עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
DA-Vision
view counter

ליגה אזורית בכדורסל 2007/8 - תקנון

מאת: 
ניר יהלום
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
14.12.07
מבנה הליגה
 1. הליגה תחולק לשני בתים ובכל בית ישחקו 5 קבוצות בשיטת שני סיבובים של בית וחוץ.
 2. חלוקת הבתים תתבצע לפי הגרלה עם התחשבות במספר סעיפים:
  א. שתי הקבוצות שהגיעו לגמר אשתקד יהיו ראשי בתים ולאחר מכן יופרדו בהגרלה הקבוצות שהפסידו אשתקד בחצי הגמר. אם קבוצה שהגיעה בשנה שעברה לפיינל-פור לא משתתפת השנה בליגה, הקבוצות עולות בסולם הדירוג.
  ב.    קבוצות חדשות בליגה יחולקו שווה בין הבתים.
 3. בסיום הסיבוב הראשון תהיה פגרה בת שבוע ובזמן זה הקבוצות יוכלו להשלים משחקים במקרה הצורך.
 4. בתום הליגה הסדירה 3 הקבוצות שתסיימנה ראשונות מכל בית תעפלנה לשלב רבע הגמר. באם ייווצר שוויון בין שתיים או יותר מהקבוצות, הפרש הסלים במשחקים ביניהן ייקבע את הראשונה וכו'. באם גם אז יהיה שוויון אזי הפרשי הסלים הכללי הם אלה שיקבעו. 
 5. בשלב רבע הגמר (6 קבוצות) כל קבוצה תשחק שני משחקי בית ושני משחקי חוץ מול שלושת הקבוצות מהבית המקביל של הליגה הסדירה. הקבוצות גוררות לשלב זה את התוצאות (נקודות) רק ביניהן.
 6. בתום שלב רבע הגמר, הקבוצות שיסיימו בארבעת המקומות הראשונים של הפליי-אוף יעלו לשלב הפיינל-פור.
 7. שני משחקי חצי הגמר יתקיימו באותו היום ואחד לאחר השני. הקבוצות שיסיימו במקומות 2-3 ישחקו את משחק חצי הגמר הראשון והקבוצות שיסיימו במקומות 1-4 ישחקו את משחק חצי הגמר השני. יהיה ניתן להחליף את סדר המשחקים במידה וזה יהיה נוח ומקובל על כל הקבוצות ובאישור של מנהל הליגה.
 8. בהתאם למעורבות, הרצון והאווירה ייתכן שיהיה משחק אולסטאר. שיבוצו ייקבע בתיאום עם מנהלי הקבוצות. כוכבי בית א' ישחקו מול כוכבי בית ב' בהדרכת המאמנים של הקבוצות שסיימו במקום הראשון בכל בית. המאמנים מכל בית יבחרו את החמישייה שתייצג את קבוצתם. שחקני הספסל יבחרו אחד מכל קבוצה על-ידי מאמני הבית. המשחק יתקיים באולם הפיס בכפר בלום.
 9. שבוע לאחר משחקי חצי הגמר יתקיים משחק על המקום השלישי ומייד אחריו יתקיים משחק הגמר.
 10. במשחקי הליגה הסדירה ובמשחקי רבע הגמר ישפוט שופט אחד (ע"ח הקבוצה המארחת) ובמשחקי הפיינל-פור ישפטו שני שופטים בכל משחק (ע"ח עמותת הספורט).
 11. הקבוצות עם המאזן הטוב יותר יהיו הקבוצות הביתיות וילבשו תלבושת בהירה.
 12. במידה ויתאפשר, כל קבוצה תקבל את אולם הפיס בכפר-בלום לטובת אימון אחד לפני כל משחק, לאחר תיאום עם מנהל הליגה.
 13. לפני משחק הגמר ייערך משחק וותיקים (פרסום שלו יימסר בהמשך).
 14. לפני תחילת משחק הגמר יתקיים טקס לסיום העונה ובו יוענקו גביעים לחמישיית העונה ולשחקן המצטיין של העונה ולשחקן ההוגן, אותם יבחרו מאמני הקבוצות.
 15. בסיום משחק הגמר יוענקו גביעים לקבוצות שיסיימו במקומות 1-3.
 16. במשחקי הפיינל-פור הליגה תדאג למוסיקה בהפסקות, צילום תמונות, צילום וידאו וסטטיסטיקה.
 
 
תקנון הליגה
 1. חוקה - הליגה תשוחק ע"פ תקנון איגוד הכדורסל.
 2. אתר אינטרנט - אתר "גליל עולה" יסקר את עונת גביע המועצה בכדורסל. באתר יפורסם לוח המשחקים, טבלת הליגה, התקנון, סיקורים וקלעים של המשחקים ודף קשר של מנהלי הליגה.
 3. ביטוח שחקנים - על מנהלי הקבוצות חובה לבטח את השחקנים ב"ביטוח נגד תאונות אישיות". קבוצה אשר תשתף שחקן ללא ביטוח כזה תורחק מהליגה (עיין ערך פירוק קבוצה).
 4. ימי המשחקים - הליגה תתנהל בימי שישי ושבת. על כל קבוצה להודיע למנהל הליגה לפני קביעת לוח המשחקים את יום משחקי הבית והשעה המועדפים עליה.
 5. דחיית משחקים -
א.     ניתן לדחות משחק אחד בכל סיבוב.
ב.     יש להודיע למנהל הליגה על דחייה לא יאוחר מיום חמישי בשעה 12:00 ולקבוע מועד להשלמת המשחק בתיאום עם הקבוצה השנייה.
ג.      משחקים שנדחו מהמחזור הראשון יש לקבוע את ההשלמה עד לפתיחת הסיבוב השני ומשחקים שנדחו מהסיבוב השני יש לקבוע עד לפתיחת הפליי-אוף.
ד.     האחריות על קביעת מועד למשחק השלמה חלה על הקבוצה שבקשה את דחיית המשחק. במידה ולא ימצאו תאריך מוסכם לקיום המשחק, מנהל הליגה יכריע בסוגיה והחלטתו תחייב את שתי הקבוצות.
ה.     מחזור המשחקים האחרון של הסיבוב השני יערך לאחר שהושלמו כל המשחקים שנדחו, על מנת למנוע מצב של אי ספורטיביות במחזור האחרון. (כנ"ל גם לפני משחקי רבע הגמר). במידה ונדחה משחק ומנהל הליגה יחליט שהמשחק אינו בעל משמעות לגבי קביעת המיקום בתום הסיבוב השני, יוכל מנהל הליגה לאשר את קיום המחזור האחרון של הסיבוב השני למרות שלא הושלם המשחק החסר. (כנ"ל גם לפני משחקי רבע הגמר).
 1. פירוק קבוצה - תוצאותיה של קבוצה שתתפרק במהלך הסיבוב הראשון יבוטלו לאלתר. קבוצה שתתפרק במהלך הסיבוב השני, משחקיה בסיבוב זה לא ייחשבו כלל ומשחקי הסיבוב הראשון כן ייחשבו. כלל זה זהה גם במשחקי הפליי-אוף.
 2. באחריות הקבוצה המארחת - ניקיון אולם הספורט, טופס משחק, מזכירות, תיק עזרה ראשונה, ריפוד ממפגעים (קיר, פיגום וחפצים מסוכנים) ותשלום לשופט בסך 213 ₪ (ע"פ תעריפי איגוד הכדורסל).
 3. שוברי שיפוט וטפסי רישום יינתנו ע"י מנהל הליגה.
 4. באחריות מנהל הקבוצה המארחת - להודיע למנהל הליגה או לאתר "גליל עולה" על תוצאת המשחק תוך 24 שעות.
 5. תלבושת - משחקי הבית בתלבושת בהירה. משחקי החוץ בתלבושת כהה. קבוצה עם סט אחד תעדכן שבוע מראש את הקבוצה היריבה כדי לתאם צבעים שונים.
 6. הגשת ערעור - על מנת להגיש ערעור תצטרך הקבוצה המערערת לפנות למנהל הליגה בצרוף המחאה כספית בסך 250 ₪ ומנהל הליגה יעביר את הבקשה לועדת הליגה. במידה וערעור הקבוצה יתקבל היא תקבל את הכסף בחזרה.
 
  
ועדת הליגה וועדת משמעת
1.   הועדה מורכבת מחברים בעמותת הספורט של המועצה שיבחרו על-ידי מנהל הליגה.
2.      כל התכנסות של הועדה תתקיים בנוכחותו של מנהל הליגה.
3.      הועדה היא הגוף הגבוה ביותר בליגה ואין אף אחד היכול לעקוף אותה.
4.      סמכותה של הועדה:
א.  טיפול בהתנהגויות חריגות של שחקן, מאמן וקהל ובתלונות על שיפוט, מזכירות, מצב המגרש וכו'...
ב.     במידה וגורם כלשהו (שחקן, מאמן, קהל) יגרום לאלימות במשחק, קבוצתו של הגורם האלים תועמד בפני ועדת המשמעת.
ג.   ועדת הליגה לא תוכל להתערב בנושא תוצאות המשחקים במידה ונסתיימו בצורה חוקית על ידי שופטי המשחק. גם אם לאחת הקבוצות יש השגות לגבי תפקוד המזכירות/השופט/הקהל ו/או כל גורם אחר שנכח ו/או השפיע על המשחק. לאומת זאת, הועדה תוכל להתערב בקביעת ניצחון/הפסד טכני במשחק, גם לאחר שהגיע לסיומו החוקי, במידה ומצאה עבירה על תקנון הליגה. במידה ומשחק לא הגיע לסיומו החוקי הועדה תהיה רשאית לקבוע את הדין.
ד.    ועדת הליגה תכריע בנושאים של תקנון הליגה, אשר הגיעו למצב של שיוון בהצבעה בין מנהלי הקבוצות. הועדה אינה רשאית להחליט על שינוי התקנון מלבד במצב זה.
 

 
שיתוף שחקנים
 1. כל שחקן יחתום על טופס "הצהרת השתתפות" לאחר שהמציא טופס אישור רפואי, ובו תהיה חתימה של מנהל הקבוצה ומנהל הליגה. על מנהלי הקבוצות יש להציג לשופטים בתחילת המשחק את רשימת השחקנים של קבוצתם המאושרים ע"י מנהל הליגה.
 2. כל מנהל קבוצה יחתום על טופס שבו הוא מתחייב לשתף רק שחקנים בעלי "הצהרת משתתף", כדי למנוע תביעות עתידיות של שחקנים כלפי המועצה או מי מטעמה.
 3. בליגה יוכלו להשתתף ללא הגבלה שחקנים המשחקים עד ליגה א', כולל. לא קיימת הגבלה יישובית בשיתוף שחקנים. קרי, כל קבוצה יכולה לשתף כל שחקן העומד בקריטריונים אלו.
 4. שחקנים מהליגה הארצית ומעלה לא יוכלו ליטול חלק בליגה, מלבד במצב הבא:
  ניתן יהיה לשתף שחקן אחד בלבד בכל קבוצה, אשר משחק בליגה הארצית או בליגה הלאומית, בתנאי שהוא בוגר מחלקת הנוער של אחת הרשויות שנוטלות חלק בטורניר. שחקן אשר שיחק בליגה הארצית ומעלה ביום פתיחת עונת גביע המועצה, ייחשב כשחקן מקצוען למשך כל העונה, גם אם הפסיק את הפעילות בקבוצתו המקצוענית לאחר מועד פתיחת גביע המועצה.
 5. קבוצה שתשתף שחקן ללא אישור מנהל הליגה תועמד בפני ועדת המשמעת, גם אם אותו שחקן עמד בכל הקריטריונים של שיתוף חוקי.
 6. בכל קבוצה ניתן לרשום 18 שחקנים בוגרים (מעל גיל 18). אין אישור לשתף ולרשום שחקני מחלקות נוער שונות ותלמידי ביה"ס לטורניר. הטורניר מיועד לשחקנים מבוגרים בלבד. לבני הנוער קיימת מסגרת תחרותית נפרדת.
 7. ניתן להחליף שחקנים ללא הגבלה עד למועד פתיחת הסיבוב השני - המחזור השישי (לפי לוח המשחקים).
 8. סגל הקבוצה אשר יהיה בתחילת הסיבוב השני הוא זה שיסיים את העונה.
 9. לא יהיה ניתן לשנות את סגל הקבוצה לאחר המועד הקובע, בכל דרך שהיא.
 10. כל שחקן אשר יש לו "הצהרת משתתף", והוא בסגל הסופי של הקבוצה, רשאי לשחק בהמשך העונה, גם אם מכל סיבה שהיא, הוא לא שיחק כלל עד מועד זה (פציעה, מילואים, חו"ל וכו'...).
 11. שחקן יכול לעבור מקבוצה לקבוצה ללא הגבלה עד לפתיחת הסיבוב השני ובאישור הקבוצה ממנה הוא מבקש להשתחרר.


 

שינוי התקנון במהלך העונה
 1. במידת הצורך יתקיים מפגש מנהלים באמצע העונה.
 2. הצבעה בנושא כלשהו תקבע לפי רוב קולות (מספיק רוב של קול אחד). אם נוצר מצב של שיוון, ההחלטה תעבור לועדת הליגה.
 3. מנהלים שלא יוכלו להגיע לפגישה, יהיו רשאים לשלוח את דעתם בכתב, או לשלוח נציג במקומם.
 4. לא ישונה התקנון במהלך העונה בצורה שיכולה להתפרש כפגיעה באחת מהקבוצות, כגון שיתוף שחקנים חדשים או שינוי שיטת המשחקים.

 

 
בסיום העונה יתקיים מפגש סיכום של מנהלי הקבוצות.
 
כתובת אתר "גליל עולה" -   www.galilole.org.il
 
 
בברכה ובהצלחה לכולכם
 
ניר יהלום
רכז הכדורסל מ.א. הגליל העליון

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital