גוף חטוב ומעוצב ב- 20 דקות אימון פעם בשבוע! הצטרפו לעשרות מתאמנים שכבר רואים תוצאות! EMS PLUS ראש פינה
view counter
זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter
זה הזמן לגלות עולם ומלואו בעבור חיות המחמד שלכם. אביזרים, ציוד ומכירת דגים, תוכים וארנבים. צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים.
view counter

חדשות מהגליל והגולן

איב מוסרי פילאטיס - סטודיו לפילאטיס מכשירים
view counter
צדק חייתי - מזון וציוד לבעלי חיים במחירים מפתיעים
view counter
די ג'יי אילון ישראל
view counter
וויקסר - פיתוח ובניית אתרים לעסקים, יזמים, עצמאים
view counter
קובי הדרכה וציוד ספורט
view counter
EMS Plus ראש פינה - סטודיו אימוני כושר בשיטה מהפכנית
view counter
שווארמה יוסף אקספרס קריית שמונה
view counter
מילגה קריית שמונה
view counter
דור אלון גז גליל עליון - אספקת פתרונות גז
view counter
טקיאר מזגנים - מערכות מיזוג וקירור אויר מתקדמות
view counter
המרכז לטניס בישראל סניף קרית שמונה
view counter
Dr. Cell - מעבדה סלולרית לתיקון טלפונים סלולריים וסמארטפונים וחנות אביזרים
view counter
Sweat Box קריית שמונה - אימון פונקציונאלי במתחם כושר חדשני בגליל העליון
view counter
בר בשר - אטליז גורמה ומעדנייה בצומת הגומא
view counter
בי אקטיב - ביגוד ספורט מקצועי
view counter
סופר פארם ביג קרית שמונה
view counter

גם לציניות יש גבול...

מאת: 
ישראל ויזר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
03.11.07
אפשר היה לא להתייחס ולדלג מעל גבב המילים בכל הפליירים והחוברות שמנפיקה לנו הגברת דורית אלמליח, אלמלא דברי הרהב המשונים שגובלים בעלבון לאינטליגנציה של תושבי האזור.
ואתייחס לשתי נקודות שצדו את עייני העייפות מרב מלים ריקות.
 
התייחסות ראשונה היא לכל החוברת המהודרת "הירוקה" - חזון ומעשה, תכנית העבודה של דורית אלמליח לגליל העליון - הרי מי שקורא את החוברת יכול לחשוב שבאמת יש כאן איזו אמירה חדשה ואיזה חזון מלהיב... אז רק אפשר להפנות מבט אל התכנית האסטרטגית של המועצה האזורית שלא נקראת "התכנית של אהרון ולנסי" אלה זו התכנית האסטרטגית לגליל העליון "מבט לעתיד"  ושלה שותפים חברים מהאזור שעברו תהליך מורכב וארוך לקידום כל אותם תכניות מעשיות שנמצאות בשלבי תכנון ובשלבי ביצוע. המעניין, המרתק והמרגש הוא, שכל התכניות של המועצה בתהליך האסטרטגי המוצע, נהגו יחד עם תושבים מכל תחומי העשייה ונרקמו באין ספור ישיבות ותהליכי למידה.
 
ואילו כאן מסתבר מציעה לנו דורית "משהו בלתי רגיל"... חזון שאף אחד לא חשב עליו לפניה, ואת כל אלו היא הגתה לבדה כנראה, ממש אשת פעלים וכנראה גם סופרמנית, ללא צוותי חשיבה... ללא יועצים... הכול נהגה במוחה הפורה במיוחד ודבר מהכתוב בכלל לא דומה ולא מתקרב לדברים שכבר ממילא נעשים... נו באמת... אני שואל אתכם אנשים יקרים זה רציני??????? כדאי לכם באמת קוראים יקרים לצאת ולבדוק לשאול ולברר מה נעשה, אילו תכניות קיימות, אילו תכניות מתבצעות... יש על כך תיעוד ויש סיכומי ישיבות ויש כל חומר שכל מי שלא מוכן להסתפק בסיסמאות יכול לקבל.
התייחסות שנייה שלי והיא באמת על דבר שלא הייתי נזעק ומדבר עליו אלמלא זה באמת עלבון צורב לכל אדם, שקצת אבל קצת מכיר את האזור והמערכות הפועלות בו. המדובר בכיתוב הבא: "דורית אלמליח מנהיגה, מחדשת ופורצת דרך בחינוך, בקהילה, וכו'..."
הייתי נורא רוצה שמי מחסידיה של דורית או דורית עצמה תצביע על איזה "פריצת דרך חינוכית" שנעשתה על ידה????????
על איזה פריצת דרך מדובר כאן... כן, כבר שמעתי תירוץ שהכוונה לא למעשים שהיא עשתה אלא למעשים שהיא תעשה בעתיד... כלומר בעתיד היא תפרוץ דרך בחינוך... מעניין... איזה דרך בדיוק היא רוצה לפרוץ לחינוך רדיקלי? למעשים שהוגי החינוך טרם שמעו עליהם? אז בחוברת יש התייחסות לחינוך ואם זו פריצת הדרך שלה, אז כאיש חינוך אני מבקש... מתחנן... דורית יקרה השאירי את החינוך בידי אנשי חינוך!!!
בפרק על החינוך מספרת לנו אשת החינוך שאנחנו המועצה היחידה שבתי הספר שלה הם עדיין עצמאיים וזה גורם להרבה כאב ראש... אז נכון שיש ויכוח ויש אנשים שרוצים להשיל מעליהם את האחריות לחינוך ולהפקידה בידי פקידי מועצה... אני לא!! אני מעוניין כל עוד נוכל להמשיך ולהיאבק על חינוך עצמאי. על בתי ספר שלא יהיו כפופים לשום אינסטנציה ביורוקרטית, מספיק יש לנו את משרד החינוך.
הכפפת בתי הספר למועצה האזורית משמעה: חיסול בתי הספר הקטנים ואי מתן תשובה לאוכלוסיות שמחפשות אלטרנטיבה לקיים, כי למה לגוף כמו מועצה להסתבך עם בתי ספר קטנים עם תשלומי הורים וכיו"ב. המסקנה היא שבתי הספר כפופים למועצה יעסקו בעיקר בסטנדרטיזציה של החינוך ובספירה סטטיסטית של הזכאויות לבגרות ולזה יקרא חינוך.
 
האם ידעתם שיש קבוצה לא קטנה של הורים שמחפשים כל הזמן אלטרנטיבות למערכות החינוך הקיימות גם בבתי הספר היסודיים? אז יש. אפשר להתעדכן. הכפפת בתי ספר למועצה תמנע מאותם הורים כל אפשרות להגשים את חזון החינוך האלטרנטיבי לילדיהם... בבקשה לבדוק מה קורה במועצות בהם בתי הספר הם בשליטת המועצה האזורית ...
צר לי שהרביתי גם אני במילים רבות... אבל לאור אותן נקודות שהעליתי והן מלמדות אותי על שיקולים מאד צרים ולא עניינים של רצון פשוט, לגיטימי ללא ספק, של אדם להתקדם בחייו ולזכות במשרה רמה, אבל באמת... לא על חשבון השכל הישר... ובבקשה לא באמירות ריקות...

 

ישראל ויזר
להבות הבשן

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital