כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter

חזר הביתה רעב וטרף את הדשא

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
11.02.15
שמעון אבוחצירא, שחזר לבית החם והאוהב של עירוני קרית שמונה בשבוע שעבר, חזר בגדול בשבת האחרונה עם שני שערים ובישול בניצחון 2:3 על הפועל פ"ת. אנו שמחים ומתכבדים לארח אותו לראיון בפינת "ספורטאי השבוע".

השבוע שעבר היה שבוע סוער בגזרתו של שמעון אבוחצירא, עד לפני שבוע חלוץ מכבי חיפה. יממה אחרי שנטל חלק במשחק ההפסד של מכבי חיפה למכבי פ"ת, קיבל השחקן הודעה על שחרורו מסגל הירוקים – כל זה 48 שעות לפני סגירת חלון ההעברות. בתוך זמן קצר אבוחצירא היה צריך לקבל החלטה על המשך הדרך שלו, לברור הצעות ולקבל החלטה לא רק לגבי עתידו, אלא גם על עתיד משפחתו, שכוללת את האישה רעות והילדים ירין ואורי. מה שעשה את המלאכה ליותר פשוטה עבורו היו שני טלפונים שקיבל – האחד מאיזי שירצקי והשני מברק בכר, וכך ביום שלישי בבוקר התבשרנו על חזרתו של אבוחצירא (28) לקבוצה שבה הפך לסוג של אייקון, הן בשל התרומה המקצועית העצומה בשתיים וחצי העונות בהן שיחק בקבוצה והיה שותף בכיר לפסגות אליהן הגיעה. הטלפונים שקיבל מבכר ושירצקי היו בבחינת צו 8 עבורו: "עם ההודעה על שחרורי ממכבי חיפה זכיתי להצעות מצידן של לא מעט קבוצות, אבל כשהגיע ההצעה מקרית שמונה לא חשבתי פעמיים, אמרתי תודה לכל הקבוצות שהתעניינו בשירותיי והחלטתי לחזור הביתה. עבורי זה קרית שמונה זה הבית, מקום שאני מרגיש שגדלתי בו. אני מודה לאל שזכיתי לחזור למקום שאני כל כך אוהב ומרגיש בו הכי טוב. אני אוהב את המועדון והאנשים שבו, אוהב מאוד את העיר הזו, את האוהדים הנפלאים והאנשים המיוחדים שיש בה". כשמדברים על אנשים מיוחדים, יש משפחה אחת מיוחדת שאבוחצירא מוצא מקום לפרגן לה באופן מיוחד: "משפחת שבת, של האוהדת המוכרת זהבה, בעלה מוטי והבן ליחי, זו המשפחה שלי כאן. בסופ"ש הראשון שהגעתי לקרית שמונה הם אירחו אותי בצורה מופלאה, ומאז הקשר הפך לקשר משפחתי. מדובר במשפחה שתמיד דואגת ועוזרת לי ולמשפחתי, משפחה שאנחנו מאוד אוהבים וראויה להערכה והוקרה מצידנו" רעייתו של שמעון, רעות, מצטרפת לשבחים: "זהבה היא לא עוד אוהדת, זה היא הבית. החום והאהבה שהיא נותנת לשחקנים הם אמיתיים וטהורים. זהבה חברה יקרה שלנו, אנחנו מודים לה על הכל, הכנסת האורחים הלבבית היא יותר ממלון עשרה כוכבים". 

 

האמא של השחקנים. שמעון אבוחצירא וזהבה שבת.
האמא של השחקנים ונשותיהם. שמעון אבוחצירא וזהבה שבת.

בשבת האחרונה, שלושה ימים בלבד אחרי שערך אימון בכורה במדי קבוצתו החדשה, פתח שמעון אבוחצירא בהרכבה של הקבוצה במשחק מול הפועל פ"ת, ובתוך 11 דקות הפך ל"אקס פקטור" בחלק ההתקפי. שני שערים שכבש בדקה ה-17 וה-26, ובישול השער לדויד מנגה בדקה ה-28, הצעידו את הקבוצה ליתרון גדול בשלב מוקדם, ולמי שבתחילה לא הבין איך שחקן שהצטרף רק לפני שלושה ימים פותח בהרכב, ניתנה תשובה חד-משמעית. אבוחצירא לא יוצא מגדרו בעקבות ההופעה המצוינת: "האמת שאני לא מסתכל על הגולים והבישול, כמו שאני מסתכל על זה שהקבוצה ניצחה וצמצמה פערים מהמקום הראשון. כמובן שאני שמח שתרמתי את חלקי לניצחון הזה, וכמובן שזה כיף להתחיל כך את דרכי המחודשת בקבוצה. זה נכון שעם רוב השחקנים לא שיחקתי בעבר, אבל התאמנתי אצל ברק עונה אחת ואני מכיר את הדרישות שלו ואת סגנון המשחק של הקבוצה, מה גם שהחברים בקבוצה קיבלו אותי בצורה יפה מהרגע הראשון ועזרו לי להיכנס לעניינים. יש כאן קבוצה חזקה שרצה עונה שניה בצמרת הגבוהה ולא במקרה. אני שמח להיות חלק ממנה". בני בן זקן, עוזרו של ברק בכר באימון הקבוצה, ששיחק לצידו של אבוחצירא בקדנציה הקודמת שלו בקבוצה, מברך על חזרתו של שמעון אבוחצירא: "שמעון מתאים למועדון שלנו גם כאדם וגם שחקן. לשמעון ערכים של שאפתנות, חריצות ואומץ. שמעון זה אחד שגדל עם הקבוצה, והקבוצה גדלה יחד איתו. שמעון הפך בקרית שמונה לאחד מהחלוצים הטובים בארץ, וקרית שמונה הפכה יחד איתו לקבוצה מובילה. שני הצדדים עזרו לפרוץ מחסומים מנטליים. שמעון ועירוני קרית שמונה זה זיווג מושלם".

 

חזר למקום שבו הוא מרגיש בבית. שמעון אבוחצירא, במשחק מול מכבי ת"א בשנת 2013.
חזר למקום שבו הוא מרגיש בבית. שמעון אבוחצירא, במשחק מול מכבי ת"א בשנת 2013.

 

אין זה סוד שעל שמעון אבוחצירא עברה תקופה לא קלה ולא פשוטה מאז עזב את קרית שמונה למכבי חיפה, בקיץ 2013. ההתאקלמות של אבוחצירא במכבי חיפה לא הייתה מוצלחת, בקבוצה שהתקשתה בעונה שעברה ומתקשה עוד יותר העונה למצות את הפוטנציאל שבה. בחצי העונה שעברה נאלץ לקחת הפסקה ממשחק, בגלל בעיות בדרכי הנשימה ווירוס שתקף את שריר הלב. זו הייתה תקופה לא קלה, שעתידו המקצועי היה לוט בערפל. בקיץ האחרון חזר לאימונים סדירים במכבי חיפה, שקיוותה לחזור למאבקי האליפות, אך כפי שאתם יודעים מצבה של הקבוצה מהכרמל עגום. אבוחצירא משתף אותנו במה שעבר עליו בתקופה הזו, וביכולת ההתמודדות שלו עם הסיטואציות: "זה לא סוד שדברים במכבי חיפה לא התחברו בצורה שציפינו ובצורה שציפו מאיתנו, זו בהחלט סיטואציה לא קלה. אני שמח שזכיתי במשפחה חמה ותומכת, בדמות אשתי וילדיי, אחיי והוריי, וגם חברים טובים, שתמיד היו ותמיד נמצאים שם בשבילי. למדתי במשך השנים שכדורגלן צריך אופי חזק כדי לדעת להתמודד עם הדברים, למדתי להתנתק מהדברים. זה נכון שלא הכל זה מה שקורה רק על המגרש, אבל אני משתדל תמיד לעשות את ההפרדה בין הדברים שקשורים למגרש לדברים שמחוצה להם. על המגרש מעניין אותי לעשות את הכי טוב שאני יכול בשביל הקבוצה, את הבעיות שיש מסביב פותרים מחוץ למגרש".

 

 האוהדים השרופים שלו. שמעון אבוחצירא יחד עם האישה רעות והבן הבכור, ירין.
 האוהדים השרופים שלו. שמעון אבוחצירא יחד עם האישה רעות והבן הבכור, ירין.

מבלי לפתוח חלילה פה לשטן או פתח לעין הרע, נזכיר לכם שבשתיים וחצי העונות שבהן שיחק אבוחצירא בקדנציה הראשונה בקרית שונה, בכל פעם היה השחקן שותף בכיר להיסטוריה אחרת. בחצי העונה הראשונה לחצי גמר גביע המדינה, בעונה שלאחר מכן לזכייה באליפות ובעונה שלאחר מכן להגעה לשלב מוקדמות ליגת האלופות ושלב הבתים של הליגה האירופאית. שמעון אבוחצירא מסרב כרגע לדבר על תארים, והוא מעדיף להביט לעבר האתגרים הקרובים: "הלוואי שנשמח בסיום העונה, אבל כרגע לדבר על תארים זה חזון למועד. יש לנו סדרת משחקים מול מכבי ת"א בליגה ובגביע, נצטרך להיות במיטבנו כדי לעשות תוצאות טובות. בקרית שמונה יש קבוצה שכבר בנויה ללחץ הזה של מאבקים בצמרת, יש יסודות טובים. אנחנו מתכוננים בצורה רגילה למשחקים, מקווים להגיע בשיא הריכוז והעוצמה למשחקים האלה".

 

שמעון אבוחצירא מועמד לתואר "שחקן השבוע" באתר מנהלת הליגה. הקליקו על הקישור על מנת להצביע לשמעון.

 

אנחנו בטוחים שאתם מבינים את המסר. שמעון אבוחצירא ושיר צדק חוגגים את הזכייה באליפות, לפני שלוש שנים.
אנחנו בטוחים שאתם מבינים את המסר. שמעון אבוחצירא ושיר צדק חוגגים את הזכייה באליפות, לפני שלוש שנים.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital