזורית הגליל העליון מחלק את פרס ההוקרה לאבישי פלג מדפנה על פועלו בענף השחייה. מאחור ישע כהן יו"ר הפועל הגליל העליון ומימין גרשון פרינץ.

צבי ברגמן ז"ל (כפר גלעדי)
האפסנאי המסור של האגודה, אשר שמר מכל משמר על בטיחות השחקנים ועל הציוד. שום חפץ ולבוש לא חסרו. פעמים רבות שאלתי אותו "איך החבר'ה?" תמיד היה עונה: "הם משאירים אותי ללא עבודה", הייתה תורנות בין השחקנים מי יסחב את הציוד.

ישי פלס ז"ל (חולתה)
שחקן הפועל הגליל העליון, האיש הנחבא לכלים והנבוך, חסר לנו כל הזמן. ביכולותיו המיוחדות הכריע משחקים רבים. חכם, בעל יכולת חשיבה מהירה, מוצא כל פרצה בהגנת היריב. חוש ההומור העדין שלו הסגיר אדם שהיה מסוג המנהיגים השקטים החסרים היום כל כך. לא סתם הצבא ביקש אותו אליו.

 


ישי פלס ז"ל קפטן חולתה מקבל את פרס הניצחון מידי יצחק פימנטל ז"ל, בגמר אליפות הגליל לזכרו של מרדכי פימנטל ז"ל. ברקע דן לבנון יו"ר המועצה האזורית הגליל העליון, מיכה שטראוס מנהל מחלקת הספורט במועצה, מאחור אריק לביא מכפר גלעדי שופט הכדורסל.

יוםי קלר ז"ל (מכפר גלעדי)
שחקן הפועל הגליל העליון. בנינו עליו הרבה מאוד, אבל המדינה לא יכולה הייתה בלעדיו והוא נקרא לשמים. עבור יוסי, הטייס היה משהו שתמיד חלם עליו. יום אחד כאשר היה כבר משוחרר מהצבא, בא אלי בשקט וסיפר לי על חלומו, ניסיתי להשאיר את יוסי בגליל, אך ידעתי ששום דבר לא ימנע מיוסי לטוס. הבטיח שיתייצב לכל משחק. היה חבר שכולו שמחה.

אביהו גלעדי ז"ל (כפר גלעדי)
שחקן הפועל כפר גלעדי, בין מקימי הקבוצה החדשה (1972), נפל במלחמת יום כיפור. כמאמנו, שמחתי שיש שחקן כזה שאפשר להטיל עליו כל משימה והוא יבצעה כלשונה. נקי, מדויק וללא פשרות.
ניסיתי לאתרו בזמן המלחמה, כי לא שמענו ממנו. כרס"פ בגדוד הקשר של רפול, שמעתי בקשר את הידיעה המרה, שאביהו נעדר. זו הייתה אבידה קשה למשפחתו ולנו.

 


קבוצת הפועל כפר גלעדי בצילום בשנת 1974 לפני המשחק לזכרו של אביהו גלעדי ז"ל, שנפל במלחמת יום כיפור. שני מימין יוסי קלר ז"ל, טייס מסוק חיל האויר שנהרג במלחמת לבנון ב- 1982.

יוסי דיניסמן ז"ל (דפנה)
שופט כדורסל בכיר, אוהד מושבע של הגליל. גדולתו הייתה שתמיד שפט מה שהוא ראה, גם כאשר שפט במשחקי הגליל. אהבתי אותו כאדם הישר עם עצמו ושאינו חושש לומר דעתו לאחרים.
העבירה הטכנית היחידה שקיבלתי בחיי הייתה מיוסי במשחק בליגה ג' בהיותי כבר חטייאר. הוצאתי כדור חוץ אל מתחת לחולצתי... יוסי חיפש את הכדור ומצא את המשרוקית עם חיוך מתגלגל.

 


יוסי דיניסמן מקבל את פרס השופט המצטיין ואת פרס ההוקרה ממויססקו ב- 1988. ברקע זלמן גסטנר ז"ל יו"ר המועצה האזורית הגליל העליון, גרשון פרינץ ודליה נחמני ואחיות פימנטל.

יובל סביר ז"ל (שדה נחמיה)
"שחקן ספסל קבוע". יובל היה אוהד מושבע של הגליל, אין לי מושג איך הגיע לכך, אולי בגלל הידע שלו במכונות כביסה. מיובל קיבלתי תמיד את כל ההתרשמויות והעדכונים על משחקי הגליל. ביקשתיו שיעדכן אותי, גם כאשר הפסדנו. יובל היה מהצוות המצומצם שעזר בכל דבר לקבוצה.
ב- 1982 כאשר משפחתו גרה ברשל"צ נשלחתי ע"י הקיבוץ להחזירו צפונה. שמחתי מאוד לראותם אצלנו (נוספו למערכת החינוך עוד 7 ילדים).
כמה ימים לפני מותו דיברנו על הבאת הגליל בחזרה לצפון.

שלמה קגל ז"ל (שדה נחמיה)
צלם הקבוצה, עשרות תמונות בכל זווית ובכל מקום, אין דבר זז שנעלם ממצלמתו.
אהבתו לאנשים, לגליל ולקיבוצו לא ידעה גבולות. בני משפחתו היו שחיינים מעולים, בעלי כישרון טבעי ואף היו אלופי ישראל. ביחסיו המיוחדים עם ראשי הציבור ועם "השטויות החדשות שטיילו בכיסיו בכל רגע נתון", הצליח להשיג הישגים רבים עבור הצפון. את כניסתי למועצה בקדנציה השנייה שלי ב- 1987 אני חייב לו.

 


שלמה קגל ז"ל קורא הספד למרדכי פימנטל ז"ל בגמר משחקי אליפות הגליל לזכרו ב- 1975 בכפר גלעדי. ברקע גדעון שלח ובנות פימנטל.

יהי זכרם ברוך.

לכתבה מקיפה על תולדות הקמת הפועל הגליל העליון החדשה בכדורסל בשנים 1966-1980 לחץ כאן

 

גרשון פרינץ
spgp@walla.com

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital