זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter
זו סנטר קלאב קריית שמונה - מועדון של חיות
view counter
מגוון מבצעים והנחות במיוחד לגולשי וספורטאי גליל עולה. סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

הכר את הספורטאית - שני לוי

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
08.05.12

 
שני לוי, כדורסלנית בנות השרון והתאומה של..., שצמחה גם היא במחלקת הנשים של הפועל גליל עליון, חוגגת אליפות ומשתפת אותנו בתחושות של הזכייה באליפות, הקשר המיוחד עם התאומה נופר ובסיכום ביניים של עונה ותקופה מרתקת מחוץ לגליל.
 
ההצלחה הגדולה של קבוצת הנשים של הפועל גליל עליון בכדורסל, הביאה אותנו במהלך העונה גם אל היציעים, כי אנו מאמינים שהאוהדים והאוהדות הם חלק בלתי נפרד מההצלחה. אז אחרי צמד "המרימיות" מדפנה, רייט וקוניאל, יש לנו הכבוד לארח אוהדת לא רגילה, אוהדת שהיא גם שחקנית פעילה – שני לוי (23), כדורסלנית קבוצת בנות השרון, תוצר מוצלח של מחלקת הנשים של הפועל גליל עליון, התאומה של שחקנית הנשמה נופר, שאחרי עונה מוצלחת על הפרקט, חגגה ביציע את האליפות של קבוצת הנשים של הגליל העליון.

 


שני לוי והסוסה סטורם

 
מסלול ההתפתחות של שני לוי בכדורסל, בהחלט לא היה מסלול שגרתי ואידיאלי, כפי שהיא מתארת: "שיחקתי בגליל שנה אחת בכיתה ו' אצל זיו ברתנא, בקבוצת הקט-סל בקיבוץ שמיר. בכיתה ז', אחרי ניסיון לא כל כך טוב בקבוצת הנערות, נופר ואני לא חיכינו לסיום העונה והחלטנו לפרוש. אני פניתי לעסוק ולהדריך בתחום רכיבה על סוסים, נופר פנתה למוזיקה. בכיתה י' קיבלנו שתינו טלפון מאוהד יתום שאמר לנו שהוא מתכנן לחדש את פעילות קבוצת הנערות ושאל אותנו אם אנחנו רוצות להצטרף, הגענו לכמה אימונים, ונופר מייד השתכנעה ורצתה להמשיך, בעוד שאני לא הייתי בטוחה ולכן לא המשכתי. אחרי כמה חודשים, כשראיתי את המשחקים של נופר וכמה היא נהנית החלטתי גם אני לעשות "קאמבק". החזרה הגדולה של שני לוי לפרקט, שתה הדים לא רק בגליל: "באותה שנה גם התקבלתי לנבחרת הקדטיות ומשם כדורסל כבר הפך להיות חלק מרכזי בחיים שלי. בתור ילידת שמיר למדתי בתיכון עינות ירדן למרות גיחה קצרה לתיכון הר וגיא עקב הכדורסל, אבל לא הצלחתי להתאקלם ובסוף חזרתי הביתה לעינות ירדן".

 


חזרה לשחק כדורסל בכיתה י', ומאז לא הפסיקה. שני לוי

 
כשמדברים על שני לוי, אי אפשר להתעלם מהקשר החזק עם האחות התאומה, נופר, כדורסלנית קבוצת הנשים של גליל עליון. שני על הקשר של התאומות לכדורסל: "החיבור שלי ושל נופר לכדורסל תמיד נראה לי נורא טבעי, זה חלק מהדברים היפים של לגדול בקיבוץ. מאז שהיינו קטנות אבא תלה לנו סל מחוץ לבית, נראה לי שבעיקר כדי שנוציא מרץ ונתרכז בלזרוק כדור לסל ולא אחת על השנייה, וגם תמיד היינו משחקות עם הבנים בקיבוץ, בין אם באולם או בסל השכונתי. נראה לי שהעובדה שגם אבא עסק בכדורסל, וכשאמא שלנו התחילה ללמוד סיעוד הוא היה לוקח אותנו לאולם כדי להרחיק אותנו מהבית קצת כדי שיהיה לאמא שקט ללמוד, תרמה לעניין. אני חושבת שכדורסל הוא קשר בלתי נפרד ביני לבין נופר כי אנחנו יכולות לדבר אחת עם השנייה על דברים שקשורים בכדורסל שאנשים אחרים פשוט לא יכולים להבין והיא מאוד תומכת בי ובאה לראות אותי במשחקים, בין אם זה בכל רחבי הארץ ובין אם זה באליפויות אירופה שהיו לי בחו"ל, ואני מאוד מעריכה את זה. כמובן שגם אני מאוד נהנית לבוא לראות אותה משחקת ולתמוך בה".

 


שני לוי במבצע הגנתי. "קשה להתרגל לעובדה שאין יותר חדר אוכל ושאני צריכה לדאוג לאוכל בעצמי"

 
בגיל 18 שוב עמדה הקריירה של שני לוי בצומת דרכים, אם כי הפעם העניין היה משמעותי במיוחד:  "כשסיימתי את כיתה י"ב, הייתי צריכה לקבל החלטה קשה ולעזוב את הגליל לטובת קבוצה בליגה העל – א.ס. רמת השרון. המעבר היה מאוד קשה, בתור קיבוצניקית מהגליל היה לי מאוד קשה לעבור לעיר וגם לעזוב בית וחממה כמו שהקבוצה בגליל הייתה לי זה מאוד קשה ועד היום אני מתגעגעת. לרגע לא הפסקתי לעקוב אחרי הקבוצה ולבוא למשחקים, כי הגליל היה  ותמיד יהיה חלק גדול ממני. מאז שעזבתי שיחקתי שנתיים ברמת השרון, אחר כך שנה אחת בירושלים בליגת העל ולאחר מכן עוד שנתיים בבנות השרון. לעזוב את הבית באמת היה אחד הדברים הכי קשים שהייתי צריכה להתמודד איתם אבל הבנתי שכדי להמשיך להתקדם ולנסות למצות את עצמי זהו צעד שאני חייבת לעשות. אין ספק שלא הייתי מצליחה לעבור את הקושי הגדול הזה ללא המשפחה המדהימה שלי. היו לי הרבה קשיים בהתאקלמות של המעבר למרכז. בין אם זה המרחק הרב מהמשפחה והחברים או להתרגל לעובדה שאין יותר חדר אוכל ושאני צריכה לדאוג לאוכל בעצמי. אני חושבת שלקח לי בסביבות שנה-שנתיים להתאקלם אבל עד היום אני לא מרגישה שייכות למרכז ותמיד אם מישהו שואל אותי איפה אני גרה אני עונה קיבוץ שמיר".

 


האחיות שני ונופיר לי. "מאז שהיינו קטנות אבא תלה לנו סל מחוץ לבית ותמיד היינו משחקות עם הבנים בקיבוץ"

 
העונה האחרונה הייתה מאוד מגוונות ומוצלחת בחייה של שני לוי: "התחלתי ללמוד השנה תואר ראשון במנהל עסקים. במרכז האקדמי רופין, שנמצא בעמק חפר כאשר אני משלבת זאת עם הכדורסל. מבחינה אישית הייתה לי עונה טובה, שגם הובילה לזימוני לנבחרת, אבל הייתה עונה מאוד קשה מבחינה קבוצתית למרות שבסופו של דבר, בעקבות שביתת השחקניות הישראליות לפני תחילת העונה, החליטו ראשי העיר ברעננה והרצליה שמממנים במידה רבה את פעילות הקבוצה, שלמרות שבכל הליגה ישחקו עם 4 אמריקאיות על המגרש, בקבוצה שלנו ניתן יהיה לשתף 3 בלבד בו זמנית על המגרש, מה שגרם למתיחות רבה בקבוצה שלנו. למרות הכל סיימנו במקום השישי לפני הרבה קבוצות של 4 אמריקאיות ואני חושבת שעישנו הישג טוב מאוד. הזימון לנבחרת הבוגרות הוא בעצם הגשמת חלום. בימים הקרובים מתחילים האימונים הרשמיים של הנבחרת ואני מקווה להמשיך אותו ולהצליח להתברג לתוך הסגל הסופי".

 


שני לוי באימון באולם הבר וגיא:י "קשה לי לתאר את תחושות האושר והגאווה אחרי ההישג של הבנות מהגליל"

 
הזכייה של קבוצת הנשים של גליל עליון, כמובן לא הותירה את שני לוי אדישה: "קשה לי לתאר את תחושות האושר והגאווה אחרי ההישג של הבנות מהגליל. כמו שאמרתי, לרגע לא הפסקתי לעקוב, להתעניין ולהגיע למשחקים כי הגליל תמיד היה חלק גדול ממני ותמיד גם יהיה. אני באמת רוצה מפה לברך אותן ולהגיד להן כל הכבוד, הן הביאו הרבה גאווה לגליל שהגיע אחרי הרבה עבודה קשה והיה פשוט כיף לראות אותן משחקות. בטח שהאמנתי שזה יקרה. יש בגליל קבוצה מצויינת עם שחקניות מוכשרות כשמעל הכל בולטת החברות בין השחקניות שזה מה שאני חושבת שמייחד אותן מכל הקבוצות האחרות".

 


שני לוי במדי נבחרת ישראל: "יש הרבה שחקניות מוכשרות בגליל שמסוגלות להשתלב בליגת העל"

 
כשחקנית וותיקה בליגה הבכירה, לשני לוי מספר עצות לקבוצה, אם וכאשר תשחק בעונה הבאה בליגת העל: "אין ספק שלהשתלב בליגת העל זהו אתגר מאוד גדול ורציני ואני חושבת שבגליל יהיו צריכים לעשות הרבה חושבים והתאמות כדי לראות איך עושים את זה, אבל אני גם מאוד מאמינה שיש הרבה שחקניות מוכשרות בגליל שמסוגלות להשתלב בליגת העל, ושזהו גם עניין מאוד חשוב למען דור ההמשך כדי שלשחקניות הצעירות והמוכשרות שגדלות שם יהיה לאן לשאוף, ומקום להמשיך בו אחרי גיל נערות ולא יצטרכו לנדוד למקומות אחרים כמוני. למרות זאת, זהו לא תהליך פשוט ודרוש סבלנות ואורך רוח. אני אשמח מאוד לראות את הקבוצה מצליחה בליגת העל".

 


ההורים הגאים ג'ורג'י ועינת עם ארבעת הבנות לתפארת קיבוץ שמיר
מימין: נופר, שני, ג'ורג'י, עינת, עפרי ונוי

 
ועכשיו, לשאלון האסוציאציות שיסייע לכם להתוודע לעוד צדדים באישיותה של שני לוי.

רגע ספורטיבי גדול: "הזכייה של אליצור רמלה בגביע היורוקאפ".
 
רגע ספורטיבי מאכזב: "ההחלטה לשלב בליגת העל לנשים 4 זרות בו זמנית על המגרש".
 
חלום ספורטיבי גדול: "החלום שלי הוא להשתלב בסגל הסופי של נבחרת ישראל".
 
כדורסלנית ישראלית אהודה: "נופר לוי. לא צריך להסביר מדוע, נכון ?".

 


"אנחנו יכולות לדבר אחת עם השנייה על דברים שקשורים בכדורסל שאנשים אחרים פשוט לא יכולים להבין"

 
כדורסלן ישראלי אהוד: "מאיר טפירו".
 
ענפי ספורט נוספים: "רכיבה על סוסים".
 
קיבוץ שמיר בשבילי: "בית, משפחה, המקום שאליו אני מרגישה שייכת ותמיד אליו מחכה לחזור".
 
תחביבים: "לנקות ולהאכיל את הסוסה שלי, לראות טלוויזיה, לטייל".
 
מוטו: "מה שבא בקלות הולך בקלות".

 


שני לוי: "החלום שלי הוא להשתלב בסגל הסופי של נבחרת ישראל"

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital