השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
מדרסי העטלף
view counter

הכר את הספורטאי - אבנר ישראלי

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
02.01.12

 
אבנר ישראלי, או כפי שמכנים אותו כדורסלני קבוצת הנוער של גליל עליון – "האבא של הקבוצה", משתף אותנו באהבה הספורטיבית הגדולה. רגע לפני גמר התיכונים, הוא משתף אותנו בתחושות ומגלה מה עלול לקרות לשפם המפורסם במקרה של ניצחון.
 
הכדורסל בגליל העליון בשנותיו הרבות התברך במנהלים מסורים. יצחק קוניאל ז"ל עשה זאת שנים רבות במחלקת הנוער של הפועל גליל עליון, עמית גל (ייבדל לחיים ארוכים) המנהל המסור של גלבוע/גליל עשה זאת שנים רבות בקבוצת הבוגרים, אבנר ישראלי מכפר בלום עושה בשנים האחרונות את עבודתו עם קבוצות הנוער מכל הלב ובהתנדבות מלאה, נטולת אינטרסים. בעצם בעלת אינטרס אחד: לעשות כל מה שאפשר לרווחת השחקנים.
 
 
 

 מנהל - אבנר ישראלי
אבנר ישראלי. נותן מהלב והנשמה

  
 
 
את אבנר ישראלי, חבר קיבוץ כפר בלום, רבים מכירים מהקשר עם הכדורסל, אך הדרך הספורטיבית של ישראלי התחילה לפני עשרות שנים, כששיחק כמגן שמאלי בקבוצת הכדורגל של הפועל כפר בלום. ישראלי נזכר בתקופה ההיא בערגה: "זו הייתה ההצגה הכי טובה באיזור, כי זו בעצם הייתה הקבוצה היחידה. היו מגיעים לכאן מכל האיזור ברגל וגם על סוסים כדי לראות משחקים, למרות שלא היינו בליגה הבכירה. הקבוצה הזו הייתה ספינת הדגל של ההתיישבות העובדת, היו בה נציגים לא רק מכפר בלום, אלא מהרבה קיבוצים, כמו רמי גליק ואלי שמיר מכפר גלעדי, איציק קנר מדפנה ועוד.
 
 
 


אבנר ישראלי (שני מימין בשורה התחתונה) בקבוצת הפועל כפר בלום בכדורגל

 
 
 
הקשר עם הכדורגל נשמר גם היום, אם כי במינון נמוך יותר. ישראלי הוא נציגה בצפון של חברת "דשא נוי", הדואגת לתחזוקת מגרשים. ישראלי אמון על העבודה במגרשי האימונים והאצטדיון של קרית שמונה, והוא מפרגן להצלחת הקבוצה: "אני מפרגן להם ובגדול. נעשית שם עבודה מצוינת, מדובר בקבוצה שמביאה המון כבוד וגאווה לעיר. אני שמח שבקבוצה משתלבים הרבה מבני האיזור, בהם גם נציגי קיבוצים דוגמת אדריאן רוצ'ט מנאות מרדכי, וכמובן הנציג של כפר בלום – דני עמוס השוער המצוין שמביא לנו הרבה כבוד. אני מאחל להם להמשיך להצליח".
 
במשך השנים התחבר ישראלי לעשייה בכדורסל. כמי שגר בכפר בלום, בו שוכן האולם המיתולוגי של הפועל גליל עליון, מדובר בחיבור טבעי. זה החל באהדה והמשיך לעשייה כמנהל בקבוצות הנערים והנוער. ישראלי על סיפור האהבה: "בתקופה שיצחק קוניאל ז"ל חלה, נתבקשתי להחליפו בתפקיד ונעניתי ברצון. הייתה תקופה שיצחק חזר לתפקד בצורה טובה יותר והוא ביקש לחזור לתפקיד, זזתי הצידה. לאחר מותו נתבקשתי לקחת את התפקיד על עצמי, כמובן שלא סירבתי. אני נהנה מכל רגע בתפקיד, נהנה לעבוד עם הנערים המקסימים שלנו, שהקשר איתם הוא סוג של קשר משפחתי. הם באים לבקר בביתי, אנחנו מדברים הרבה, שומרים על קשר טוב. אין אחד מהחבר'ה שעבדתי איתם שאני יכול להגיד לך שלא נהניתי לעבוד איתו. אני שמח שבשנים שאני עם הקבוצה היא זכתה באליפות הליגה לנוער ובאליפות התיכונים, זו הייתה חוויה גדולה ומרגשת עבורי".

 


אבנר ישראלי, זיו ברתנא, נעם כהן ודגנית אנג׳וני עם גביע אליפות התיכונית בשנה שעברה

 
ישראלי שבע רצון מהשתלבותם של שחקני נוער מקבוצתו הקודמת בקבוצת הבוגרים: "אני שמח מאוד לראות שחקנים שלנו כמו בר מאור ויניב שטראוס ושחקנים נוספים משתלבים בבוגרים. אני שמח שהקבוצה הבוגרת חזרה להיות מזוהה עם הגליל העליון. 13 מתוך 15 שחקנים הם בוגרי מחלקת הנוער שלנו, הם חבר'ה שגדלו כאן. גם הקהל מתחיל להתחבר לקבוצה ומגיע ממשחק למשחק בכמויות גדולות יותר".
 
לטענתו של אבנר ישראלי, קבוצה בליגת העל אינה קוסמת לו: "לשחק בליגת העל בלי צביון מקומי אין בזה שום תכלית. צפיתי במשחק של גלבוע/גליל מול מכבי תל אביב, ראיתי כל כך הרבה זרים על המגרש, אין שייכות לקבוצה, זה לא מה שהייתי רוצה לראות אצלנו. אני מעדיף קבוצה בליגה הלאומית עם בסיס של שחקני בית, מאשר קבוצה נטולת זהות בליגת העל".
 
ביום רביעי תתמודד קבוצת תיכון "עמק החולה", המורכבת משחקני קבוצת הנוער של גליל עליון, במשחק גמר הליגה מול "היובל" הרצליה. ישראלי שבע רצון מהרוח שבקבוצה: "העונה סבלנו מלא מעט נתוני פתיחה ומצבים שנכפו עלינו. את הקבוצה עזבו שחקנים משמעותיים בהצלחה של העונה שעברה, נשארו בה ארבעה שחקנים ששלושה מהם לא הרבו לשחק בעונה שעברה. בנוסף, אנחנו סובלים ממחסור בשחקנים גבוהים, איבדנו אחרי השלב המוקדם את רועי עמור שעבר ניתוח אפנדציט ואת נדב הראל ששבר את היד, ועם כל זה החבר'ה ניצחו בצורה משכנעת בהתמודדויות הכפולות את "כצנלסון" כפר סבא ואת "הגימנסיה הריאלית" ראשון לציון, וניצחו את "הריאלי העברי" חיפה בחצי הגמר. מדובר בחבר'ה מגובשים, חבר'ה שעובדים על המגרש, חבר'ה חרוצים. בתחילת השבוע נסענו לאימון בירושלים לקראת המשחק. החבר'ה קמו ב- 07:00, אכלו ארוחת בוקר ב- 08:00, נסעו לירושלים, התאמנו, חזרו לכאן כעבור 12 שעות מרגע שהם יצאו, בלי שום תלונות. יש כאן חבר'ה עם רוח לחימה ואמונה גלילית".
 
בן קדושים, אחד מהשחקנים הבולטים בקבוצה, לא שוכח להביע את הערכתו: "אבנר הוא האבא של הקבוצה הוא עוזר לנו בכל דבר, עם זה בהכנת אוכל למשחקים, להביא לנו את הבגדים, הוא מלווה אותנו למשחקים ואת הכל הוא עושה באהבה גדולה. כולם אוהבים אותו מאוד ושמחים שהוא המנהל קבוצה שלנו".
 
 
 


כולם הם בניו. אבנר ישראלי (עומד ראשון מימין) וקבוצת הנוער הפועל גליל עליון בכדורסל בעונת 2011/12

  
 
 
ישראלי מודע ליריבה ביום רביעי, אך הוא אופטימי בנוגע לסיכויי הזכייה: "עד היום אף קבוצה לא זכתה פעמיים ברצף, ולחבר'ה שלנו יש את הרצון לעשות את זה. אנחנו נשחק מול קבוצה שמוכרת לנו, קבוצה שיש לנו עימה קשרים מצוינים. העונה הפסדנו רק משחק אחד, ובמשחק הזה אני לא הייתי ונסע עם הקבוצה נהג אחר. ביום רביעי גם אני וגם הנהג הקבוע ניסע עם הקבוצה, ככה שיש לי סיבות להיות אופטימי...".
 
במקרה של ניצחון, לחבורה של זיו ברתנא יש תכניות שקשורות ישירות לאבנר ישראלי: "בעונה שעברה החבר'ה אמרו שאם נזכה באליפות התיכונים, הם ידאגו לגלח לי את השפם. איכשהו הצלחתי לחמוק מהם. אני לא בטוח שמהשחקנים של העונה אני אצליח לחמוק במקרה כזה, אבל תן לי לנצח, ואנחנו כבר נמצא את הדרך להסתדר בינינו...".

זיו ברתנא, מאמן הנוער של הגליל, מסכם את בצורה היפה ביותר: "אבנר ישראלי, האבא של קבוצת הנוער, שייך לדור שנעלם. הדור של האנשים המיוחדים שנותנים מכל הלב ובלי לבקש דבר. הנוכחות, העזרה והחיבור של אבנר עם בני הנוער הצעירים הוא גורם מאוד משמעותי בחיי היומיום של הקבוצה. הנוכחות שלו מוסיפה מימד נוסף ונותנת לשחקנים עוד אדם עם ניסיון חיים איתו הם יכולים לדבר ובו הם יכולים להתייעץ. העזרה של אבנר קיימת בכל הרבדים של הקבוצה, החל בנוכחות באימונים, ממשיך בהכנת סנדוויצ'ים לשחקנים, בלדאוג לשחקנים לבגדי המשחק וכשצריך גם להסיע את הילדים על חשבון הזמן והכסף שלו אחרי ולפני האימון. השחקנים שמרגישים איתו יותר נוח, ובעיקר אלו הגרים באקדמית הספורטאים, גם מגיעים לביתו מפעם לפעם לארוחת ערב או צפייה במשחק כדורסל או כדורגל. אני אנצל את הבמה להודות לאבנר פעם נוספת על תרומתו לקבוצה שלנו ועל העזרה הגדולה שהוא נותן לי בכל פעם שיש צורך".

 

 אבנר ישראלי
אבנר ישראלי מבסוט עם המדליה לאחר הזכיה באליפות המדינה לנוער בעונת 2009/10

 
 
וכעת, לפינת האסוציאציות, שתסיע לכם להתוודע לצדדים נוספים באישיות של ישראלי.
 
רגע ספורטיבי גדול כאוהד: "האליפות של הגליל בשנת 93 וכל מילה מיותרת".
 
רגע ספורטיבי גדול כמנהל: "הזכייה באליפות עם הנוער לפני שנתיים. מכבי הגיעו למשחק והתרברבו, וקיבלו הוכחה שמשחק קבוצתי נחוש יכול לעשות את ההבדל. אחרי המשחק קיבלנו טלפון מעמית גל, שהזמין אותנו בשמו של חיים אוחיון למסעדה בעפולה, לשם הגיעו גם שחקני הבוגרים של גלבוע/גליל. חיים אוחיון שילם על הארוחה, עמית גל לקח את הצלחת וביקש מהשחקנים אליפות – עונה אחרי זה הם הביאו לו גם צלחת".
 
רגע ספורטיבי מאכזב: "כשהפסדנו בעונה שעברה בגמר הגביע למכבי תל אביב. החבר'ה הגיעו נחושים ורצו מאוד, אבל פשוט דברים לא הלכו. כאב לי לראות את הכאב שלהם".
 
חלום ספורטיבי גדול:
"שקבוצת הבוגרים שלנו תגיע להצלחות בלבל גבוה, תוך התבססות על בוגרי מחלקת הנוער ובני האיזור".
 
ספורטאים אהובים: "יש הרבה. יש שניים מיוחדים ובהם אתמקד: אנדרו קנדי – היה שחקן גדול, אדם משכמו ומעלה. סטיב מאלוביק ז"ל, היה אדם מקסים ואפילו הזמין אותי לחתונה שלו, וזה היה ששיחק בהרצליה. חבל שהוא נקטף בהיותו צעיר".

 


אבנר ישראלי ונוער הפועל גליל עליון חוגגים את אליפות המדיה בעונת 2009/10

 
כפר בלום בשבילי: "בית חם במובן המלא של המילה. המרכז של העמק מבחינה ספורטיבית".
 
ענפי ספורט נוספים: "אתלטיקה".
 
עיסוק ספורטיבי: "הליכה. משתדל כל יום לצעוד כמה קילומטרים כדי לשמור על בריאות תקינה".
 
תחביבים: "עבודה בגינה, טיולים בטבע, הימצאות במרחבי הטבע. כל דבר שקשור בהנאה שאפשר לספוג מהטבע".
 
מאחל לעצמי: "בריאות ושאוכל להמשיך לתת מעצמי למען הכדורסלנים הצעירים שלנו".

 


אבנר ישראלי וצלחת האליפות של נוער לאומית גליל עליון בעונת 2009/10

אפשרויות לתצוגת תגובות

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".
לאחר בחירה באפשרות התצוגה הרצויה, יש ללחוץ על "שמור הגדרות".

מספר 1 יישר כוח. אבנר אתה גדול!

מספר 1 יישר כוח. אבנר אתה גדול!

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital