זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים, תוכים וארנבים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter

מחזיר עטרה ליושנה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
28.11.14

שי קדוש, כדורסלן קבוצת הבוגרים של מ.ס דניאל צפת, הוא אחד מהגורמים המרכזיים לתקומת הענף בעיר המקובלים. מלבד היותו שחקן מפתח בקבוצה שעושה חיל בליגה א', הוא אמון על מחלקת הנוער ובית הספר לכדורסל. אנו שמחים לארחו בפינת "ספורטאי השבוע".

הקונוטציה הראשונית שעולה כששמה של העיר צפת עולה לאוויר היא רוחנית. אין זה סוד שהעיר הגדולה בגליל העליון, שמכונה "עיר המקובלים", היא עיר עם צביון דתי ואומנותי – מה שלאורך השנים די דחק את הספורט הצידה. העיר צפת אמנם לא ידעה הרבה שנים בטופ של ענף ספורט מסוים, אך כל אוהד כדורסל ישראלי שהיה חזק בעניינים בשנות ה-90 לא ישכח את שתי הקדנציות של הפועל צפת בליגת העל – בימים שבהם כיכבו בשורותיה שחקנים זרים מלהיבים כמו סדריק גלאבר ואדריאן פלדג'ר – שנשאר כאן עוד שנים רבות, ישראלים מבטיחים כמו ארז חזן וברק פלג – שאחרי שלוש שנים בסיירת מובחרת התחיל את דרכו לפסגת הכדורסל בצפת, וכמובן את הקהל המדהים שהיה לקבוצה, שהפך את אולמה הביתי למבצר ואת קולו ונוכחותו היו מרגישים בכל אולם בארץ. בעיות כלכליות וניהול לא מוצלח גרמו למותו של הענף למשך שנים רבות, אך כמו שהכדורגל הצליח לעשות תחייה ולהיוולד מחדש, גם הכדורסל נולד מחדש בצפת. נכון, ייקח עוד הרבה שנים עד שמכבי ת"א תפסיד שוב במשחק שייערך בצפת, אבל משהו קורה בעיר.

 

צפת עזרה לקריירה שלו לנסוק. ברק פלג, כיום מאמן גלבוע/גליל.
צפת עזרה לקריירה שלו לנסוק. ברק פלג, כיום מאמן גלבוע/גליל.

אחד מהגורמים המרכזיים לתחייתו של הענף בעיר הוא שי קדוש – הקפטן והשחקן הרבגוני של קבוצת הבוגרים של מ.ס דניאל צפת, שהעפילה בתום העונה שעברה לליגה א', ופתחה את העונה הנוכחית בצורה חלקה – עם ארבעה ניצחונות ליגה ושני ניצחונות בגביע האיגוד. קדוש, בן 31, תושב העיר, הקים לפני 4 שנים יחד עם רשת המתנ"סים העירונית בית ספר לכדורסל, שהיווה את הקרקע להקמת מחלקת נוער, שכיום מונה ארבע קבוצות תחרותיות, ופעילים בה למעלה מ-100 ילדים ובני נוער. בעונה שעברה, אחרי מסע נדודים שכלל תחנות במכבי כרמיאל – בימיה בליגת העל ובליגה הלאומית, ובמספר קבוצות בליגות הנמוכות ובהן: הפועל קצרין, הפועל טבריה, הפועל גליל עליון והפועל מעלות, הצטרף לקבוצת מ.ס דניאל צפת כשחקן וסייע לה להעפיל לליגה א'. גם העונה יש לו חלק לא מבוטל בהצלחתה של הקבוצה, שסוחפת למשחקיה הביתיים מאות אוהדים, ובהחלט עושה הד בעיר. קדוש שבע רצון מפתיחת העונה: "האמת שלא יכולנו לצפות לפתיחה טובה יותר. לא ציפינו שבשלב הזה נהיה עם מאזן מושלם, בעוד יריבה עיקרית שלנו למאבק העלייה – נצרת עילית, תהיה עם שלושה הפסדים. יש לנו קבוצה מאוזנת, עם הרבה מאוד שחקנים טובים, יש אווירה מצוינת בקבוצה הרוטציה מתחלקת בצורה די שווה בין עשרה שחקנים שונים – שכל אחד משחק בממוצע 20 דקות. אני כקפטן משתדל לעשות את המוטל עלי מבחינת חיבור השחקנים, וכשחקן משתדל לעשות את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר למען הצלחת הקבוצה. עוד מוקדם לדבר על עלייה, אבל אנחנו בהחלט מכוונים גבוה".

 

גם האוהד המפורסם במדינה מכיר אותו. שי קדוש עם לירן "חולצה אפורה" - האוהד המושבע של מכבי חיפה.
גם האוהד המפורסם במדינה מכיר אותו. שי קדוש עם לירן "חולצה אפורה" - האוהד המושבע של מכבי חיפה.

בין שי קדוש לבין מאמנו שלום (פופי) חדד, ועוד מספר שחקני הקבוצה שוררת אידיליה מאוד גדולה, שכוללת דרך ארוכה ביחד. קדוש מספר: "לפני כמה ימים ישבתי עם "פופי" לשיחה, ופתאום גילינו שב-12 מ-13 השנים האחרונות היינו יחד באותה קבוצה. כשחקן מאוד נהניתי לשתף איתו פעולה, ואני מאוד נהנה להתאמן תחת הדרכתו. "פופי" מאמן מצוין, ואין לי ספק שיש לו פוטנציאל להצליח גם בליגות גבוהות יותר. בקבוצה משחקים לצידי עוד שחקנים ששיחקתי איתם במקומות אחרים או ששיחקנו יחד באותה ליגה, המדובר במעוז כחלון, ליאור סרף, ניס פלח ותומר ביתן. יש קשר מאוד טוב בינינו, הבנת משחק טובה. כיף לנו להיות ביחד".

 

שומרים על המאזן המושלם. סגל קבוצת מ.ס. צפת.
כיף להם ביחד. שחקני מ.ס. דניאל צפת.

החיבור המחודש של שי קדוש עם הכדורסל בצפת מאוד עמוק, כפי שאתם מבינים. קדוש משתף אותנו בסיבות שהחזירו אותו לכור מחצבתו: "אני בן העיר הזו, גדלתי במחלקת הנוער של הפועל צפת, הכדורסל מאוד חשוב לי. צפת ידועה כעיר שאוהבת כדורסל, וידועה כעיר שלא מציעה מגוון גדול של פעילויות ספורט לילדים ובני נוער. לשמחתי, הייתה עזרה מצד רשת המתנ"סים בכל הקשור להקמת בית הספר לכדורסל, לעניין נרתמו עוד מספר אנשים טובים ובראשם ראש העירייה – אילן שוחט, רוני בן אבו - מנכ"ל העירייה, ויקי אוואקי – מחזיק תיק הספורט, חיים זינגר – יו"ר קבוצת הבוגרים, ברוך מזרחי – מנהל ושחקן קבוצת הבוגרים, שהבינו עד כמה חשוב להחיות את הענף בעיר. אני שמח שעם הזמן הצלחנו ליצור כאן לא רק בית ספר לכדורסל, אלא גם מחלקת נוער וגם קבוצת בוגרים. במחלקת הנוער שלנו יש ארבע קבוצות תחרותיות – אני מאמן את קבוצת הנערים, וזה המקום לתת מילה טובה למאמני הקבוצות הנוספות – לגדעון ריאטי שמאמן בבית הספר, ניס פלח שמאמן את הקט סל ואופיר בלחנס שמאמן את הנוער. המטרה שלנו היא לקדם שחקנים לקבוצות ממועדונים גדולים יותר. יש לנו שחקן, דביר אוחנה, שהתקדם לקבוצת ילדים ז' של גלבוע/מעיינות. יש לנו שחקנים שעל הכוונת של גליל עליון. כמובן שהמטרה היא ליצור כאן דור עתיד שישחק בקבוצת הבוגרים, כי בסופו של דבר – הקהל בעיר הזו צמא להזדהות". ברוך מזרחי מצדיע לפועלו של קדוש: "כשהקמנו את קבוצת הבוגרים היה חשוב לנו שיהיו בה דמויות שמזוהות עם העיר. היה חשוב להחזיר את "פופי", את תומר ביתן ואת שי, ואין ספק שזה ערך מוסף גדול מאוד, יחד עם החבר'ה שבאים מבחוץ ובהחלט נחשבים בעינינו כשחקני בית לכל דבר. שי הוא מנהיג אמיתי, דמות חינוכית לצעירים במחלקה, גם כשחקן וגם כמאמן הוא נטול אגו, אחד שעושה הכל למען הצלחת הקבוצה".

 

ילדים זה שמחה. שי קדוש וקבוצת הקט סל של מ.ס דניאל צפת.
ילדים זה שמחה. שי קדוש וקבוצת הקט סל של מ.ס דניאל צפת.

את החלק האחרון של הראיון ביקש קדוש להקדיש לאוהדי הקבוצה, שהם ללא ספק "השחקן השישי" של הקבוצה: "יש לנו קהל מדהים, שמורכב בחלקו מילדים ונערים שמתאמנים במחלקה ובבית הספר לכדורסל, ומורכב בחלקו מאוהדי כדורסל תושבי העיר. למשחקי הבית שלנו מגיעים 200-300 אוהדים קולניים, עם זמבורות ותופים, שלא נחים לרגע ויוצרים אווירה שמתאימה לליגות גבוהות. בעונה שעברה למשחק העלייה שלנו בשלומי הגיעו מעל 100 אוהדים, למשחק החוץ שלנו מול מגידו הצטרפו להסעה 20 אוהדים – שיצרו אווירה מדהימה. כשאתה מרגיש קהל כזה ורואה התעניינות סביב הענף בעיר, זה נותן לך אנרגיות להמשיך בכל הכוח בעשייה. אנחנו נעשה הכל כדי לספק להם עוד הרבה רגעים שמחים. אני מאחל לעיר הזו ולקהל הזה, שהקבוצה הזו תגיע לליגות גבוהות, כי יש כאן אהבה עצומה לכדורסל ופוטנציאל אדיר לקהל. צפת יכולה לעשות טוב לכדורסל הישראלי".

 


כתבה על מ.ס. צפת מתוך "חמישיות" בערוץ הספורט (07.01.2014)

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital