עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
DA-Vision
view counter

הכר את הספורטאי

יוסי אלמקייס הגברה ותאורה
view counter
ינקי אילן שלומי שלטים בע"מ - מפעל לייצור כל סוגי השלטים, הדפסות דיגיטליות ותמונות קנבס
view counter
יין בעיר קריית שמונה - הקנייה הכי טובה בעיר
view counter
מגזין אופניים - האתר השיתופי המוביל לרוכבים
view counter
פיורינה ספא מן הטבע - הגושרים מלון בטבע
view counter
פיצה קמפינו
view counter
דף חלק - החנות הגדולה בצפון לציוד בי"ס וציוד משרדי
view counter
אנימל קריית שמונה - חנות ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
פיצה בכפר - שאר ישוב
view counter
LP מחשבים - לאנשים שבאמת אוהבים מחשבים
view counter
דור אלון גז גליל עליון - אספקת פתרונות גז
view counter
מאמו - מוצרי תינוקות
view counter
המרכז לטניס בישראל סניף קרית שמונה
view counter
Shay Dekel Store - סטודיו לעיצוב ותפירה בהתאמה אישית
view counter
סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter
כלים לרגע קריית שמונה - השכרת ומכירת כל כלי העבודה
view counter

הכר את הספורטאי - עמרם אלמלם

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
21.12.11

 
והפעם עושים כבוד לעמרם אלמלם, שמוביל להצלחה גדולה את מועדון הכדורסל של הפועל טבריה. אלמלם שמנהל ב- 20 השנים האחרונות את המועדון, ומשמש כמנהל מדור הספורט של עיריית טבריה ב- 8 השנים האחרונות, מספר: "זו זכות גדולה בשבילי לכהן בתפקידים שהעשייה שלהם היא במידה רבה קשורה בילדים ונוער".
 
למרות שאין לה ייצוג בליגות הגבוהות בכדורגל וכדורסל, שמה של העיר טבריה יצא למרחקים בהקשרים ספורטיביים הודות לספורטאים מצטיינים בני העיר (במיוחד בכדורגל) שהביאו הרבה כבוד וגאווה לעיר. אחרי שהענקנו במה לכמה מהם, הגיעה העת להציג בפניכם את עמרם אלמלם (53), מנהל מדור הספורט בעירייה במשך 8 השנים האחרונות ומשמש כמנהל מועדון הכדורסל של הפועל טבריה. במסגרת פעילותו בעירייה אלמלם אחראי על פעילות ליגות למקומות עבודה, ליגת קט רגל לילדים (450 משתתפים), ותכנית "זוזו" (בתי ספר יסודיים) מטעם בתי הספר. במסגרת תפקידו כמנהל מועדון הכדורסל של הפועל טבריה, שמונה 5 קבוצות ליגה, החל מגיל הקט-סל ועד הבוגרים, בנוסף לכ- 60 ילדים שנוטלים חלק בפעילות בית הספר לכדורסל.

 


עמרם אלמלם על הצלחת קבוצת הבוגרים בליגה הארצית בכדורסל:
"אני שמח שהצלחנו להתחזק בשחקנים שיחד עם הצוות המקומי לוקחים את המועדון למעלה"

 
לדבריו של עמרם אלמלם, האהבה לילדים ונוער היא "הדלק" שלו: "העבודה שלי מתחילה בבוקר ונגמרת קרוב לשעה 11 בלילה. את העבודה בכדורסל אני עושה בהתנדבות מלאה ובכיף גדול. זו זכות גדולה בשבילי לכהן בתפקידים שהעשייה שלהם היא במידה רבה קשורה בילדים ונוער. אני רואה בספורט חלק מחינוך. הספורט נותן מסגרת להרבה ילדים ובני נוער, ויש לא מעט שהספורט מציל אותם מסביבה לא טובה, ומעניק להם בית חם במציאות חיים לא פשוטה. נכון שבסופו של דבר לא כולם הופכים להיות ספורטאים גדולים, אבל כשאני רואה בוגרים שלנו שמצליחים בלימודים גבוהים, עושים שירות צבאי ביחידות מובחרות, מתפרנסים ממקצועות יוקרתיים, אין דבר שממלא אותי יותר. אני חושב שככל שהרשויות ידחפו את הילדים והנוער לעסוק בספורט, זה יהיה רווח גדול של החברה שלנו, שתהיה פחות שמנה, יותר בריאה, יותר מחונכת ועם יותר עניין בחיים".

לתפקידו במועדון הכדורסל של הפועל טבריה, הגיע עמרם אלמלם לאחר התפרקותה של מכבי טבריה, שבשיאה שיחקה בליגה השניה בכדורסל (אז לאומית ב'), ומנתה מחלקת נוער שבה שיחקה קבוצת נוער בליגה הבכירה: "מכבי טבריה קרסה בגלל טעויות ניהול. נקראתי ע"י מנדי ירדן (יו"ר הפועל טבריה כיום), כדי להמשיך באיזושהי דרך את פעילות הכדורסל בעיר. בשלב ראשון, הקמנו קבוצת בוגרים של הפועל בליגה ב', 4 קבוצות במחלקת הנוער ועוד של אליצור, שלאחר מכן התמזגו בתוך מחלקת הנוער של הפועל. עם הזמן בנינו את עצמנו, הגענו עד הליגה הארצית, ירדנו והנה העונה חזרנו. אני שמח שקבוצת הבוגרים עושה חיל. השאיפות שלנו היו צנועות לאור העובדה שנערכנו להתמודדות בליגה א'. אני שמח שהצלחנו להתחזק בשחקנים שיחד עם הצוות המקומי לוקחים את המועדון למעלה. אנחנו נושמים אוויר פסגות וטוב לנו, לא חושבים כרגע יותר מדי רחוק, באים ליהנות מכדורסל משוחרר מלחצים. אין ספק שלשגיא רטנר, שהוא גם המנהל המקצועי של המחלקה, מגיעות תשבחות. מעולם לא נתקלתי באדם כל כך צנוע בכדורסל. הוא איש כדורסל מבריק שיגיע רחוק. אני שמח שזכינו בשירותיו. הוא אבי ההצלחה העונה".


 


עמרם אלמלם (עומד משמאל) עם קבוצת הקט-סל של הפועל טבריה והמאמן ניס פלח בעונת 2011/12

 
הפרויקט הבא שאלמלם עמל עליו הוא כדוסל הבנות: "בתחילת העונה התפרקה קבוצת הנשים שלנו, ואני מאוד מצטער על כך. הייתה לנו קבוצה שאמנם לא שיחקה בליגה גבוהה, אבל קבוצה של נשים שבאו נטו מאהבה. עייפות החומר היא שהכריעה, הקבוצה הורכבה ברובה מנשים בנות 40 פלוס. יש לנו כרגע פיילוט מוצלח בבית הספר "נופרים" והשאיפה שלנו היא להגביר את המודעות לכדורסל גם אצל הבנות, מתוך מטרה לפתוח גם את הבנות לענף".
 
אלמלם מביע הערכה גדולה בנושא זה לשכנים מהגליל העליון, ממועדון הכדורגל של עירוני קרית שמונה: "אני שמח בשבילם שהם זכו באדם יקר כמו איזי שירצקי, ואני רק יכול לקוות שיהיו עוד אנשי עסקים טובים כמוהו, שייקחו ערים ואזורים פריפריאליים ויסייעו להם להגיע לקדמת הבמה, גם ברמת הבוגרים וגם ברמת מחלקת הנוער. זו תרומה אדירה לקהילה. להחזיק מחלקת נוער באיזורים פריפריאליים זו משימה קשה. אתן לך דוגמא מאצלנו: "אנו גובים משחקני ליגה 1,800 שקלים בשנה, משחקני בית ספר 1,500 שקלים. אנחנו מספקים להם כדור, אימונית, מדי משחק, תיק, בקבוק, מגיני זיעה. זה עוד לפני שדיברנו על עלות העסקת מאמן ואחזקת אולם. המחירים שאנחנו גובים נמוכים בהשוואה להרבה מקומות, ועדיין יש אנשים שמתקשים לעמוד בסכומים האלה, בגלל מציאות כלכלית מורכבת. בלי העירייה ועזרה של כמה אנשי עסקים יקרים כאן שנרתמים למען הספורט, אין סיכוי שהיינו יכולים לעשות את זה. הכדורסל מעניק במה גם לילדים שבאים מבתים מסורתיים, אין התנגשות בין זמני האימונים והמשחקים וקדושת השבת, ובעיר מסורתית כמו טבריה זה יתרון גדול. אני מקווה שגם העיר שלנו תזכה באיש עסקים דוגמת שירצקי שיסייע לקחת את הספורט קדימה ויעניק לילדים ובני הנוער יותר אפשרויות. לצערי, רוב האנשים שנכנסים לספורט רוצים חשיפה גדולה ומידיית. אני מקווה שמה שעושה שירצקי יגרה אנשים טובים ללכת בדרכו".

 


עמרם אלמלם בין שני בניו, מפרגן לשגיא רטנר: "מעולם לא נתקלתי באדם כל כך צנוע בכדורסל.
הוא איש כדורסל מבריק שיגיע רחוק. אני שמח שזכינו בשירותיו. הוא אבי ההצלחה העונה".


 
 
וכעת, למשחק האסוציאציות, שיסייע לכם להכיר את אלמלם ולהתוודע אודותיו מזוויות נוספות.
 
רגע ספורטיבי גדול: "העליה לליגה הארצית לפני 6 שנים".
 
רגע ספורטיבי מאכזב: "עונה קודם הפסדנו את העליה במשחק מול קרית מוצקין מסל משוגע שספגנו עם הבאזר. ללא ספק מאכזב ועצוב".
 
כדורסלן אהוד: "בועז ינאי, האחד והיחיד. באותה עונה שפספסנו עלייה, שיחק אצלנו האיש והאגדה בועז (בוזי) ינאי, שהוא אחד מגדולי הכדורסלנים שלנו, שזכינו שגם יאמן כאן. מי שראה את האכזבה והתדהמה שעטפה את ינאי אחרי המשחק, הבין למה מדובר באחד הווינרים הגדולים של הכדורסל הישראלי. אנשים כמוהו הם דמות מופת לספורט ולחברה, חשוב שהם אלה שיחנכו את הדורות הבאים".
 
חלום ספורטיבי גדול: "לראות בליגת העל שלנו את הפועל טבריה מצליחה, כשלפחות 5-6 שחקנים טבריינים שותפים להצלחה".
 
ענפי ספורט שהנך אוהב: "כדורגל וכדורסל".
 
כדורגלן אהוב: "יוסי בניון. דוגמא מצוינת לילד שגדל בפריפריה, בבית לא עשיר, הגיע רחוק מאוד ולא שכח מאין בא, ולא שכח לשמור על צניעות".
 
טבריה בשבילי: "כל החיים. העיר שלא אנטוש לעולם בעד שום הון שבעולם. אחת הערים היפות בארץ, אם לא היפה שבהן. עיר חמה ומשפחתית".
 
אישיות נערצת: "מנחם בגין. ללא ספק ראש הממשלה הטוב ביותר שהיה כאן, סמל למופת ולצנעה. לצערי, לא זכינו למנהיגים כמוהו".
 
תחביבים: "ספורט, ציור ואומנויות שונות".
 
מוטו: "צנעה היא הדבר החשוב בחיים. כולנו בשר ודם, כולנו נצטרך לפנות יום אחד את מקומנו בעולם, אז אל לנו להתהדר בנוצות לא לנו ולהתנשא על אחרים".

 


עמרם אלמלם: "צנעה היא הדבר החשוב בחיים"

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

כבוד גדול

אישיות נערצת אשר תורמת המון. מגיע לו הרבה הערכה על הזמן והתרומה הענקית שלו לספורט ולחינוך בטבריה. ישר כוח.

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital