השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter
עדיין לא הגעתם לחנות החיות שלנו? אצלנו תגלו עולם ומלואו עבור בעלי החיים שלכם. אנימל ק"ש - ציוד ומזון לחיות מחמד
view counter
השכרת ומכירת במות הרמה, מלגזות וגנרטורים. רום צפון - פתרונות הרמה ושינוע
view counter

אחות מהחבר'ה

מאת: 
אורי שמיר
בשם: 
גליל עולה
תאריך: 
23.11.13

תאי בן אהרון, אחותה התאומה של מיה – כדורסלנית קבוצת הנשים של הפועל גליל עליון, הפכה בשתי העונות האחרונות לחלק בלתי נפרד מהוויה של מחלקת הנשים. היא באה בעקבות האחות ונשבתה בקסם של המרקם החברתי-משפחתי. אנו שמחים לארחה בפינת "הכר את הספורטאית".

במחלקת הנשים של הפועל גליל עליון בכדורסל ישנו דבר שספק אם תמצאו בהרבה קבוצות – רוח התנדבות ומסירות מדהימה מצידן של נשים שחיות ונושמות את קבוצת הנשים ומחלקת הנערות, ואין הן נושאות תפקיד מוגדר. המדובר בעמית חן (קיבוץ דפנה) – שמלווה את קבוצת הנשים לכל מקום בארץ, ונמצאת בכל משחק ביתי של הקבוצות הצעירות, בשילה צל-ציון (מרום גולן) – האמא של חן, שמתעדת כל צעד של קבוצת הנשים ובמשחקי הבית של הקבוצות הצעירות. אז אחרי שאירחנו בפינה זו את שילה צל-ציון, ועד שנצליח לשכנע את עמית חן, הנחבאת אל הכלים, להתראיין בפינה זו, אנו שמחים לארח את תאי בן אהרון – בת 18 מראש פינה, תלמידת כתה י"ב במגמת תקשורת ופיזיקה בתיכון "הר וגיא", האחות התאומה של מיה – כדורסלנית קבוצת הנשים.

 


הצטרפה למשפחה החמה של קבוצת הנשים של הגליל העליון בעקבות האחות התאומה. תאי בן אהרון

תאי בן אהרון, שבילדותה שיחקה כדורסל בחוגים במסגרת בית הספר והמתנ"ס המקומי בראש פינה, הצטרפה למשפחה החמה בעקבות האחות התאומה והאהובה, אותה היא משתדלת ללוות בכל צעד. הרצון לתמוך במיה מהר מאוד התמזג לחיבור מדהים עם קבוצת הנשים, כפי שמתארת מנהלת הקבוצה עינת קורן"לאורך כל הדרך שלנו הדגשנו שקבוצת הכדורסל שלנו היא הרבה מעבר לכדורסל. ההצטרפות של תאי למשפחה שלנו הייתה טבעית. תאי התחברה מהר מאוד לבנות והיא חברה טובה של רבות מהן, כמו כן היא מאחורי הקלעים ותמיד עוזרת לנו בכל מה שאנחנו צריכים וזאת ההזדמנות להודות לה על כך. תאי אמנם לא פיתחה קריירה בתחום הכדורסל אבל כפי שאתם כבר יודעים מהשאלונים של הבנות היא ה'זמרת' של הקבוצה ואני מאחלת לה הצלחה רבה בתחום זה".
 

 


מי זו מי ? האחיות בן אהרון (תאי משמאל) עם הטניסאית שירלי גרינברג

 

את האהבה לספורט, כפי שמעידה תאי בן אהרון, ספגו התאומות בבית במנות גדושות: "ההורים שלנו מאוד תמכו בכך שנעסוק בספורט. אמא שלי עוסקת בספורט על בסיס יומי, וגם אנחנו מגיל צעיר נותבנו לעבר הספורט. בבית הספר היסודי וגם בנבחרת של "הר וגיא" שיחקתי, בין לבין גם שיחקתי קצת טניס, אבל הבנתי באיזשהו שלב שכדורסל לא הצד החזק שלי. מיה לקחה את העניינים ברצינות גדולה, השקיעה המון, זוכה לתמיכה גדולה מכולנו, אנחנו מאוד מקווים שהיא תצליח לשלב כדורסל עם השירות הצבאי".
 

 


מזהים ? האחיות בן אהרון (תאי משמאל) במשחק תפקידים בפורים. במרכז: לין גרינברג (התאומה של שירלי)

 

באופן טבעי ניתן לקשר את החיבור שבין תאי בן אהרון לקבוצת הנשים בדמותה של מיה, אך תאי מבהירה שהיא קודם כל אוהדת של הקבוצה לא פחות מאשר אוהדת של מיה: "כמובן שאני מאוד רוצה בהצלחתה של אחותי היקרה, אבל זה לא בא על חשבון הרצון שלי שהקבוצה תצליח. נסעתי עם הקבוצה למשחקים שמראש ידעתי שמיה לא תשחק הרבה – כמו שהיה השבוע בחדרה. היו מקרים שמיה אמרה לי שאין צורך שאגיע ועדיף שאשב ללמוד בבית, אבל אני לא מוותרת בקלות. יש שבועות שאני רואה את עידן ביר ואת עינת קורן יותר מאמא שלי. יש כאן קבוצה מדהימה, עם בנות מדהימות. עידן ועינת, השחקניותהמקומיות קיבלו אותי לחיקן באהבה גדולה, וגם עם השחקניות החדשות שהגיעו נוצר חיבור מצוין. הקבוצה הזו היא המשפחה השניה של כולנו. אני מאוד שמחה בשבילי ובשביל מיה שאנחנו זוכות להיות חלק מדבר כל כך טהור ומדהים". חן צל-ציון, קפטנית הקבוצה, לא חוסכת בשבחים להשתלבותה של תאי בן אהרון במרקם החברתי-משפחתי של הקבוצה: "תאי היא בנאדם מדהים. היא כיפית, מצחיקה. היא כבר ממש חלק מהקבוצה. לא מתחילים משחק או אימון בלעדיה, היא מגיעה למשחקים ואימוניםזה ממש לא מובן מאליו שהיא ככה משקיעהכמו כל שחקנית אחרת - בלעדיה זה לא אותו הדבר".
 

 


אם היא אומרת, מי אנחנו שנתווכח ? תאי בן אהרון זוכה למחמאות מהקפטנית, חן צל-ציון

 

המסירות והמחויבות הגדולה של תאי בן אהרון לעזרה למיה מתבטא במספר אופנים, כפי שהיא מתארת: "אנחנו בכיתה י"ב, לומדות יחד, ולמרות הזמן שהכדורסל תופס בחייה של מיה – חשוב לשנינו להשקיע בלימודים. הרבה פעמים אני נשארת מספר שעות עם מיה אחרי שהלימודים מסתיימים ועד שהאימון מתחיל, ובזמן הזה אנחנו לומדות יחד ולעיתים אני עוזרת לה להשלים חומרים. את הדרך חזרה לראש פינה אנחנו עושות לרוב באדיבותה של עדי דוידוף, חברתנו לקבוצה. מיה הולכת מדי פעם להתאמן לבד באולם בראש פינה, אני מתלווה אליה ומסייעת בהחזרת כדורים ובמה שהיא צריכה כדי להתמקד בכדורסל. אין ספק שלא פשוט בשנה האחרונה של בית הספר להשקיע כל כך הרבה בכדורסל, מיה ולי פייבל משקיעות המון בשני התחומים והן ראויות להערכה גדולה".

ואיך אפשר להמשיך את הראיון בלי התייחסות לקשר החם שבין האחיות התאומות לבית משפחת בן אהרון ? תאי מספרת: "אפשר להגיד שזה לא קשר רגיל בין אחיות. חונכנו לתת אחת בשביל השניה – לקבל, לתת, להתפשר. אנחנו החברות הכי טובות, תמיד שומרות אחת על השניה. אנחנו אמנם דומות חיצונית, אך שונות באופי. אנחנו משתדלות להשלים אחת את השנייה. אני לא חוסכת ממיה ביקורות, משתדלת להיות הכי אמיתית איתה".
 

 


סיפור אהבה שהתחיל בבטן של אמא. האחיות בן אהרון בילדותן המוקדמת (תאי משמאל)

 

 
ביום שלישי, בשעה 18:45, תארח קבוצת הנשים של הפועל גליל עליון את אקדמיית וינגייט – הנחשבת לאחת מהקבוצות הטובות בליגה. תאי בן אהרון קוראת לקהל להגיע: "התמיכה של הקהל מאוד חשובה להצלחת הקבוצה. יש לנו קבוצה טובה שאני מאמינה שיכולה ללכת עד הסוף ולעשות לכולנו עונה שמחה. חשוב שהקהל יגיע ויסייע לעזור לקבוצה לעמוד במטרות שלה".

 
כמו כל המרואיינים בפינה זו, גם את הראיון עם תאי בן אהרון נסיים בפינת האסוציאציות:

רגע ספורטיבי גדול: "הזכייה בדאבל של הליגה הלאומית לפני שתי עונות. הלוואי שנצליח לשחזר את ההישג העונה".

רגע ספורטיבי מאכזב: "גמר ליגת התיכונים, בעונה שעברה. ספגנו הפסד אכזרי, אבל התמודדנו בצורה שווה למרות שהיינו 7 בנות לעומת 12 של רעננה. למרות ההפסד הכואב, הבנות הצליחו אחרי 24 שעות לנצח ברמת השרון ואחרי שבוע לנצח את רעננה במסגרת הליגה של איגוד הכדורסל. זו הדוגמא הכי טובה לרוח שיש במחלקת הנשים".

חלום ספורטיבי גדול: "שמיה תמשיך לשחק ותפתח קריירה של שחקנית נשים".

ספורטאית אהובה: "ענבר לברון. היא משלנו, היא מתקדמת בהתמדה, יש לה אישיות מדהימה וכולנו מחזיקות לה אצבעות".
 

 


מעריצה אותה ואפשר להבין מדוע. ענבר לברון, שחקנית מ.ס אשדוד, גלילית לנצח

 

ענפי ספורט אהובים מלבד כדורסל: "אני פתוחה להרבה ענפים, טניס וכדורעף קצת יותר מאחרים".

מקום אהוב בגליל: "נחל הבניאס".

ראש פינה שבילי: "הבית החם, מקום מדהים ושקט, המקום שאף פעם לא ארצה לעזוב".

תחביבים: "אומרים עלי שאני הזמרת של הקבוצה, אז אני חייבת לציין שאני אוהבת לשיר – בעיקר שירים בעברית".

ספר אהוב: "ילד הסוסים".

מוטו: "אין דבר העומד בפני הרצון".

פרסום תגובה חדשה

CAPTCHA
אתגר זה נועד לוודא שהינך אנושי כדי למנוע "ספאם".

כל הזכויות שמורות © גליל עולה - אתר הספורט של הצפון
תכנות: SmartWebs  ♦  שיווק דיגיטלי: SOL Digital