השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
כל המשקאות עליהם אתם רק חולמים במבחר עצום ובמחירים ממש נמוכים. כולם זורמים ליין בעיר קריית שמונה!
view counter
DA-Vision
view counter

הכר את הספורטאי - גל בר-זיו

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
26.10.11

בדיוק ביום ההולדת החמישי לאתר "גליל עולה", מצאנו לנכון לעשות כבוד למייסד האתר גל בר-זיו, מאמן ספורט ממרכז הארץ, שהוביל לפריצת דרך ברמת הסיקור של הספורט המקומי.
 
לאט לאט, מבלי להרגיש במלוא העוצמה את תחושת הזמן, אנו מוצאים עצמנו חוגגים 5 שנים להיווסדו של אתר "גליל עולה". לרגל המאורע המשמח והמרגש, אין ראוי מגל בר-זיו, מייסד האתר, האיש שהרבה בזכותו לספורטאי האיזור יש בית משלהם באינטרנט. כמו כותב שורות אלה, גם גל בר-זיו מתגורר באיזור השרון, ברמת השרון. אם מישהו היה צריך עוד הוכחה שהספורט בצפון אהוד גם על תושבי השרון ומרכז הארץ, אז אין ספק שגל בר-זיו מספק אותה ובגדול.

 


גל בר-זיו - הקטפן הגאה של נבחרת תל חי בכדורסל

 
סיפור האהבה של גל בר-זיו, בן 31, עם הספורט בגליל העליון החל בשנת 2004, כשהחל את לימודי החינוך ללקויי למידה במכללת "תל חי". בר-זיו, תל אביבי במקור, שהכיר בסדנא למודעות עצמית את ינאי שחם, שותפו בהמשך הדרך בתפעול האתר והבעלים של האתר בשנתיים האחרונות, החליט להתמקם בקיבוץ דן – כור מחצבתו של שחם. בר-זיו, שעבר בגיל 18 קורס מדריכים ומאמני כדורסל במכון וינגייט, החליט במקביל ללימודיו בתל חי, לשלב גם אימון כדורסל. אחרי שנה של אימון ילדים במטולה ואחרי שנה נוספת של אימון ילדים ביסוד המעלה, העביר את המשך הפעילות לבית הספר "סל הצפון" של זיו ברתנא.

 


גל בר-זיו בדנק במשחק ראווה בכדורסל בין ותיקי מכללת תל חי לקבוצה של עונת 2009/10

 
בשנת 2006 הגיע הפרק התקשורתי של בר-זיו, כשהקים את אתר "גליל עולה": "בכל מקום חדש שאליו אני מגיע, אני אוהב לחדש ולעשות דברים שלא היו קודם. כשהגעתי לצפון הרבה דברים לא היו, מכללת תל חי הייתה עם פעילות קטנה יותר, בית ספר לכדורסל לא היה, גם תקשורת שנותנת במה לענפי הספורט השונים בגילאים הצעירים במיוחד לא הייתה. החלטתי לעשות מעשה. אחי הצעיר (אור) סייע לי להקים את האתר. באותה תקופה הכרתי את חיים אוחיון, שהיה הבעלים של הפועל גליל עליון בליגת העל (היום גלבוע/גליל), והוא סייע לנו מתחילת הדרך ובהמשך מוניתי ע"י לאחראי קשרי קהילה של הקבוצה, שזה היה תפקיד שמצאתי בו סיפוק רב".

 


נבחרת תל חי המיתולוגית עושה כבוד לאסף טוג בחתונתו עם בחירת ליבו אביבה
מימין: זהר אסטמקר, גל בר-זיו, יורב מנטל, אסף טוג, יוסי קובה ואושרי שלגי

 
בר-זיו על כברת הדרך שעבר האתר: "בהתחלה האתר תיפקד כמעין אתר בית של קבוצת הבוגרים ומחלקת הנוער של הפועל גליל עליון כדורסל. במשך הזמן הפעילות גדלה, עוד ועוד ענפים הצטרפו ומצאו בית אתר. שיתוף הפעולה והעזרה של התקשורת המקומית, של יוסי ראוך, חיים אוחיון, סייעו מאוד לאתר לקום. צירפתי את ינאי שחם לאתר כשהרגשתי קצת בודד. ידעתי שאפשר יהיה לסמוך על ינאי. בתחילת הדרך דאגנו לחלק כרטיסי ביקור ולייחצן בכל מיני דרכים את האתר, כדי שידעו על קיומו. לפני שנתיים וחצי, כשחזרתי למרכז הארץ, הפיקוד עבר לינאי ואני שמח שהוא הצליח ליצור המשכיות והתקדמות בסיקור ובחשיפה לענף".

 


גל בר-זיו, אבי הלר, ג'ורג' פאיט ואושרי שלגי מייצגים את נבחרת תל חי בטורניר דן בכדורסל 2007

 
את התקופה בצפון מסכם בר-זיו בחיוך גדול: "זו היתה תקופה מדהימה שבה הכרתי המון חברים ואנשים מקסימים. את הצפון עזבתי מפני שאני רוצה להתפתח מבחינה ספורטיבית בעיסוקיי כמאמן, ובאיזור המרכז יש יותר אפשרויות. אני מרבה לבקר בצפון, מאוד נהנה בכל פעם מחדש, ולצפון תמיד תישאר אצלי פינה חמה בלב".
 
בשנתיים האחרונות משמש בר-זיו כרכז ספורט בחברת "מגוונים", המשמש כחברה עירונית לספורט מטעם עיריית רמת השרון. במקביל, בר-זיו משמש כמאמן ספורט ללקויי למידה. בר-זיו על פעילותו: "אני נהנה מאוד מהעיסוק והעשייה הספורטיבית. במסגרת החוגים שאני מעביר, אני משלב חוג ספורטיבי ייחודי שמשלב משחקי כדור, התעמלות ופעילויות ספורטיביות מגוונות. לאחרונה הקמתי אתר שנקרא גל ספורט – האתר נותן מידע אודות הפעילויות שאני מעביר, ומציג גם מאמרים ומידע שימושי להורים לילדים לקויי למידה".

 


זיו ברתנא ואחותו ליאת מעניקים מתנת פרידה לגל בר-זיו
על תרומתו הגדולה לקידום בית הספר לכדורסל "סל הצפון", באירוע הפרידה של גל מהצפון

עכשיו, לפינת האסוציאציות בה ניתן לכם הזדמנות להכיר את גל בר-זיו מזוויות נוספות.

רגע הספורטיבי השמח בתקופה בגליל: 1. הרגע שבו חיים אוחיון מינה אותי לתפקיד של אחראי קשרי קהילה באלטשולר שחם גליל עליון. זה היה תפקיד שרציתי הרבה זמן ומאוד שמחתי לקבל אוו. 2. להיות קפטן נבחרת תל חי בכדורסל. זה נשמע קצת מוזר, אבל תמיד חלמתי להיות קפטן בקבוצת כדורסל.
 
הרגע הספורטיבי העצוב בתקופה בגליל: "באופן כללי לא היו רגעים עצובים. הייתה לי תקופה נפלאה ושמחה בגליל. ההחלטה לעזוב את הצפון ולעזוב למרכז היתה קשה ומורכבת עבורי. הקונפליקט בין האהבה העצומה שלי לחיים בצפון לבין הרצון להתפתח ולהתקדם בתחום שאני אוהב היה לי ממש קשה.

 


אחת האהבות הגדולות שלו בצפון - הלגונה בנחל הדן

קיבוץ דן, המקום שבו גרת רוב שהותך בגליל, בשבילך": "כמעט כמו בית שני עבורי. אני מגיע הרבה לצפון ומאוד אוהב את האנשים, האווירה וכמובן את הנוף. אני תמיד מתארח אצל ינאי ומאוד נהנה. זו הזדמנות להודות לינאי ולמשפחתו על האירוח הנפלא שהם מעניקים לי בכל פעם שאני מגיע לצפון".

החלום הספורטיבי הגדול כאוהד: "לראות את נבחרת ישראל בכדורסל אלופת אירופה ואת שחר פאר לוקחת גרנד -סלאם. אשמח לראות גם את ליאור אליהו ב- NBA, אני מאוד מאמין בו".

 


ינאי שחם ויוסי ראוך מודים לגל בר-זיו על תרומתו לקידום הספורט בצפון, באירוע הפרידה שלו מהצפון

החלום הספורטיבי הגדול כאיש מקצוע: "להיות בעמדה משפיע בכדורסל הישראלי. זה אומר לעמוד בראש אגודה גדולה, תפקיד מפתח באיגוד הכדורסל..."

ענפי ספורט אהובים: "כדורסל, טניס, כדורגל".


 

 גל בר-זיו
חובב גדול של טניס – גל בר-זיו בטורניר הטניס של קיבוץ דן 2008

 
תחביבים: "ים, טיולים בארץ ובחו"ל, אימון ילדים בספורט וכמובן לשחק כדורסל".
 
הסיבות הכי טובות להשקיע בספורט בגליל לדעתך: "החומר האנושי. רק מי שגר במרכז ועבר לצפון יודע אילו אנשים איכותיים יש בגליל העליון. מקום מדהים עם אוירה נפלאה, חינוך נפלא ובעיקר ציונות. מי שאוהב את המדינה, נטול אינטרסים אישיים ורוצה לקדם את הספורט – זה בדיוק המקום.
 
מוטו/ משפט מחץ: "כשאתה עושה משהו מתוך אהבה אמיתית – יש סיכוי גדול שתצליח".

 


גל בר-זיו מככב בסרטון לכבוד סיכום עונת 2007/8 בספורט בגליל העליון
צילום ועריכה: אבי הלר

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

מרגש - גל יחסר לנו בצפון

אני מאמין שהוא עוד יחזור ובגדול! יש לו חלק גדול בקידום הספורט בצפון. אוהבים אותך!

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital