זקוקים לחנות מחשבים איכותית עם שירות התקנות מקצועי ואמין? פתרונות מחשוב וסלולר לבית ולמשרד. LP מחשבים לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

הקבוצה מעל הכל

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
17.09.14

למעלה מ-20 שנה שעבור ליאור דדון, האורח שלנו בפינת "הכר את הספורטאי", קבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון היא חלק מרכזי בחייו. הוא נוסע אחריה ברחבי הארץ, מפגין נוכחות ביציעי כפר בלום. גם לקבוצת הכדורגל של קרית שמונה שמור מקום של כבוד בליבו.

קבוצת הכדורסל של הפועל גליל עליון ידעה הרבה תמורות בשני העשורים האחרונים. הקבוצה כבר הייתה על האולימפוס אחרי הזכייה באליפות, ולפני מספר שנים נפלה לתהומות הנשייה של ליגה ב' אחרי המעבר לגלבוע. הרבה אנשים היו והתחלפו בשנים האלה בהנהלה, בצוותים המקצועיים ובסגל השחקנים, אפילו אוהדים התחלפו עם השנים. מעט מאוד שמרו על הזדהות אדוקה עם הקבוצה לאורך כל השנים הללו, אחד מיחידי הסגולה הוא ליאור דדון, בן 27, בן ראש פינה פינה במקור, שמתגורר בשנה האחרונה בקרית שמונה. דדון, שעובד למחייתו כאיש מכירות ברשת למכירת מוצרי חשמל, הוא אוהד מושבע, האחרון שאפשר לומר עליו "אוהד הצלחות". היה שם כילד קטן שראה את קבוצתו זוכה באליפות ההיסטורית בשנת 1993 וזוכה בשני גביעי מדינה בשנות ה-90, והוא גם חלק אינטגרלי ממסע התקומה שלה. הוא אמנם לא עולה על הפרקט לשחק, וגם לא נותן הוראות מהקווים, אבל הוא מקפיד להגיע לכל משחק ביתי ולמשחקי חוץ רבים, כולל כאלה במרכז הארץ. דדון תורם את חלקו בניסיונות לגייס ספונסרים לקבוצה. הכל בשקט ובצנעה למען הקבוצה שהוא כל כך אוהב והוא מסביר: "הפועל גליל עליון זה דרך חיים. זו קבוצה שאני אוהד אותה מאז שאני זוכר את עצמי. את האהבה הנחיל לי אבי ז"ל, שמעון, שהיה מאבטח במשחק ובמהלך השנים גם תרם מכספו להנהלה. אבא הדביק את כל המשפחה. הייתי מגיע למשחקים יחד איתו, עם אחי ואחותי. גם אמי הייתה חזק בעניינים. בתור נער הברזתי לא פעם משיעורים כדי לנסוע למשחקי חוץ, הייתי חלק מהקומץ שלא יושב לרגע ורק מעודד, זה דבר שהוא חלק אינטגרלי מהחיים שלי".

 

הכדורסל חלק בלתי נפרד מחייו. ליאור דדון.
הכדורסל חלק בלתי נפרד מחייו. ליאור דדון.

 

ירידתה של הקבוצה לליגות הנמוכות ובנייתה מחדש לא גרמה לליאור דדון לראות את סוף דרכה. דדון מסביר כיצד הצליח ומצליח לשמור על אופטימיות: "ברור שהירידה לליגה ב' לא הייתה נתפסת, אחרי כל כך הרבה שנים שהיינו בטופ של הכדורסל, שכמעט כל הגדולים בכדורסל הישראלי עברו כאן. בהתחלה עוד מצאתי את עצמי נוסע לגן נר, מנסה להתחבר לקבוצה החדשה כביכול, אבל עם הזמן אתה מבין שגלבוע זה גלבוע וגליל עליון זה גליל עליון. אין קשר בין הצדדים. באותה תקופה שיחקתי בהפועל ראש פינה, והמשחק הראשון של הקבוצה באותה עונה היה מול גליל עליון. עבורי זו הייתה חוויה עם משמעות כפולה: מצד אחד פעם ראשונה לשחק במקדש הכדורסל של כפר בלום, אבל מצד שני לשחק מול הקבוצה שאני אוהד, כשהיא בעמדה הכי נחותה שלה. בהחלט צבט בלב, אבל כשהרבה אנשים כבר לא האמינו שתהיה תקומה, אני כן האמנתי. האזור הזה חי ונושם כדורסל, ידעתי והאמנתי שלא יתנו למפעל חיים כזה לקרוס. היו הרבה רגעים לא קלים, אבל תמיד האמנתי ואני עדיין מאמין, שהקבוצה הזו תחזור לליגה הגבוהה ותחזור להיות קבוצה מובילה. יש אנשים טובים שמנווטים אותה, עובדים ימים כלילות בשביל שתהיה המשכיות ושתהיה התקדמות".

 

גליל עליון זה בדם. הקעקוע שעל גבו של דדון לא מותיר ספק.
גליל עליון זה בדם. הקעקוע שעל גבו של דדון לא מותיר ספק.

 


אז איך אוהד שראה את קבוצתו זוכה בתארים ומשחקת מול קבוצות אירופאיות בכירות, מצליח להסתגל למציאות של השנים האחרונות? דדון מסביר: "כמובן שיש כמיהה לראות את הקבוצה משחזרת את הימים הגדולים שלה, וכמו שאמרתי – אני מאמין שזה יקרה. עם זאת, בשביל שזה יקרה, אוהדי הכדורסל צריכים לתמוך בקבוצה ולהיות מאחוריה. חשוב לשדר עוצמה, להראות שיש כאן אווירת כדורסל שתקרוץ לספונסרים ומשקיעים להגיע. אני באופן אישי לא רואה פחיתות כבוד שאנחנו בליגה הלאומית. מדובר בליגה מאוד תחרותית, עם הרבה ישראלים צעירים ורעבים, הרבה חבר'ה מוכשרים שיש להם גם מקום בליגת העל. בקבוצה שלנו יש ביטוי לחבר'ה מקומיים, זה עוזר להזדהות, שזה דבר מאוד חשוב לקבוצה שמחוברת לקהילה כמו הפועל גליל עליון. הדוגמא הכי טובה זה הילדים שהגיעו בשתי העונות האחרונות מקיבוץ מחניים, בשביל לראות את הנציג שלהם – שי זלץ. מבחינתי, שאני רואה חבר'ה מקומיים, שאני רואה שהקבוצה מצליחה לקדם שחקנים לליגת העל – כמו ווילי וורקמן ושי זלץ, עזרה ליהודי כמו וורקמן לעשות עליה ובעקבותיה גם אחותו עלתה ארצה, אז אני כן מוצא משמעות גם אם לא מדובר בליגת העל. יש הרבה דברים טובים שהקבוצה הזו אחראית להם".

 

גם בלאומית מוצא עם מה להזדהות. ליאור דדון.
גם בלאומית מוצא עם מה להזדהות. ליאור דדון.

 

רגע לפני שהעונה מתחילה, וכמה חודשים אחרי שהסתיימה, דדון משתף אותנו בתחושתיו מהעונה שהייתה ולקראת זו שתהיה: "העונה שעברה הייתה עונה מהנה, אבל קצת אכזרי שסיימנו אותה מוקדם בגלל שני הפסדים ברבע גמר הפלייאוף. היינו שווים יותר מזה, אבל לא נורא. בסך הכל הכללי היו הרבה משחקים מרתקים, הצלחנו לנצח בגביע את נתניה מליגת העל וכמעט לנצח את הפועל ירושלים, הרבה שחקנים התקדמו בעונה הזו. אני מאוד מקווה שגם בעונה הבאה נוכל ליהנות מקבוצה אטרקטיבית. על פניו, נראה שיש לנו סגל ישראלי טוב. אני מקווה שגם עם הזרים והמתאזרח יהיה בינגו כמו בעונה שעברה. אני סומך בעיניים עצומות על הצוות המקצועי שלנו, בראשות זיו ברתנא וגלעד ערמון, שעובדים בסטנדרטים שמאפיינים מאמני קבוצות בליגת העל. אני מאמין שתהיה עונה טובה ושלקהל יהיו סיבות להגיע".

 

פטריוט אמיתי של האזור ושל המדינה. ליאור דדון עם דגל המדינה.
פטריוט אמיתי של האזור ושל המדינה. ליאור דדון עם דגל המדינה.

 

כתושב האזור, ליאור דדון מביע הזדהות גם עם קבוצת הכדורגל של עירוני קרית שמונה. הוא אמנם לא מגדיר את עצמו כאוהד שרוף, אבל בהחלט נראה ביציעים מעת לעת ומייחל להצלחתה: "אני אוהד של הקבוצה עוד מהימים שהיא שיחקה בליגה א'. אני לא מגיע לכל משחק, אבל מגיע מפעם לפעם. אני מכיר חלק מהשחקנים שלי, שמגיעים לרכוש בחנות שאני עובד. יש חבר'ה טובים, אני מתחבר לצורת הניהול וכמובן שזו הקבוצה של האזור שלנו. אני שמח שנוצר איחוד בין גליל עליון לקרית שמונה, ורוצה לקוות שזה יביא למשחקי הכדורסל אוהדים מקרית שמונה. בעבר היו הרבה אוהדים מהקריה ואני מקווה שכך יהיה החל מהעונה הבאה. תקוותי היא שגם קבוצת הכדורגל תזכה באוהדים מהכדורסל. סך הכל אלה הקבוצה שמייצגות את האזור שלנו, וכולנו צריכים להיות מאחוריהן".

כמו כל המרואיינים בפינה זו, גם את ליאור דדון תוכלו להכיר מזוויות נוספות בפרק האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול כאוהד בכל הזמנים: "אליפות ב-92/93. אושר עילאי, חוויה לכל החיים".

רגע ספורטיבי מאכזב בכל הזמנים: "הפסד בגמר סל מול מכבי ת"א".

רגע ספורטיבי גדול בעונה שעברה: "הניצחון על נתניה. עונה שניה ברציפות שאנחנו היינו הסינדרלה הגדולה של מחזור הגביע".

רגע ספורטיבי מאכזב בעונה שעברה: "ההפסד להפועל ירושלים בגביע. הובלנו בהפרש דו-ספרתי, היה ריח של הפתעה באוויר, אבל בסוף ירדנו עם מחמאות".

כדורסלן גלילי ישראלי אהוב בכל הזמנים: "אבישי גורדון. אישיות, נשמה טובה, סמל אמיתי. אני כל כך שמח שהוא חזר לשורות הקבוצה, מדובר בנכס גדול לכדורסל הגלילי".

כדורסלן גלילי זר אהוב בכל הזמנים: "מארק דיוויס. הוא אמנם שיחק כאן עונה אחת אחרי שהוא שיחק באן.בי.איי, אבל הוא נתן כאן עונה אחת שנזכור להרבה שנים"

כדורגלן אהוב בקרית שמונה: "אופיר מזרחי. כדורגלן מוכשר מאוד, שאני מאוד מסמפט גם ברמה האישית. אין לי ספק שכשהוא יחזור מהפציעה הוא יביא הרבה דברים טובים למגרש".

הגליל העליון כאזור מגורים בשבילי: "גן עדן עלי אדמות. אני אומר את זה כאחד שהספיק לגור גם במרכז הארץ וחזר לכאן בריצה".

החלום הספורטיבי הגדול: "עוד אליפות עם גליל ועם קרית שמונה, שם דבר באירופה".
שיר אהוב – "ג-ל-י-ל עליון, ג-ל-י-ל עליון..."

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital