זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

הקפטן לא נטש את הספינה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
26.10.14

פרויקט "ספורטאיי השנה" מגיע לשלב האחרון – ראיונות עם שלוש הספורטאיות ושלושת הספורטאים שהגיעו ל"פודיום" שלנו. ענבר שרון, קפטן קבוצת הנוער של עירוני קרית שמונה, הוא הראשון להתייצב לראיון, שבו משתף בתחושות משנה עברית מאוד מורכבת שעברה עליו.

פרויקט "ספורטאיי השנה" שלנו נכנס לישורת האחרונה. בתקופה האחרונה התפרסמו עשרות חוות דעת מטעם רבים ממועדוני הספורט וענפי הספורט הקיימים בגליל העליון. מקרב עשרות הספורטאים והספורטאיות בחרונו שלושה ספורטאים ושלוש ספורטאיות לראיונות אישיים, בשל הגעתם למקום הראשונים מקרב הספורטאים שכיכבו בפרויקט.

את השלב האחרון של הפרויקט אנו שמחים לפתוח בראיון עם ענבר שרון, קפטן קבוצת הנוער של עירוני קרית שמונה בכדורגל. שרון, בן 19 מקיבוץ כפר גלעדי, חייל בשירות סדיר, המשרת בבסיס "גיבור" – שבו שירתו לא מעט ספורטאים שהגיעו לגדולות ובהם הכדורסלנים עומרי כספי, יוגב אוחיון וליאור אליהו. ענבר שרון משתייך למחלקת הנוער של עירוני קרית שמונה למעלה מעשור, כשאת צעדיו הראשונים הוא עשה בבית הספר לכדורגל. את ראיון הבכורה שלו בתקשורת הוא עשה אצלנו, זה היה בפינת "ספורטאי השבוע" בשנת 2011, כששיחק בקבוצת נערים א'.

 

מאז הוא גדל. ענבר שרון (משמאל) במדי קבוצת נערים א'.
מאז הוא גדל. ענבר שרון (משמאל) במדי קבוצת נערים א'.
 

ענבר שרון הוא כדורגלן ואדם מהזן שנדיר למצוא היום בחברה ובספורט בפרט. חבריו ומאמניו לאורך השנים מעידים עליו כעל חבר מסור, כזה שיעשה הכל למען חבריו, הרבה לפני שהוא חושב על עצמו. הטיב לבטא זאת דורון שנפר, יו"ר מחלקת הנוער והמנהל המקצועי: ענבר איש משכמו ומעלה.החלום של הורים שיהיה להם ילד כמו ענבר.חרוץ, שקדן, מתמיד, לב זהב, עוזר לכולם, תומך ומשקיע.היכן שצריך עזרה שם נמצא את ענבר.עיניים טובות וראש בריא.מבחינה מקצועית שחקן רב גוני "שחקן של מאמן". ניתן לסמוך עליו בכל תפקיד.את ענבר תמיד תראה עם העיניים למטה ועושה מה שמבקשים ממנו על הצד הטוב ביותר.כבר כעת אנו מצטערים שמחלקת הנוער תצטרך להיפרד ממנו.אחד מעמודי היסוד של המחלקה". ביתו של ענבר שרון ידוע במחלקה כבית חםבמיוחד, עם דלת פתוחה לארוחות ולינה של כדורגלנים המשחקים לצידו של ענבר ולצידו של אחיו הצעיר ניצן, המשחק בקבוצת נערים א'. ענבר שרון מתייחס לזה בטבעיות: "הארוחות והמקום לישון זה דבר שנעשה מכל הלב, זה מגיע קודם כל מההורים שנותנים לך את ההרגשה שזה אפשרי כל הזמן. בכל רגע נתון שיש שחקן שאין לא איפה לישון או לאכול, הבית שלי ישמח לארח אותו. זה לא משהו לא שגרתי, לפי דעתי זה צריך להיות מובן מאליו דברים כאלה, ואין בכלל מחשבה אחרת".

 

 חבר אמיתי ומסור. ענבר שרון וחברו דניאל סעדיה - כדורגלן קבוצת הנוער של הפועל פ"ת.
 חבר אמיתי ומסור. ענבר שרון וחברו דניאל סעדיה - כדורגלן קבוצת הנוער של הפועל פ"ת.

עם כל האידליה שהשתקפה מהפיסקה הקודמת, יש גם צד שני פחות נעים למשוואה. על ענבר שרון עברה שנה עברית לא קלה. את המעבר מקבוצת נערים א' לקבוצת הנוער הוא עשה בצורה חלקה. מהרגע הראשון נוצר חיבור טוב בינו לבין המאמן עודד קוטר, שביסס את חוליית הקישור על שרון ועל עדן שמיר. בעונה שעברה החליטה הנהלת עירוני קרית שמונה להנחית לחוליית הקישור קשר אחורי ניגרי, ג'וש צ'יאנדד, שנוכחותו באה במידה רבה על שרון, הצטיינותו בכל העונות הקודמות והערך המוסף בצד החברתי שהוא הביא לאורך השנים, לא עמדו לו כנקודת זכות. משחקן הרכב קבוע הפך לשחקן ספסל, שממעט לקבל דקות. שרון המשיך להתאמן בצורה מקצועית, המשיך להיות חבר טוב ולא החצין את תחושותיו. לא הרבה יודעים, אך גם הרהורי פרישה עלו, אלא שהיו מי שדאגו לתמוך בשרון ולהניא אותו מהחלטה כזו. למרות התחושה הלא נעימה, שרון התגלה בגדולתו. צ'יאנדד זכה ליחס חברי משרון, שלא אחת דאג לו לארוחות, לחברה ואפילו לבילוים משותפים. בהחלט לא התנהגות טבעית של כדורגלן שנגזל ממנו מקומו. במאמר מוסגר ארשה לעצמי לבקר שוב את הסוגיה הזו, שלטעמי לא הוסיפה כבוד להתנהלות המועדון – ששמו הוא שם נרדף לבית חם ואוהב. לא מכובד ולא לעניין להביא שחקן זר על חשבונו של שחקן מצטיין ומסור, על אחת כמה וכמה שלשחקני קרית שמונה אין אלטרנטיבות מקצועיות אחרות בטווח גאוגרפי קרוב. על אחת כמה וכמה, כשמדובר בשחקן זר שלא המשיך לשרת את המועדון. בראיה כוללת שרון מסתכל על הדברים בפרספקטיבה רחבה: "זאת הייתה העונה הכי קשה שהייתה לי עד היום מכל שנותיי במועדון, וזאת השנה הראשונה בעצם שישבתי בספסל באופן ממושך. עם זאת, זו הייתה העונה הזאת רק חישלה אותי ונתנה לי כלים להמשיך בהרבה יותר כוח ורצון להשתפר ולהוכיח שזאת הייתה טעות ושרק למדתי מהשנה הזאת ושהיא לא עצרה את ההתקדמות שלי".

 

 שניים שהיוו עוגן בקישור האחורי. ענבר שרון ועדן שמיר.
 שניים שהיוו עוגן בקישור האחורי. ענבר שרון ועדן שמיר.
 

העבודה הנמרצת והרוח החיובית ששרון הפגין באימונים ובמשחקים בהם שותף לא היו לשווא. ענבר שרון חזר העונה להיות שחקן מפתח בקבוצה של סאלח חסארמה. המצוקה שיש לקבוצה במרכז ההגנה הביאה את חסארמה, שבעברו היה קשר אחורי מצטיין שהוסט לבלם, לעשות את אותו הדבר עם ענבר שרון, שמתאים את עצמו לדרישות המקצועיות של המאמן: "העונה נפתחה הרבה יותר טוב מבחינתי. עד כה, אני מקבל קרדיט גדול ואמון זה עוזר לי מבחינת הביטחון. עמדת הבלם זה תפקיד שנכנסתי אליו השנה, למרות שלא שיחקתי בעמדה זו הרבה, אבל גם מצד שני אני לא יודע בדיוק איפה התפקיד המקורי שלי. מבחינתי, הקבוצה מעל לכל, היכן שיגידו לי לשחק אני אשחק. העונה נפתחה בצורה לא רעה, למרות שהיינו צריכים לזכות לפחות בעוד 4 נקודות, אבל בינתיים אנחנו מתחברים לאט לאט, כי זו קבוצה שנבנתה כמעט מחדש. יש לי הרגשה טובה בנוגע לעונה הזו. אנחנו לא מדברים על אליפות, אבל גם לא על תחתית".

 

אופטימי בנוגע לעונה הקרובה. ענבר שרון וקבוצת הנוער.
אופטימי בנוגע לעונה הקרובה. ענבר שרון וקבוצת הנוער.
 

ענבר שרון מגיע מבית ספורטיבי במיוחד. אביו, ליאור - חבר קבוצת ריצה גליל עליון, אחיו ניצן - כדורגלן בקבוצת נערים א', האחות הקטנה נועה היא אתלטית מצטיינת. את כולם אירחנו בפינות המצטיינים שלנו, וע"י הקלקה על שמם תוכלו להגיע לראיונות שערכנו עימם. האם הגר היא זו שדואגת שהספורטאים שלה יגיעו לאימונים ולצד התחרותי ברמה אידיאלית. איך נראה סופ"ש טיפוסי בבית משפחת שרון? ענבר מצייר את התמונה: "אבא הולך לרוץ עם נועה בבוקר, אני וניצן במשחקים, זה אומר שגם יום שישי אצלנו כולם הולכים לישון מוקדם כל הזמן סביב הספורט. זה המקום להודות להוריי על התמיכה ועל המסירות למעננו. כמובן שמגיעה גם הערכה גדולה לחברתי, מיתר דוארי, שתומכת, מפרגנת ואוהבת ללא גבולות". ואם בצד המשפחתי-הספורטיבי עסקינן, הרי שהוא מסתעף לכיוונים נוספים. בן הדוד של אמו של ענבר הוא עמיר (פיצי) אבלס - כדוגלן קבוצת הבוגרים של הפועל עפולה, שהוא חבר קרוב של ענבר וניצן שרון. זה המקום לציין את המאמנת הצמודה של ענבר, סבתו, רות אבלס – אחת מהספורטאיות הישראליות הבכירות בענף התעמלות המכשירים. לרות אבלס רזומה מרשים שכולל השתתפות באולימפיאדת רומא 1960, באליפות העולם בפראג ב-1962, במקביל להיות תשע שנים ברציפות אלופת ישראל. סבתו של ענבר עורכת לו אימוני כושר, והיא גם מהווה עבורו מודל לחיקו, כפי שהוא מספר: "סבתא שלי היא מקור ההשארה שלי. היא מספרת לי על ההישגים שלה ודברים שהיא הגיעה אליהם, וזה נותן לך מוטיבציה לעבוד קשה בשביל להגיע לרמות שהיא הגיעה גם אם זה לא אותו ענף ספורט. היא מאמנת אותי בחדר כושר ונותנת לי כל הזמן טיפים והערות ועוזרת לי להתקדם כמה שיותר". עוד נגיעה קטנה בצד המשפחתי היא אחיו המאומץ של ענבר, סהר חן, אותו אימצה משפחת שרון משך ארבע שנים, מרגע שהצטרף לקבוצת נערים א' של קרית שמונה ועד למעברו לקבוצת הנוער של נצרת עילית. משפחת שרון שימשה כמשפחת אומנה לסהר חן. ענבר שרון מספר על הקשר בין הצדדים כיום, אחרי שחן עזב את בית המשפחה: "הקשר שלנו ושלי בכלל עם סהר מאז שהוא עזב ממשיך וימשיך לעד. כל המשפחה עדיין מדברת ונפגשת איתו. הוא מגיע לביקורים. זה לא משהו שעובר ושוכחים. בכל זאת, זה מישהו שחי איתך בבית 4 שנים, והיה אח לכל דבר. ברור שעכשיו מאז שהוא עזב אז הקשר פחות הדוק, אבל הקשר הוא חזק ותמיד ישאר כזה".

 

משפחה ספורטיבית ולבבית. משפחת שרון בהרכב מלא יחד עם סהר חן.
משפחה ספורטיבית ולבבית. משפחת שרון בהרכב מלא יחד עם סהר חן.
 

חוזרים לצד המקצועי. ענבר שרון, שכבר זוכה להתאמן עם קבוצת הבוגרים, מסמן מטרות לעתיד: את העונה האחרונה שלי בנוער אני מקווה שבסיומה אם לא לפני לעלות כבר סופית לבוגרים אני מתאמן איתם כמעט בקביעות ויש כבר הרגשה של שייכות גם חברתית וגם מקצועית. זה המקום להודות לצוות המקצועי ולשחקנים, שתמיד נותנים הרגשה טובה ונעימה. אני שמח שאני שייך למועדון עם אנשים כל כך חמים, שבראשו עומד אדם משכמו ומעלה כמו איזי שירצקי – שמפגין אכפתיות וחום לכולם. לנו, במחלקת הנוער, זה מרגיש מצוין שיש למועדון בעלים שמאוד קשור ומחובר למחלקה, ולא רק הקבוצה הבוגרת מעסיקה אותו".

 

האוהדת השרופה ביותר שלו. ענבר שרון וחברתו, מיתר דוארי.
האוהדת השרופה ביותר שלו. ענבר שרון וחברתו, מיתר דוארי.

בחירתו של ענבר שרון לתואר "ספורטאי השנה" מזכה אותו בפרסים מתנת מפרסמינו: מסעדת הפוקצ'ה והיוגורטיה של "יוג'צה" ממתחם גן הצפון, מועדון הכושר "בי אקטיב" בקרית שמונה, קאנטרי קלאב הגושרים, סטודיו TRX HIT של מורן שלום במתחם "נופית חרמון", מרכז קנדה במטולה, מרכז הספורט "אלתרמנס" בצומת כח, "אנימל קלאב" – חנות החיות של קרית שמונה, "הפיראט האדום" – חנות הצעצועים של קרית שמונה.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital