זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
הגיע הזמן לעלות לליגה של הגדולים, מותגי הספורט המובילים בעולם עכשיו במחירי חיסול, בי אקטיב ביגוד ספורט מקצועי
view counter

ליגה האזורית בכדורסל: רבע גמר משחק שני

תאריך: 
05.04.08
 
 

 

 
05.04.2008 - ליגה האזורית בכדורסל: רבע גמר משחק שני
 

 

 

שלב רבע הגמר סיפק ארבעה מפגשים צמודים ומרתקים. במשחק הראשון כל הקבוצות מבית א' ניצחו את הקבוצות מבית ב' בהפרש מצטבר של 58 נקודות! אבל בסופו של דבר, שלוש קבוצות מבית ב' העפילו לפיינל-פור וההפרש הסופי של כל המשחקים היה 14 בלבד, כאשר בשלושה משחקים ההפרשים היו 1, 2 ו- 3.

 

תל חי - ברעם   77 - 96
במשחק הראשון: תל חי ניצחה 60-76.
סה"כ: 3 הפרש לברעם - עולה לחצי הגמר מול יסוד המעלה.

את ההפתעה הגדולה מכולן עשתה ברעם, כאשר יצאה למשחק חוץ קשה ביותר מול תל חי, עם פיגור של 16 הפרש וחזרה עם ניצחון ענק ב- 19 הפרש! במשך השבוע תל חי לא ספרה כלל את ברעם וחשבה שהיא כבר בפיינל-פור. באימון המסכם לקראת המשחק, תל חי בכלל ערכה אימון טקטי לקראת המפגש הצפוי בחצי הגמר מול הגושרים. אבל ברעם ויסוד המעלה חשבו אחרת ולא תל חי ולא הגושרים יהיו שם.

ברעם בניצוחם של יואב אופנהיים וליאור הלפרין פתחה יפה והובילה לאורך כל המשחק בהפרש שנע בין 4 ל- 10 נקודות ובמחצית 34-43 לטובתה.
המשחק היה פיזי מאוד אך שתי הקבוצות נהנו מאחוזי קליעה גבוהים יחסית.
ברבע האחרון התלהטו הרוחות והשופט עידן אוסטרייך נאלץ לזמן אליו את הקפטנים ומאמני שתי הקבוצות, כדי להזהירם ולבקשם להרגיע את שחקניהם.
בדקות האחרונות, הצליחה ברעם לעלות ליתרון של 21 נקודות. כ- 3 דקות לסיום יצא כוכב ברעם יואב אופנהיים ב- 5 עבירות, אולם ניסיונות תל חי לצמצם את ההפרש אל מתחת ל- 16 נקודות נכשלו, כאשר בשניות האחרונות החטיאו מספר ניסיונות להשיג סל של 3 נקודות, שהיה משווה את ההפרש.

קלעו לתל חי: עירא מלצר 22, אבי הלר 17, אסף טוג 12, חיים ברקוביץ' 8, גיא 7, אמיר בהט 6, רון אלמוסני 4 ויון ברמן 1. השתתף: גל בר-זיו.

קלעו לברעם: יואב אופנהיים 30, ליאור הלפרין 25, ואדים דיין 17, יוחאי מועלם 10, אדלר 9, עמית שלנינגר 4 ורון בוצר 2. השתתפו: יעקב תורגמן, בועז חייקה ודביר רדבסקי.

מצטיינים: יואב אופנהיים וליאור הלפרין     שופט: עידן אוסטרייך

 

תגובת מאמן/מנהל ברעם, רון בוצר:
באימון האחרון השחקנים אמרו לי שהם בכלל לא רוצים לבוא למשחק ושהם מעדיפים להפסיד טכני, ויומיים למפני המשחק היו לנו חמישה שחקנים בלבד. אמרתי להם: "חבר'ה, אין בררה, אין מנוס. אנחנו נוסעים למשחק". שלחתי את ליאור הרמלין שיתאמן כל היום וקיוויתי לטוב.
 
לא יכולתי להגיע בזמן למשחק והגעתי רק במחצית. כשנכנסתי לאולם הייתי המום, כאשר לוח התוצאות הראה שאנחנו מובילים ב- 7 הפרש. בכלל לא התכוונתי לשחק ולא הגעתי עם נעליי כדורסל ועם העדשות, אבל החלפתי מהר בגדים ושיחקתי עם נעליים נמוכות. אמרתי לעצמי: "מה, אני אשאיר אותם לבד?"
 
במשחק הראשון לא היה לנו גבוה, אבל הפעם הגיע הסנטר שלנו, עמית שלזינגר, שהיה מאוד דומיננטי.
החבר'ה רצו מאוד לנצח את המשחק ונלחמו עד טיפת הדם האחרונה. שיחקנו חזק מאוד והכדורים נכנסו פעם אחר פעם. ברבע האחרון היינו בטירוף וזה הוביל אותנו לניצחון.
 
נתנו את כל מה שיש לנו והיתה אווירה טובה בקבוצה. רוב החבר'ה שלנו מבוגרים וזה לא פשוט להוציא אותם מהבית. עכשיו צריך לשכנע אותם עוד פעם לבוא לשחק.
אצלנו בהר אין טירוף כמו אצל כל הקבוצות מהעמק, אבל אנחנו נעשה פרסום מסיבי ונביא את האוהדים. לקראת חצי הגמר אנחנו נעשה אימון רגוע, לא משהו בבומבסטי, ואני מקווה שניתן פייט ליסוד המעלה.

 

יסוד המעלה - הגושרים   80 - 61
במשחק הראשון: הגושרים ניצחה 76-93.
סה"כ: 2 הפרש ליסוד המעלה - עולה לחצי הגמר מול ברעם.

יסוד המעלה עם הקהל הביתי במיטבו עשתה גם כן את הלא יאומן. במחצית הראשונה הגושרים הפציצה שלשות ללא רחמים וכבר הובילה ב- 12 הפרש (29 סה"כ), אבל משחק שיא של שחף צור (30 נק') ודחיפה גדולה מהקהל הובילו את יסוד לניצחון ב- 19 נק' ו- 2 הפרש בחישוב הכללי.

טוב, מאיפה מתחילים לספר את סיפור הגבורה שהתרחש במוצ"ש ביסוד המעלה?!
ללא ספק זהו המשחק הטוב ביותר של יסוד בשלוש השנים שבהם הקבוצה משתתפת בגביע המועצה.
"היינו שישה..." שר שלמה ארצי לפני שנים, וכנראה שכבר אז התכוון לסגל המצומצם שהיה ליסוד במשחק. מולם ניצבו הגושרים בהרכב מלא כולל האחים סרף ו- 17 נקודות פור מהמשחק הראשון.
 
ביסוד המעלה קיוו כי תצוגת שלשות מדהימה כמו שהציגה קבוצת הגושרים במשחק הראשון (18 סלי שלוש) לא תוכל לחזור על עצמה, בייחוד עם הסלים הקשים והחדשים שהותקנו לא מזמן באולם המקומי. לאור הסגל המצומצם פתחו המקומיים בשמירה אזורית ובכמה סלים מהירים הובילו 0-7.
הגושרים לקחה פסק זמן וחזרה ממנו קבוצה שונה לגמרי. ליאור סרף ואייל אילת החלו לקלוע סלי שלוש בצרורות, במה שנראה כמו המשכו של המשחק הקודם, ותוך דקות איזנו את התוצאה ל- 18-19 בסיום הרבע.
 
מעבר של יסוד לאישית ברבע השני לא הועיל. השלשות המשיכו להיכנס ויתרון הגושרים רק הלך וצמח, ובסיום המחצית 28-35 לאורחים.
 
בהפסקת המחצית, המאמן החדש של יסוד המעלה, יריב בן דוב, לא התבייש ל"שטוף" את שחקניו. לכולם היה ברור כי רק הגנה חזקה, מניעת סלי שלוש ומשחק אגרסיבי ומהיר יוכל אולי להביא למה שנראה באותו זמן כמו נס - מחיקת 24 נקודות פיגור במצטבר של שני המשחקים. ביסוד המעלה לא חשבו לרגע לוותר, הרי היה פעם מי שאמר ש"רק מי שמאמין יוכל בסוף לשתות את השמפניה" (באמהרית זה מתחרז...).
 
את הרבע השלישי פתחו יסוד בטירוף מוחלט. הגנת ברזל מצד אחד, קליעות נהדרות מרחוק של יונתן הרדי וצחי ברשח וחדירות בלתי ניתנות לעצירה של שחף צור מהצד השני, יצרו ריצה שלא תיאמן של 10-33 בסיום הרבע וההפרש כבר עמד על 16 לטובת יסוד. הגושרים נראו המומים באותן דקות, ולתמונה נכנסו גם 120 מושבניקים (קהל שיא) שלא הפסיקו לשיר ולעודד.
 
הרבע האחרון היה מורט עצבים. סל רדף סל. אורון בדר מהגושרים ברבע נהדר דאג להשאיר את קבוצתו בתמונה. ההפרש נע בין 14 ל- 16, ובכל פעם שנראה כאילו יסוד מגיעים להפרש הרצוי, דאגו זנתי, בדר וחבריהם להוריד את הפער. דקה ו- 20 שניות לסיום המתח היה בשיאו. במצב של 15 הפרש, מצא שחף צור באסיסט נהדר את צחי ברשח, והאחרון עלה לשלשת "מאני טיים" שצנחה עמוק בתוך הרשת כדי להעלות את המקומיים ליתרון 18 נק' הנכסף. בדר דייק מהצד השני רק בזריקה אחת מהעונשין ויסוד יצאה להתקפה מכרעת שהסתיימה בסל שכולו קור רוח מבית היוצר של שחף צור. הגושרים לא הצליחה למצוא את הסל בהתקפה האחרונה, ושריקת הסיום של אבישי פלג (שיפוט מצוין) נתנה את האות לתחילת החגיגות. 61-80 בסיום.
 
יש לציין כי לכל אורך המשחק שמרו שתי הקבוצות על הגינות ספורטיבית, והמשחק הסתיים בלחיצות ידיים וחיבוקים חבריים.
זוהי הפעם הראשונה שביסוד המעלה מעפילים לשלב חצי הגמר. בקבוצה מקווים כי המפגש מול ברעם יסתיים כמו שני המפגשים הקודמים בין הקבוצות, בניצחונות משכנעים ליסוד.

קלעו ליסוד המעלה: שחף צור 30, צחי ברשח 20, יונתן הרדי 15, דותן גוטמכר 7, אבישי גוטמכר 5 ויניב בן עזר 3. מאמן: יריב בנדב. עוזר מאמן: הראל אליהו.

 
קלעו להגושרים: אורון בדר 15, אייל אילת 14 נק', ליאור סרף 12, ערן ביר 10, נתנאל זנתי 4, איתי כהן וירון סרף 3 כ"א. השתתף: ניסן גבע. מאמן: נעם כהן.
 
מצטיינים: שחף צור וצחי ברשח     שופט: אבישי פלג     קהל: 120

תגובת מאמן הגושרים, נעם כהן:
הגענו עם הרכב טוב, כאשר חוץ מטל בן שמואל כולם היו איתנו. הפסדנו בכדורסל ולא בגלל שום דבר אחר. יסוד היו יותר טובים מאיתנו היום. התפרקנו ברבע השלישי ולא הצלחנו לעצור אותם.
באנו מוכנים למשחק ובחצי הראשון קלענו 9 שלשות באחוזים מעולים וגם שמרנו טוב ובסיום המחצית הובלנו ב- 7 הפרש. בחצי השני יסוד נכנסה לרצף של קליעות עם אחוזים מצויינים, ההפרש כל הזמן עלה ואנחנו לא הצלחנו לעצור את המומנטום שלהם. רק כשהם עלו ל- 16 הפרש בסוף הרבע השלישי, אנחנו חזרנו לעצמנו. כל הרבע האחרון היה סביב ה- 17 הפרש, פעם אנחנו הובלנו ופעם הם הובילו.
מה שמנחם אותי זה שהפסדנו ליסוד. הם חבר'ה נהדרים וספורטאים למופת, ואני מאחל להם בהצלחה בחצי הגמר.
 
יש לך כוח לעוד עונה?
העונה ניסן גבע היה המנהל וזה מאוד הקל עלי. הייתי רוצה שיהיו יותר חבר'ה קבועים מהקיבוץ, אחרת זה לא שווה את המאמץ. אני מקווה שהחבר'ה יחזרו מדרום אמריקה ונבנה קבוצה טובה בשנה הבאה. אחת הבעיות שלנו העונה היתה שהרבה חבר'ה היו בחו"ל והם היו הבסיס הקבוע של הקבוצה בשנים האחרונות (ניס פלס, ניב קורינלדי ואמיר שמול) והיה לנו קשה מאוד לארגן סגל קבוע. גם סבלנו מפציעות רבות: מתן אקרמן (משחק ראשון ולא חזר), ליאור סרף (מהטורניר קדם עונה בדן ועד לרבע הגמר) ומאור מיישר (שיחק שלושה משחקים ואז נפצע בצבא ולא חזר). סבלנו מהרבה חוסר מזל.
 
ארבעת הקבוצות שהגיעו לפיינל-פור הן הקבוצות הטובות ביותר העונה?
יש קבוצות שיש להם מצ'-אפ יותר טוב מול קבוצות מסוימות מאשר מול קבוצות אחרות. יש מקרים גם שחקן מפתח לא מגיע למשחק וזה משנה את כל התמונה (לדוגמא, במשחק הראשון בין חולתה לקרית שמונה, בו ענר לברון לא שיחק). זה לא בהכרח שארבעת הקבוצות הכי טובות עלות לפיינל-פור. למרות שזה היה אילוץ, השיטה של רבע הגמר הוכיחה את עצמה. הקטע הכי טוב הוא שקרית שמונה וברעם, שכבר היו מחוץ לפלייאוף שהיה אמור להיות במתכונת שנקבעה בתחילת העונה, פתאום מצאו את עצמן בפיינל-פור. בדיעבד, טוב שזה קרה.

חולתה - קרית שמונה   94 - 77
במשחק הראשון: קרית שמונה ניצחה 65-83
סה"כ: 1 הפרש לקרית שמונה - עולה לחצי הגמר מול דן.

דרמה גדולה היתה גם בחולתה כאשר קרית שמונה הגיעה ללא נימי חזיזה שנפצע שבוע לפני כן, ולעומתה בחולתה הופיע כוכב הקבוצה, ענר לברון, שלא יכל להגיע למשחק הראשון. בהתקפה האחרונה לסיום המשחק, כאשר חולתה הובילה ב- 16 הפרש והכדור אצלה, לקח לברון (34 נק') שלשה שהיתה יכולה לעלות את קבוצתו לחצי הגמר, אבל הכדור הסתובב שלושה סיבובים על הטבעת ולבסוף יצא החוצה, וקרית שמונה ניצחה בחישוב הכללי ב- 2 הפרש.

קלעו לחולתה: ענר לברון 34 (1 שלשה), צחי איטח 18 (4 שלשות), אברהם ברנזון 13, דודו 11, יוחאי מזרחי 10 (2 שלשות), אמרי לברון 6 וארז יאבו 2. מאמן: דורון חצב.

קלעו לקרית שמונה: צחי רודה 16 (2 שלשות), יוני סקיאן 15 (2 שלשות), יריב אורן 14 (1 שלשה), דודו סלמה 10 (1 שלשה), בועז מיכאל 10, רונן פרטוק 7 (1 שלשה), דביר מלכה 3 ואיציק עמר 2. מאמן: טל בשירי.

 
מצטיינים: צחי רודה וענר לברון     שופט: מוני הראל     קהל: 100

 

תגובת מאמן/מנהל חולתה, דורון חצב:
לקחתי את ההפסד מאוד קשה ואיך שנגמר המשחק נשכבתי על הריצפה והתחלתי לבכות.
 
מחצית שלמה שיחקנו עם 6 שחקנים בלבד, לאחר שיוחאי מזרחי פרק את הכתף בתחילת הרבע השלישי.
היום הוצאנו מים מהסלע. הגענו לאן שרצינו, 17 הפרש כאשר הכדור האחרון שלנו מהצד. עשינו תרגיל והכדור פשוט לא נכנס. אין מה לעשות, לפעמים מנצחים ולפעמים מפסידים. זה מה שיפה בספורט.
 
ההפסד הזה היה מאוד מבאס כי הקהל היום היה מדהים והקוף שלנו (שובל רובין) חוזר ביום שלישי מחו"ל לאחר שנה ורצינו מאוד שהוא יהיה איתנו בחצי הגמר.
הקהל שלנו הוכיח שהוא הכי טוב בליגה. כל כך היה לי חבל עליהם. לאורך כל המשחק האוהדים שלנו דחפו אותנו וגם בסיום, כאשר הפסדנו, הם לא הפסיקו לעודד אותנו. אותי זה מאוד ריגש.


 

דפנה - דן   56 - 71   (לאחר הארכה 49 - 56)
במשחק הראשון: דפנה ניצחה 57-64.
סה"כ: 8 הפרש לדן - עולה לחצי הגמר מול קרית שמונה.

גלריית תמונות

 

וידאו

קטע 1  -  03:26  -  דקות הסיום

קטע 2  -  02:58  -  01:08 דקות לסיום המשחק

קטע 3  -  02:57  -  02:30 דקות לסיום ההארכה

גם בדפנה היה משחק מצוין. המקומיים הגיעו עם יתרון של 7 הפרש מהמפגש הראשון והאמינו שזה יספיק להם בשביל לעלות לפיינל-פור. לעומת זאת, דן התייצבה למשחק עם שמונה שחקנים בלבד, לאחר שארבעה חיילים סגרו שבת, אבל אלו שהגיעו נתנו הצגה גדולה.

      
הקהל של דן

מתן אבן-צור מנצח על התזמורת של דן

חמישיות
דפנה: רועי קנר, עודד שפר, משה אלמישלי, כפיר לב ויובל יניב.
דן: רועי עברי, תמיר כהן, ירדן שחם, אייל טולדו ויוני גבעוני.

כבר בסיום הרבע הראשון היתרון של דפנה נמחק, כאשר דן הובילה 10-17. בסיום המחצית דן עלתה ליתרון מבטיח 23-35, בזמן שדפנה לא הסתדרה עם ההגנה האישית. ברבע השלישי שתי הקבוצות התקשו לקלוע ובסיומו 32-45 לדן.

 
ברבע האחרון דפנה עברה לשמור אזורית ודן לא קלעה אף שלשה ובהתקפה משה אלמישלי איפס את הידית והוביל את קבוצתו עם 10 נק' לפיגור מינימאלי של 46-54, כאשר נותרו 01:08 לסיום המשחק.
דפנה ביצעה עברה על אידו פוקס, שהחטיא את שתי זריקות העונשין ולקחה את הריבאונד. דפנה יצאה להתקפה, יובל יניב פרץ פנימה וקיבץ את ההגנה, ומצא את רועי קנר פנוי לשלשה מדהימה, ורק 5 הפרש לדן. דן יצאה מהר להתקפה ואייל טולדו מצא את פוקס מתחת לסל, אבל הכדור ברח לו החוצה ועבר לדפנה.
הקבוצות חזרו מפסק זמן והכדור הלך לאלמישלי, שחדר מהאמצע אבל החטיא, ולאחר מאבקים בריבאונד, הכדור נחת בידיו של יוני גבעוני (20 ריב'). טולדו סחט עבירה ובקור רוח קלע שתיים מהעונשין.
דפנה חזרה מפסק זמן עם 25 שניות לסיום וקנר ניסה להכריע עם זריקה קשה מהשלוש, אבל הכדור אפילו לא נגע בטבעת ופוקס קטף את הריבאונד, כאשר נותרו 7 שניות לסיום.
דן יצאה מהר להתקפה אחרונה, תמיר כהן החטיא מחצי מרחק והמשחק נכנס להארכה.
 
בהארכה דן שמרה מצוין ובהתקפה טולדו הריץ נפלא את חבריו, כאשר הדגש היה ללכת פנימה. 4 נק' של כהן ושבע של טולדו הובילו את דן לניצחון 7-15 בהארכה ו- 56-71 במשחק עצמו, ובכך דן ניצחה ב- 8 הפרש בחישוב הכללי ועלתה לחצי הגמר.

קלעו לדפנה: משה אלמישלי 29 (2 שלשות), רועי קנר 13 (3 שלשות), עודד שפר 7 (1 שלשה), יובל יניב 5 ואיציק טולדו 2. השתתפו: זוהר אסטמקר, כפיר לב, עודד רעשי ואלינדב רוחנה. מאמן: צביקה קנר.
 

קלעו לדן: אייל טולדו 19, תמיר כהן 13, ירדן שחם 9, אלון אבן-צור 8 (1 שלשה), יוני גבעוני 8 (20 ריב'), רועי עברי 7 (1 שלשה), אידו פוקס 5 ואסף עקרבי 2. מאמן: דרור שאודר.

מצטיינים: אייל טולדו ומשה אלמישלי     שופטים: נתי כהן ומאיר דהדי     קהל: 120

תגבות שחקן/מנהל דפנה, יובל יניב:
אנחנו מסכמים את העונה בהרגשה של פספוס אך אנחנו יודעים שבספורט לא תמיד מסתדרים הדברים כפי שרוצים. היתה לנו עונה מלאה בירידות ועליות.
אנחנו רוצים להודות לקהל הנפלא שלנו שעודד אותנו ודחף אותנו גם בבית וגם בחוץ. אתם גדולים תודה רבה ואנחנו מבטיחים שנמשיך להילחם גם בשנה הבאה עד שנחזיר את הגביע לארון.
שחקני הקבוצה רוצים להודות לצביקה קנר שקיבל לידיים קבוצה אחרי סיבוב ראשון מאכזב עם מאזן 1:3 ובעזרת הנוכחות שלו על הקווים, ההוראות הטקטיות והניסיון הרב, סיימנו את הסיבוב השני עם מאזן הפוך 3:1 וכמעט העפלנו לחצי הגמר על חשבון דן (אם רק היינו ממלאים הוראות).
צביקה, היו רגעים מדהימים. תרמת לנו מכל הלב, תודה. 
תודה אחרונה לינאי שחם וגל בר-זיו על האתר שלכם, האכפתיות, על ההשקעה הגדולה שלכם שבאה מזמנכם החופשי, על הסרטונים הכתבות והתמונות. הסיקורים הוסיפו פלפל לליגה השנה.
בהצלחה לכל הקבוצות בחצי הגמר ונתראה בשנה הבאה.
 
 
חזרה ל "ליגה אזורית בכדורסל 2007/8"   שלח תגובה
 
  חזרה לראש הדף
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital