כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
DA-Vision
view counter

כדורסל: בדרך ל-3 זרים בלאומית?

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
02.01.20

מנהלת הליגה הלאומית הוציאה הודעה רשמית, לפיה היא נאלצת להיכנע לתכתיב של משרד התרבות והספורט - ותתיר לקבוצות לרשום בסגלן 3 זרים, בתמורה לקבלת תמיכות.

יש דברים שרק בספורט הישראלי יכולים לקרות. לפני מספר שעות הודיעה מנהלת הליגה הלאומית, שהחל מהעונה הבאה קבוצות הליגה יורשו לרשום שלושה שחקנים זרים - לטענתה בגלל שזו הדרך היחידה לקבל תמיכה ממשרד התרבות והספורט. מזה שנים רבות קבוצות יכולות לרשום שני שחקנים זרים וכמות נכבדת של מתאזרחים - פרמטר שסייע להרבה כדורסלנים ישראלים לקדם את מעמדם וחלקם אף התקדמו לליגת העל. הסוגיה הזו עוד תידון בחודשים הקרובים.

בהודעה רשמית שהוציא מנהלת הליגה הלאומית נכתבו בין היתר הדברים הבאים: "מנהלת הליגה הלאומית התכנסה היום בדחיפות (חמישי) ואישרה את הגדלת מצבת הזרים לשלושה לכל קבוצה, זאת בעקבות מבחן התמיכה השערורייתי של משרד הספורט. כזכור מבחן התמיכה, הציב תנאי של 20 אחוז זרים בסגל על מנת לקבל תקצוב במסגרת חיזוק השחקן הישראלי. בנוסף, הוחלט גם על ביטול חוק הצעירים במתכונתו הנוכחית (חמישה שחקנים עד גיל 24 בטופס), ובמקומו יחויבו קבוצות הליגה הלאומית ברישום של שחקן אחד עד גיל 20 ושחקן נוסף עד גיל 22.

כזכור, משרד הספורט פרסם את מבחן התמיכה ב-11.12.2019 אשר פוגע קשות בקבוצות הליגה הלאומית ומיטיב עם קבוצות ליגת העל משופעות הזרים. אין כל ספק כי הליגה הלאומית משמשת ותמשיך לשמש חממת הגידול של השחקן הישראלי ודור העתיד של נבחרות ישראל, אולם הקבוצות לא מתוקצבות על כך. צר לנו שמשרד הספורט פוגע במכוון בכדורסלן הישראלי ושוב הוכיח כי הוא מעדיף את השחקן הזר. למרות הקושי בהגדלת מספר הזרים, אין ברירה אלא לבצע צעד כפוי זה על מנת שקבוצות הליגה הלאומית יתוגמלו ויתוקצבו כראוי. אילולא החלטה כפויה זו קבוצות הליגה הלאומית לא היו מתוקצבות על ידי משרד הספורט.

יו"ר מנהלת הליגה הלאומית עוגן יוחננוב מסר: "צר לי כי בניגוד לכל היגיון משרד הספורט כופה עלינו להגדיל את מספר הזרים, אנו פועלים על מנת לטפח את הספורטאים הבאים של ישראל אך הליגה לא תוכל לשרוד ללא תמיכה. מבקש סליחה משחקני העתיד שזה נכפה עלינו – האשמה והאחריות על משרד הספורט בראשות השרה מירי רגב".

דעה אישית של כותב שורות אלה: הזוי המצב הזה, שבמקום לעודד שילוב של ספורטאים מקומיים ובמקום לדרבן מועדונים לשתף עוד ועוד כדורסלנים ישראלים ובדגש על שחקנים צעירים שעולים מקבוצות הנוער, נקבעים קריטריונים שבפועל יפגעו במעמד הכדורסלן הישראלי. רישום שלושה זרים זה הפורמט הנכון לקבוצות ליגת העל. הגיע הזמן שהכדורסל הישראלי יהיה כשמו כן הוא. הגיע הזמן שהצביון הצברי יהיה דומיננטי בקבוצות, מגיע לנו כאוהדי כדורסל לשמוח ולהתרגש משחקנים שגדלו לצידנו ביציעים או גדלו במחלקת הנוער של המועדון שאותו אנו אוהדים, מגיע לכדורסלנים שלנו על הזמן הרב שהשקיעו בליגות השונות קדימות על פני שחקנים שלא נולדו כאן - זרים ובמיוחד מתאזרחים שלא באמת בעלי זיקה אמיתית למדינה. 

 

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital